Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

W miniony weekend na terenie Obwodu Kaliningradzkiego w Rosji odbył się międzynarodowy turniej piłkarski pn. Mistrzostwa Strefy Przygranicznej. Turniej odbywał się na nowoczesnym obiekcie treningowym w Swietłogorsku, na którym podczas Mistrzostw Świata FIFA WORLD CUP RUSSIA 2018 przygotowywała się reprezentacja Serbii. Co więcej, Rosjanie zadbali o odpowiedni prestiż imprezy, bowiem patronat nad wydarzeniem sprawowało Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej oraz Okręgowy ZPN w Kaliningradzie, zaś udział zawodników w wydarzeniu był bezpłatny. W piątek odbywały się mecze towarzyskie, natomiast w sobotę i niedzielę rozegrane zostały mecze turniejowe. Zarówno rocznik 2006 jak i 2008 zwyciężyły w swoich kategoriach wiekowych i zgarnęli zarówno piękne puchary, jak i nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników - MAX IZDEBSKI i LEON SAS.

BRAWO ARKOWCY, BRAWO TRENERZY!

 

Mecze w grupie rocznika 2006:

Arka : Szkoła Mistrzostwa Sportowego Swietłogorsk 1 : 0 (bramka: Kolasa);

Arka : Szkoła Przyszłości Kaliningrad 5 : 0 (br. Zębrzuski a. Gohlike; br. Barbugli 2; br. Kolasa 2 a. Chyliński i Barbugli);

Arka : Naki Olsztyn 1 : 0 ( br. Chyliński);

Półfinał:

Arka : Legia-Bart Bartoszyce 2 : 0 (samobójcza, br. Gohlike a. Barbugli);

Finał:

SI "Arka" Gdynia : FC "Baltika" Kaliningrad 1 : 0 (br. Barbugli).

Najlepszym bramkarzem turnieju w roczniku 2006-2007 został wybrany Maksymilian Izdebski.

W sobotę po południu odbyliśmy 2 godzinny spacer po centrum urokliwego Swietłogorska, natomiast w niedzielę mieliśmy możliwość zwiedzenia pięknego stadionu w Kaliningradzie (odbyły się tam 4 mecze niedawnych Mistrzostw Świata).

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspólny wyjazd, ogromne zaangażowanie  i wspaniałe emocje - tym zdaniem eskapadę do Rosji podsumowali trenerzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 984017
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012