Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

"ARKA GDYNIA SUMMER CUP" - KONTAKT:                                              

- KONTAKT DLA KLUBÓW : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEWS' y :

news 05 I 2022 - ZIMOWY TURNIEJ GRAMY 06 MARCA 2022

--------------------------------------------------------------------------------------------------

news 05 VII 2021 - CONSTRACT i JEDYNKA zwyciężyli w AGSC 2021!

CONSTRACT LUBAWA w kategorii U12 oraz JEDYNA REDA U10 po raz pierwszy w historii zdobyli tytuły "MISTRZ" ARKA GDYNIA SUMMER CUP;2021. To była bardzo udana impreza, w której zagrało blisko 500 młodych piłkarzy z 39 drużyn. Patronat Honorowy nad projektem sprawują: Wojciech Szczurek - Prezydent Gdyni, Janusz Kupcewicz oraz Zbigniew Boniek - Prezes PZPN.

W niedzielę 04 lipca 2021 r. punktualnie o godz. 8.40 na boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu zabrzmiał pierwszy gwizdek, po którym zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych, rozpoczęli zmagania XXII Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2021.

Turniej  przeprowadziliśmy na wszystkich stadionach i boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu, tj. na  Stadionie Miejskim i Narodowym Stadionie Rugby, a także na boiskach treningowych A i B przy ul. Olimpijskiej. Zawody prowadzili sędziowie Pomorskiego ZPN, zaś patronat medialny zapewnili redakcja Trójmiasto.pl oraz RADIO ESKA.
Podczas turnieju pracowało kilkudziesięciu wolontariuszy i pracowników Klubu, którym jak zawsze pomagała życzliwa załoga Gdyńskiego Centrum Sportu.

CEREMONIA OTWARCIA dla wszystkich drużyn i każdego chętnego kibica, odbyła się w niedzielę 04 lipca 2021 r. o godz. 14.45 na Stadionie Miejskim w Gdyni, podczas której nie zabrakło konkursu dla widzów i oprawy artystycznej. Tą tradycyjnie już od kilku lat przygotowuje niestrudzony zespół Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni oraz mistrz teatralny - p. Grzegorz Gajewski czyli "Pan Murawka" z Teatru QFER. Turniej oficjalnie otworzył pomysłodawca imprezy i jej Dyrektor - Tomasz Bobryk. W niedzielę odbywały się gry eliminacyjne w grupach, natomiast w poniedziałek dalsze zmagania grupowe oraz rundy finałowe. Część meczów grupowych oraz wszystkie mecze półfinałowe i finałowe rozegraliśmy już na Stadionie Miejskim. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, zaś dla najlepszych czekały puchary i specjalnie na nasz turniej wykrawane piękne medale oraz nagrody indywidualne.

W kategorii U-10 w WALCE O III MIEJSCE wzięli udział MŁODA Włocławianka oraz MAZUR Radzymin, w którym włocławianie wygrali 1:0.
FINAŁ turnieju U-10 rozgrywał się pomiędzy JEDYNKĄ Reda a EL FUTBOL Elbląg, w którym to drużyna z Redy wygrała 2:1, zapewniając sobie tytuł MISTRZA AGSC 2021. Najwszechstronniejszym „grajkiem” turnieju w tej kategorii został Antek Zdyb z EL FUTBOL, najlepszym „łapaczem” natomiast okazał się być Albert Kamień z JEDYNKI, a super "napadziorem" Mikołaj Gręda z ŻAKÓW Sławno.

Z kolei w starszej kategorii wiekowej, na najniższym stopniu podium stanęła AP MURAWSKI pokonując SŁODKĄ Polskę 4:0. W meczu FINAŁOWYM U-12 zagrali ESCOLA Pruszcz Gdański z CONSTRACT Lubawa, w którym lepsza okazała się drużyna z Lubawy pokonując przeciwników 2:0. Najwszechstronniejszym „grajkiem” kat. U12 został Aleksander Wołosowski z ESCOLI, najlepszym łapaczem okazał się być Jan Rutkowski z CONSTRACTU, a super napadziorem Hubert Smyrak z AP Murawski - strzelając łącznie 13 goli.

Klasyfikacja:

Kategoria U10:
1. Jedynka Reda
2. El Futbol Elbląg
3. Młoda Włocławianka
4. Mazur Radzymin

Najwszechstronniejszy grajek - Antek Zdyb
Najlepszy łapacz - Albert Kamień
Super napadzior - Mikołaj Gręda


Kategoria U12
1. Constract Lubawa
2. Escola Pruszcz Gdański
3. AP Murawski Zielona Góra
4. Słodka Polska

Najwszechstronniejszy grajek - Aleksander Wołosowski
Najlepszy łapacz - Jan Rutkowski
Super napadzior - Hubert Smyrak

SZCZEGÓŁY TURNIEJU, w tym newsy, wszystkie wyniki I fotografie na naszym fanpage'u:
Facebook - https://www.facebook.com/ARKA-Gdynia-CUP-2021-XXII-Międzynarodowy-Turniej-dla-Młodzieży-190825234645249

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news - 01 VII 2021-  GRAMY już w niedzielę 04 lipca 2021!

Po perturbacjach, związanych z pandemią, w tym koniecznością przeniesienia terminu ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2021 z 28-28 czerwca na 3 - 5 lipiec, a ponadto po rocznej przerwie - jednak zaczynamy! Jednak udało się wszystko dopiąć i zorganizować turniej, który powoli zbliża się do pięknego jubileuszu jego 25-lecia. Tym razem z przyczym oczywistych nie będziemy gościli w Gdyni drużyn zagranicznych, ale to z pewnością nie spowoduje mniejszej dawki emocji. Wszystkim życzymy aby stworzyli piękną sportową atmosferę, niezwykłych goli, cudownych interwencji oraz wiele boiskowej nauki. Wszystkie najważniejsze informacje publikujemy na TURNIEJOWYM FANPAGE'u - TUTAJ.

STARTUJEMY JUŻ W NIEDZIELĘ!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30 VI 2021 - Trwają zapisy do maratonu rowerowego w Gdyni

Nie tylko futbolem żyje Gdynia. Trwają zapisy do XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2021, czyli jednej z najważniejszych i największych imprez kolarskich imprez tego roku. W niedzielę, 19 września na starcie zamelduje się światowa czołówka kolarstwa górskiego, której wyzwanie rzuciły polskie grupy kolarskie. Przypomnijmy, że gdyńskie zawody XCM zostały włączone w cykl imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

A WIĘC ZAPRASZAMY I NA START!

KOMPLET informacji - TUTAJ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18 III 2021 - aktualizacja z 19 IV 2021 - Latem widzimy się jednak w dniach 03 - 05 LIPCA 2021!

Folder zaproszenia można uzyskać pisząc na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dziś najważniejsze, że mamy precyzyjny termin imprezy. Przyjeżdżamy 03 lipca, gramy 04 i 05 lipca 2021!

Roczniki 2009 i 2011 już się cieszą.

ZAPRASZAMY DO GDYNI!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news - 02 III 2021 - Podsumowanie ARKA GDYNIA CUP 2021

A jednak zagraliśmy! ARKA GDYNIA CUP'2021 udało nam się mimo epidemii zorganizować w dniach 27-28 02 2021! Pandemia wymusiła zmiany, więc rozegraliśmy turniej nie dla rocznika 2009, jak pierwotnie zakładaliśmy a dla 7-latków z rocznika 2014. Obiekt też się tym razem zmienił. Po 12 latach wróciliśmy do hali gier Gdyńskiego Centrum Sportu, przy ul. Olimpijskiej 5. Wykładziny piłkarskiej także nie rozwinęliśmy a turniej przeprowadzony został na bezpieczniejszej sanitarnie nawierzchni parkietowej. 

Patronat nad turniejem a właściwie tegorocznym całym cyklem ARKA GDYNIA CUP 2021 jak zwykle sprawują Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek raz legenda Arki - Janusz Kupcewicz.

Poprzednim razem, gdy turniej rozgrywany był właśnie w hali gier GCS wygrał SALOS Szczecin, pokonując w finale rzutami karnymi ŁKS Łódź. To był turniej dla rocznika 1999 a był to rok 2009... Oj dawno to temu było...

Tym razem na starcie stanęło 12 drużyn - głównie lokalnych. Jedynym zespołem spoza województwa pomorskiego była CONCORDIA Elbląg. Graliśmy systemem każdy z każdym w dwu grupach eliminacyjnych a drugiego dnia - w finałowych; srebrnej i złotej. Emocji było bardzo dużo bowiem w myśl narodowego modelu gry mecze toczyły się bez bramkarzy na bramki o wymiarach 3 x 1 m. Po czterech zawodników na boisku z każdej z rywalizujących drużyn za każdym niemal razem toczyli zacięte piłkarskie pojedynki. Goli było mnóstwo a z 60-ciu spotkań tylko jedno zakończyło się zdecydowanych zwycięstwem jednej ekipy nad drugą.

W grupie złotej ostatecznie najlepsza okazała się drużyna GEDANII 1922 GDAŃSK i to zespół z Wrzeszcza pierwszy raz w historii osiągnął sukces zdobywając tytuł i odbierając okazały puchar z napisem MISTRZ'a AGC! 

Najlepszymi strzelcami turnieju zostali AMELIA GUGAŁA Z klubu FLAUTA GDYNIA LADIES oraz FRANEK BARANOWICZ z ARKI Gdynia, zaś Najwszechstronniejszym Grajkiem jury uznało Maćka Małka z AP MFS Gdańsk.

Dziękujemy wszystkim klubom za udział a wolontariuszom, pracownikom Gdyńskiego Centrum Sportu i osobom życzliwym za pomoc w organizacji turnieju. Brawa także dla trenerów Arki - Tomka Janiaka, Daniela Kuplickiego i Dominika Wiśniewskiego za wytężoną pracę przy organizacji tego wydarzenia. Podziękowania kierujemy także do Pani Szczęśniak i Pana Labudy za profesjonalne fotorelacje z imprezy.

Wszystkie dzieci otrzymały piękne imienne dyplomy oraz szkolne upominki ufundowane przez firmę ALEXANDER - dziękujemy ofiarodawcom!

W czerwcu ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2021 - szczegóły niebawem!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28 II 2021 - 100-letnia GEDANIA Gdańsk z drużyną 7-latków zwycięża w Gdyni!

Niemal wiekowy najstarszy klub Gdańska - GEDANIA zwyciężył w zimowej - XXII edycji turnieju piłkarskiego ARKA GDYNIA CUP 2021! Podopieczni trenera Tomasza Wiese byli przez oba dni bardzo skuteczni, dynamiczni i efektowni. Mecze z udziałem 7-letnich Gedanistów oglądało się z przyjemnością. Gratulujemy zespołowi, który w przyszłym roku obchodzić będzie piękny i okrągły jubileusz a samym małym piłkarzom z ul. Kościuszki we Wrzeszczu życzymy rozwoju karier na miarę Arkadiusza Milika, który w turnieju ARKA GDYNIA CUP zdobywał tytuł króla strzelców aż trzy razy.

GRATULUJEMY!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news - 13 II 2021 - Stawka drużyn w komplecie

12 zespołów zagra w XXII Turnieju ARKA GDYNIA CUP' 2021. 144 zawodniczek i zawodników w dniach 27 i 28 lutego br. rywalizować będzie na parkiecie hali gier Gdyńskiego Centrum Sportu w Gdyni, przy ul. Olimpijskiej 5.

Skład turnieju:

AP Tczew
Akademia Piłkarska Cassubian Bolszewo
MMKS - Concordia Elbląg
UKS Dragon Bojano
Klub Piłkarski Starogard
Flauta Gdynia Ladies
Gedania 1922 Gdańsk
Akademia Piłkarska Gdynia
AP MFS Gdańsk
Salos Rumia
oraz dwa zespoły ARKI Gdynia SI. 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28 I 2021 - ARKA GDYNIA CUP 2021 ZIMĄ ZAGRAMY!

A jednak gramy! ARKA GDYNIA CUP'2021 zorganizujemy w dniach 27-28 02 2021! Pandemia wymusza zmiany, więc rozegramy turniej nie dla rocznika 2009, jak pierwotnie zakładaliśmy a dla 7-latków z rocznika 2014. Obiekt też się tym razem zmieni. Po 12 latach wracamy do hali gier Gdyńskiego Centrum Sportu, przy ul. Olimpijskiej 5. Wykładziny piłkarskiej także nie rozwiniemy a turniej przeprowadzimy na bezpieczniejszej sanitarnie nawierzchni parkietowej.

Poprzednim razem, gdy turniej rozgrywany był właśnie w hali gier GCS wygrał SALOS Szczecin, pokonując w finale rzutami karnymi ŁKS Łódź. To był turniej dla rocznika 1999 a był to rok 2009... Oj dawno to temu było...

ZAINTERESOWANE KLUBY udziałem w tegorocznej edycji zawodów, prosimy wyłącznie o kontakt mailowy pod adresem:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Od poniedziałku 01 lutego będziemy wysyłać zaproszenia, jednakże już dziś prosimy o pilne odpowiedzi, deklaracje uczestnictwa i wpłaty wpisowego, gdyż tym razem będzie tylko kilka miejsc do obsadzenia!

UWAGA - letnia edycja ARKA GDYNIA SUMMER CUP '2021 odbędzie się w II połowie czerwca br. dla dwu kategorii wiekowych:

- U 12 - rocznik 2009/2010

- U 09 - rocznik 2011/12

NASZ FANPAGE TURNIEJU: TUTAJ

-----------------------------------------------------------------------------------

news 04 XI 2020 - Czekamy na covidową odwilż


S
zanowni młodzi piłkarze, trenerzy, rodzice i kibice, w związku z pandemią coronavirusa, aktualnie nie jesteśmy z stanie precyzyjnie określić daty XII edycji ARKA GDYNIA CUP 2021, zarówno w jej zimowej, jak i letniej odsłonie. 

Planujemy wstępnie zorganizować zimowy turniej AGC 21 w hali Gdynia Arena dla rocznika 2009 na przełomie lutego i marca 2021, zaś lato szykujemy dla nominalnych roczników 2010 oraz 2012, w terminie 19 - 21 czerwca 2021. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na fanpage'u Facebook i czytania naszych newsów. 

Trzymajmy kciuki za szybką odwilż w pandemii i powrót do normalności!

Pozdrawiamy serdecznie z naszej pięknej Gdyni!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news16 04 2020 - ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2020 ODWOŁANY !!!

Z uwagi na epidemię panującą na całym świecie, zaplanowany na 19 - 21 czerwca 20202 turrniej ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2020 w tym terminie się nie odbędzie. Jeśli będzie możliwe rozegranie naszych zawodów w tym roku kalendarzowym, to będziemy o tym pilnie informować.

POZDRAWIAMY I ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWIA, WYTRWAŁOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19 02 2020 - FOLDER ZAPROSZENIA DO POBRANIA

 

Z przyjemnością informujemy, że w dziale ZAPROSZENIE znajduje się do pobrania FOLDER ZAPROSZENIA na letnią edycję ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2020 dla roczników 2009 oraz 2011 a także KWESTIONARIUSZ POBYTOWY, który pobierając z buttona o nazwie "ZGŁOŚ SWÓJ ZESPÓŁ" należy rzetelnie wypełnić i odesłać na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 30 kwietnia 2020 !

Po tym terminie jeśli zostaną jakieś wolne miejsca na turniej, to będziemy bezpośrednio komunikować się z klubami z listy rezerwowej.

UWAGA - o przyjęciu do zawodów decyduje kolejność zgłoszeń!

W KWESTIONARIUSZU POBYTOWYM warto pochwalić się sportowymi lub organizacyjnymi dokonaniami Waszego klubu.

W każdej z dwu kategorii wiekowych zagrają tylko po 24 zespoły, czyli łącznie do Gdyni zawita 48 drużyn.

NIE ZWLEKAJCIE - ZAPRASZAMY!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 15 02 2020 - TERMIN LETNIEJ EDYCJI AGSC 2020

Z przyjemnością informujemy, iż ustaliliśmy pewny na 100 % termin tegorocznej letniej edycji turnieju, czyli ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2020. Drużyny, które będą w Gdyni nocowały przyjeżdżają we czwartek 18 VI 2020 (dla chętnych) oraz obowiązkowo w piątek 19 VI 2020. W sobotę 20 VI gramy w turnieju w kategoriach U 11 (rocznik 2009/10) oraz U 09 (rocznik 2011/12), uczestniczymy w Ceremonii Otwarcia a także kibicujemy Polakom w specjalnej gdyńskiej FUN ZONE'ie UEFA EURO 2020 w meczu z Hiszpanią a późno wieczorem chętni i wytrwali skoczą na miejską plażę na koncert Otwarcia Lata - CUDAWIANKI 2020!

W niedzielę 21 VI 2020 bawimy się w i rozegrywamy mecze II fazy oraz spotkania finałowe a po Ceremonii Medalowej wracamy do domów.

ODLICZAMY WIĘC DNI DO OPUBLIKOWANIA OFICJALNEGO FOLDERU ZAPROSZENIA DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH KLUBÓW!

Czytajcie nas!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 14 02 2020 - WSZYSTKIEGO WALENTYNKOWEGO!

Z okazji tego kochanego święta, które obchodzimy 14 lutego każdego roku, życzymy wszystkim młodym piłkarzom oraz Waszym trenerom i kibicom, mnóstwa miłości ale także tego, abyście potrafili miłość dawać.

WSZYSTKIEGO WALENTYNKOWEGO:)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

news 05 01 2020 - ŚLĄSK Wrocław zdobył tytuł Mistrza ARKA GDYNIA CUP 2020!

WKS Śląsk Wrocław SA zdobył tytuł MISTRZ'a a klub Królewscy Płock tytuł Wicemistrza ARKA GDYNIA CUP 2020. III lokata dla KS Arkonia Szczecin, na IV miejscu Stowarzyszenie Inicjatywa ARKA GdyniaArka Gdynia SSA
NAJLEPSI INDYWIDUALNIE (MVP) to:
- Król Strzelców: WIKTOR DEMKA (Górnik Łęczna),
- Najlepszy zawodnik: PASCAL MOZZIE (Królewscy),
- Najlepszy bramkarz: KACPER KOZIOŁ (Śląsk Wrocław).

RELACJA TV LIVE dzięki firmie https://amb24.pl/
KLIKNIJ tutaj: http://www.si-arka.gdynia.pl/10111-wystartowal-xxi-turniej-arka-gdynia-cup-2020

PARTNER STRATEGICZNY: Miasto Gdynia oraz Gdyńskie Centrum Sportu,

PARTNERZY GŁÓWNI: OPEC z nami cieplej oraz Toyota Walder

KOMPLET WYNIKÓW MECZÓW: http://www.si-arka.gdynia.pl/rozgrywki-agc2019

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM klubom za stworzenie naprawdę przyjaznej i sportowej atmosfery, zaś Partnerom i Wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu w pięknej hali Gdynia Arena tej bardzo udanej imprezy!

RAZEM Z:
NO10.pl - sklep piłkarski
Focus Hotels
Pomorski Związek Piłki Nożnej
Łączy nas piłka
Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni
Arka.TV
Radio ESKA
Dziennik Bałtycki
Trojmiasto.pl
CRIST S.A.

----------------------------------------------------------------------------

04 01 2020 - PLAN ROZGRYWEK oraz TV LIVE na Youtube!

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Zapraszamy na wyniki LIVE oraz relację TV LIVE na nasz fanpage FACEBOOK:

https://www.facebook.com/ARKA-Gdynia-CUP/

-----------------------------------------------------------------------

 01 01 2020 - SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2020!

Już za kilka dni widzimy się w hali Gdynia Arena a tymczasem sylwestrowo się bawmy by przywitać Nowy Rok. Wszystkim uczestnikom, kibicom oraz partnerom ARKA GDYNIA CUP życzymy aby ten rok był szczęśliwy i obfitujący w wiele sukcesów!

-------------------------------------------------------------------------------------------

news 27 października 2019 - ZNAMY SYSTEM I HARMONOGRAM GIER AGC 2020

Zapraszamy do zakładki ROZGRYWKI i zapoznanie sie z planem gier styczniowego turnieju. W tym samym miejscu publikujemy także Regulamin turnieju oraz system gier.

Zapraszamy do lektury, która nie tylko zadowoli Waszą ciekawość ale przede wszystkim zaopatrzy naszych Gości z przydatną wiedzę przy planowaniu transportowej logistyki.

Przypominamy, że wszystkie drużyny przyjeżdżają w piątek 03 stycznia, zaś wyjeżdżają w niedzielę 05 stycznia 2020.

POZDRAWIAMY!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 08 października 2019 - FOLDER ZAPROSZENIA do pobrania

Uwaga zainteresowane kluby - ogłaszamy nabór drużyn do styczniowego turnieju ARKA GDYNIA CUP 2020. Jeśli dysponujecie zespołem chłopców o wysokim potencjale sportowym to serdecznie zapraszamy do Gdyni! Tym razem zapraszamy zespoły chłopców urodzonych w roku 2008. Gramy 5+1, bramki 5x2 m. Nie wykluczamy żadnego klubu, najważniejszym kryterium jest dobry poziom umiejętności piłkarskich Waszych zawodników.

KONTAKT DLA KLUBÓW:

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

TELEFON: +48 66 44 75 494

FACEBOOK: TUTAJ

O FOLDER ZAPROSZENIA ZAPYTAJ: pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 28 czerwiec 2019 - ARKA GDYNIA CUP' 2020 w terminie 3 - 5 stycznia 2020

Informujemy, że XXI edycja projektu ARKA GDYNIA CUP, w jej zimowej odsłonie, odbędzie się w hali GDYNIA ARENA , która w bieżącym roku obchodziła swój 10-ty jubileusz. Turniej dla rocznika 2008, czyli kategorii wiekowej U 11, odbędzie się w dniach 03 - 05 stycznia 2020 r. Plan ramowy wydarzenia znajduje się w zakładce ZAPROSZENIE. W zawodach weźmie udział 16 zespołów. W imprezie zagrają tylko zaproszone kluby a rejestracja otwarta tym razem nie obowiązuje.

Z kolei wszyscy chętni mogą wyrażać swój akces do udziału w letniej edycji naszego atrakcyjnego projektu, tj. ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2020, który w czerwcu przyszłego roku zorganizujemy dla roczników 2009 i 2011.

 

KONTAKT dla klubów:

JAKUB KOWALCZYK - Manager AGC'2020, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , TEL. +48 66 44 75 494

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 25 czerwiec 2019 - FC "BALTIKA" Kaliningrad i "KRÓLEWSCY" Płock zdobyli tytuł MISTRZ AGSC 2019!

FC "BALTIKA" Kaliningrad z Rosji w kategorii U 9 oraz "KRÓLEWSCY" Płock po raz pierwszy w historii zdobyli tytuły "MISTRZ" ARKA GDYNIA SUMMER CUP. To była bardzo udana impreza, w której zagrało blisko 800 młodych piłkarzy z 48 drużyn z trzech europejskich krajów. Patronat Honorowy nad projektem sprawują: Wojciech Szczurek - Prezydent Gdyni, Zbigniew Boniek - Prezes PZPN oraz legenda Arki - Janusz Kupcewicz

W niedzielę 23 czerwca 2019 r. punktualnie o godz. 10.00 na wszystkich boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu zabrzmiał pierwszy gwizdek, po którym aż 750 młodych piłkarzy, reprezentujących 48 drużyn w dwu kategoriach wiekowych, rozpoczęło zmagania XX Jubileuszowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2019.  Podczas 20 już lat projektu ARKA GDYNIA CUP zagrało w nim ponad 16 000 zawodników z 12 krajów świata, tj. z Anglii, Białorusi, Chin, Czech, Japonii, Łotwy, Litwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwecji oraz Polski. Letnia odsłona imprezy pod nazwą AG SUMMER CUP odbywa się już po raz dziewiąty i do niej należy zawsze bicie rekordów wśród liczebności uczestników turnieju. Podczas czerwcowego wydarzenia nie brakuje wielu atrakcji, bowiem już w dniu poprzedzającym rozgrywki, czyli z sobotę 22 czerwca br. nasi goście mieli możliwość by zwiedzić m.in. Muzeum Marynarki Wojennej, skorzystali także z oferty m.in. Muzeum Miasta Gdyni,  Daru Pomorza, przywitali lato 2019 obejrzeniem wieczornej żaglowej parady świętojańskiej czy popowym koncertem Cudawianków na gdyńskiej plaży miejskiej. ARKA GDYNIA SUMMER CUP to bowiem wspaniała promocja naszego gościnnego miasta oraz jego edukacyjnych, turystycznych czy integracyjnych walorów.

Turniej piłkarski AGSC 2019 przeprowadziliśmy na wszystkich stadionach i boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu, tj. na  Stadionie Miejskim i Narodowym Stadionie Rugby a także na boiskach treningowych A i B przy ul. Olimpijskiej. Zawody prowadzili sędziowie Pomorskiego ZPN zaś patronat medialny zapewniło RADIO ESKA oraz redakcja Dziennika Bałtyckiego i naszej klubowej telewizji ARKA-Tv. Podczas turnieju pracowało kilkudziesięciu wolontariuszy i pracowników Klubu, którym jak zawsze pomagała życzliwa załoga Gdyńskiego Centrum Sportu, a która to dopiero co zakończyła swoje intensywne działania przy MŚ FIFA U 20 POLAND 2019.

Podczas turnieju były także zabawy w FUN ZONE'ie - tam przez oba dni odwiedzano strefę gastronomii, zaś w w poniedziałek 24 VI oprócz dmuchanych zabawek AGA-TOMA, kilkugodzinną zabawę dla młodych piłkarzy i ich rodziców poprowadził mistrz teatralny - p. Grzegorz Gajewski czyli "Pan Murawka" z Teatru QFER.

W samym turnieju, wśród 48 drużyn, gra aż osiem zespołów Arki. W kategorii U 11 - czyli dla rocznika 2008 wystąpiło po jednym zespole: Arka 2008 A, Arka 2008 B, Arka 2009 A i Arka 2009 B, natomiast w kategorii U 9 dla rocznika 2010 zagrają Arka 2010 A, Arka 2010 B, Arka 2011 A i Arka 2011 B. Nie zabraknie klubów Ekstraklasy, zagrają bowiem Cracovia Kraków, Lechia Gdańsk czy Pogoń Szczecin. Tradycyjnie zaprosiliśmy też kliku debiutantów a stawkę uzupełni 1 zespół polonijny z Londynu oraz aż 5 klubów rosyjskich, w tym debiutujący SSHOR nr 5 Kaliningrad oraz rosyjsko hiszpańska akademia EL CLASICO z St. Petersburga. 

CEREMONIA OTWARCIA dla wszystkich drużyn i każdego chętnego kibica, odbyła się w niedzielę 23 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni przy ul. Kazimierza Górskiego 10, podczas której nie zabrakło konkursu dla widzów i oprawy artystycznej. Tą tradycyjnie już od kilku lat przygotowuje niestrudzony zespół Młodzieżowego Dom Kultury w Gdyni. Turniej oficjalnie otworzyli Wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk oraz zaproszeni goście. Na otwarciu obecni byli ponadto Zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel, radny miasta Sebastian Jędrzejewski, kierownik wykonawczy SSA Arka Antoni Łukasiewicz oraz Członek Zarządu SI Arka Jarosław Kopański, a także przedstawiciel zarządu Partnera Głównego - OPEC Gdynia oraz pomysłodawca imprezy i jej Dyrektor - Tomasz Bobryk. Był czas na zabawę na trybunach oraz konkurs dla kibiców.

W niedzielę odbywały się gry eliminacyjne w grupach, natomiast w poniedziałek rundy finałowe. Wszystkie mecze półfinałowe i finałowe a także 8 meczów fazy Play Out w kategorii U 9 rozegraliśmy już na Stadionie Miejskim. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, zaś dla najlepszych czekały tradycyjnie trudne do uniesienia w rękach wielkie puchary i specjalnie na nasz turniej wykrawane piękne medale.

W kategorii U-9 w WALCE O TRZECIE MIEJSCE wzięli udział ARKA Gdynia 2010 A oraz STAR Starachowice i to goście musieli uznać wyższość żółto-niebieskich, ulegając gospodarzom na głównym Stadionie Miejskim 1:3.

FINAŁ turnieju U-9 rozgrywał się pomiędzy Lechią Gdańsk a FC Baltiką, w którym to drużyna z Rosji pewnie wygrała 5:1, zapewniając sobie tytuł MISTRZA AGSC 2019. Najwszechstronniejszym „grajkiem” turnieju w tej kategorii został Maciej Popielarski z Arki, najlepszym „łapaczem” natomiast okazał się być Karol Haba ze STAR-u, a super "napadziorem" Nikita Khusiainov  z FC BALITIKA.

Z kolei w starszej kategorii wiekowej, na najniższym stopniu podium stanęła ARKA 2008 A pokonując w derbach LECHIĘ Gdańsk 1:0. W meczu FINAŁOWYM U-11 zagrali debiutanci turnieju, tj. KRÓLEWSCY Płock z GOOL-em Wągrowiec. Podobnie jak w meczu niżej kategorii Mistrzowie rozgromili przeciwników 6:0. Najwszechstronniejszym „grajkiem” kat. U11 został Pascal Mozie z drużyny Królewskich, najlepszym łapaczem okazał się być Jakub Stangiel z GOOLa, a super napadziorem Gabriel Gutorski z Królewskich.

TABELA

U-9:

 1. FC BALTIKA Kaliningrad - MISTRZ AGSC 2019
 2. LECHIA Gdańsk
 3. ARKA Gdynia 2010 A
 4. STAR Starachowice

U-11:

 1. KRÓLEWSCY Płock - MISTRZ AGSC 2019
 2. GOOL Wągrowiec
 3. ARKA 2008 A Gdynia
 4. LECHIA Gdańsk

Puchary najlepszym wręczali Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska, Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert i prezes SI Arka Gdynia Krzysztof Rybicki.

GALERIA FOTO - T U T A J

W dniach 03 - 05 01 2010 r.  w hali GDYNIA ARENA znów zagrają zespoły z rocznika 2008 - tym razem w zimowej edycji ARKA GDYNIA CUP 2020.

Latem 2020 r z kolei roczniki 2009 i 2011.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 22 czerwiec 2019 - WYNIKI LIVE !

Informujemy, iż przez oba dni turnieju, tj. 23 i 24 VI 2019 będziemy publikować wyniki LIVE ze wszystkich meczów ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2019.

Tam także plan gier finałowych, na poniedziałek 24 VI oraz podsumowanie gier niedzielnych w eliminacjach.

- FACEBOOK - wyniki LIVE - TUTAJ

- FACEBOOK - galeria FOTO - TUTAJ

ZAPRASZAMY!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 21 czerwiec 2019 - STARTUJEMY!

Drużyna 4 Future Pro London już dziś wylądowała na lotnisku w Gdańsku. Kolejne ekipy dołączą jutro by wziąć udział w edukacji i wypoczynku - wszak wakacje. Piłkarskie mecze z kolei w niedzielę i poniedziałek 23 - 24 czerwca 2019. W niedzielę właśnie, tj. 23 czerwca 2019 r. punktualnie o godz. 10.00 na wszystkich boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu zabrzmi pierwszy gwizdek, po którym aż 750 młodych piłkarzy, reprezentujących 48 drużyn w dwu kategoriach wiekowych, rozpocznie zmagania XX Jubileuszowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2019. Honorowy Patronat nad projektem sprawują: Wojciech Szczurek - Prezydent Gdyni, Zbigniew Boniek - Prezes PZPN oraz legenda Arki - Janusz Kupcewicz. Podczas 20 już lat projektu ARKA GDYNIA CUP zagrało w nim ponad 16 000 zawodników z 12 krajów świata, tj. z Anglii, Białorusi, Chin, Czech, Japonii, Łotwy, Litwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwecji oraz Polski. Letnia odsłona imprezy pod nazwą AG SUMMER CUP odbędzie się już po raz dziewiąty i do niej należy zawsze bicie rekordów wśród liczebności uczestników turnieju. Podczas czerwcowego wydarzenia nie zabraknie wielu atrakcji, bowiem już w dniu poprzedzającym rozgrywki, czyli z sobotę 22 czerwca br. nasi goście będą mieli możliwość by zwiedzić m.in. Muzeum Marynarki Wojennej, skorzystają zapewne także z oferty m.in. Muzeum Miasta Gdyni, zwiedzą Dar Pomorza, przywitają lato 2019 obejrzeniem wieczornej żaglowej parady świętojańskiej czy popowym koncertem Cudawianków na gdyńskiej plaży miejskiej. ARKA GDYNIA SUMMER CUP to bowiem wspaniała promocja naszego gościnnego miasta oraz jego edukacyjnych, turystycznych czy integracyjnych walorów.

Turniej piłkarski AGSC 2019 przeprowadzimy na wszystkich stadionach i boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu, tj. na  Stadionie Miejskim i Narodowym Stadionie Rugby a także na boiskach treningowych A i B przy ul. Olimpijskiej. Zawody poprowadzą sędziowie Pomorskiego ZPN zaś patronat medialny zapewni RADIO ESKA oraz redakcja Dziennika Bałtyckiego i naszej klubowej telewizji ARKA-Tv. Podczas turnieju pracować będzie kilkudziesięciu wolontariuszy i pracowników Klubu, którym jak zawsze pomaga załoga Gdyńskiego Centrum Sportu, a która to dopiero co zakończyła swoje intensywne działania przy MŚ FIFA U 20 POLAND 2019. Podczas turnieju zapraszamy także do FUN ZONE'y, która zlokalizowana będzie przy biurach właśnie GCS, pomiędzy boiskami A i B - tam przez oba dni znajdziecie strefę gastronomii, zaś w w poniedziałek 24 VI oprócz dmuchanych zabawek AGA-TOMA, kilkugodzinną zabawę dla młodych piłkarzy i ich rodziców poprowadzi mistrz teatralny - p. Grzegorz.

W samym turnieju, wśród 48 drużyn, zagra aż osiem zespołów Arki. W kategorii U 11 - czyli dla rocznika 2008 wystąpi po jednym zespole: Arka 2008 A, Arka 2008 B, Arka 2009 A i Arka 2009 B, natomiast w kategorii U 9 dla rocznika 2010 zagrają Arka 2010 A, Arka 2010 B, Arka 2011 A i Arka 2011 B. Nie zabraknie klubów Ekstraklasy, zagrają bowiem Cracovia Kraków, Lechia Gdańsk czy Pogoń Szczecin. Tradycyjnie zaprosiliśmy też kliku debiutantów a stawkę uzupełni 1 zespół polonijny z Londynu oraz aż 5 klubów rosyjskich, w tym debiutujący SSHOR nr 5 Kaliningrad oraz rosyjsko hiszpańska akademia EL CLASICO z St. Petersburga.

CEREMONIA OTWARCIA dla wszystkich drużyn i każdego chętnego kibica, odbędzie się w niedzielę 23 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni przy ul. Kazimierza Górskiego 10, podczas której nie zabraknie konkursu dla widzów i oprawy artystycznej. Tą tradycyjnie już od kilku lat przygotuje Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.

Wszystkie mecze półfinałowe i finałowe a także 8 meczów fazy Play Out w kategorii U 9 rozegramy na Stadionie Miejskim. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom, zaś dla najlepszych czekają tradycyjnie trudne do uniesienia w rękach wielkie puchary i specjalnie na nasz turniej wykrawane piękne medale.

SZCZEGÓŁY TURNIEJU, w tym najnowsze newsy, lista klubów goszczących na AGSC 2019, plan rozgrywek, regulamin, partnerzy czy info dla kibiców i turystów m.in. na naszym fanpage'u:

 

PARTNER STRATEGICZNY

Projektu ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2019 - Miasto Gdynia.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 16 czerwiec 2019 - PRZYDATNA MAPA GDYNI

Prezentujemy mapkę, która przyda się trenerom drużyn uczestniczących w turnieju. Podczas zakwaterowania szkoleniowcy otrzymają też mapki w wersji papierowej a ponadto zawsze warto zajrzeć do mapy...w telefonie. Rodziców i kibiców odsyłamy przede wszystkim do naszej zakładki obok - FAQ. Tam mnóstwo informacji dla turystów i nie tylko! Nie zapominajcie, że oprócz naszego turnieju warto zobaczyć ciekawe wydarzenia jak choćby te, związane ze Świętem Morza 2019 czy Otwarciem Lata - Cudawianki 2019 ale także odwiedzić np. urokliwe i jedyne w swoim rodzaju miejsce na ziemi - gdyńskie Orłowo, z romantycznym molo, Promenadą Królowej Marysieńki, Domkiem Stefana Żeromskiego czy słynnym nadmorskim Klifem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 14 czerwiec 2019 - PKO Grand Prix Gdyni - Nocny Bieg Świętojański

Wszyscy wiedzą, że Gdyni nie tylko piłką nożną żyje. Od wielu już lat miasto Gdyni organizuje cykl biegów PKO GRAND PRIX GDYNI, w którym uczestniczy każdorazowo kilka tysięcy biegaczy w każdym wieku. Nie inaczej jest w tym roku. Kilka dni po naszym projekcie Arka Gdynia Summer Cup 2019 wystartuje Nocny Bieg Świętojański. Zainteresowanym polecamy stronę biegu - TUTAJ i zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w czerwcowej jego odsłonie, jak i w całym cyklu.
No to gotowi - do biegu - START!

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 09 czerwiec 2019 - Dostępny regulamin i plan rozgrywek AGSC 2019

Informujemy, że w dziale ROZGRYWKI na naszej stronie jest już dostępny regulamin wraz z opisem systemu gier oraz dokładny plan wszystkich meczów ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2019 dla obu kategorii wiekowych.

Jest wiele ciekawych zespołów z w tegorocznej stawce turnieju, stąd wierzymy, że rozgrywki przyniosą naszym Gościom wiele pozytywnych emocji a samym zawodnikom przyniosą duże możliwości zbierania boiskowych doświadczeń. Kluby także drogą mailową otrzymają wszystkie niezbędne pliki w tym regulamin, klauzulę RODO, plan gier oraz protokół drużyny. Już niedługo startujemy!

Zapraszamy tymczasem do lektury.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 05 czerwiec 2019 - MISTRZOWSKA GDYNIA

O tym, że Gdynia jest miastem sportu, nikogo nie trzeba już przekonywać. Szeroko pojęta aktywność funkcjonuje tu zarówno w okazałych arenach, jak i w przestrzeni miejskiej. Zostało to dostrzeżone na scenie międzynarodowej, dzięki czemu w Gdyni regularnie goszczą najlepsi sportowcy z całego świata. Miasto sportu stało się miastem mistrzostw!

Enea IRONMAN 70.3, Gdynia Półmaraton czy międzynarodowe regaty żeglarskie Volvo Gdynia Sailing Days to marki znane kibicom na całym świecie. Olbrzymią popularnością cieszy się również podniebne widowisko Gdynia AEROBALTIC, którego trzecia edycja odbędzie się w sierpniu. Jednak rok 2019 to także Mistrzostwa Europy w Biegach Przeszkodowych OCR, Red Bull Konkurs Lotów czy Mistrzostwa Świata Juniorów w Żeglarstwie.- Nadmorskie położenie to nasz atut, który daje nieograniczone możliwości. Już od 13 do 19 lipca do Gdyni przyjedzie blisko pół tysiąca żeglarzy z kilkudziesięciu państw, aby rywalizować w dziewięciu konkurencjach. Wprost nie możemy doczekać się rozpoczęcia tej wielkiej imprezy – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Od 23 maja br. trwają w Gdyni piłkarskie mistrzostwa świata do lat 20 FIFA WORLD CUP POLAND 2019. Tym samym, zaledwie dwa lata po mistrzostwach Europy UEFA EURO U21, na Stadionie Miejskim w Gdyni ponownie gościły największe piłkarskie talenty.

Za organizację UEFA EURO U21 otrzymaliśmy najwyższe noty i jestem przekonany, że teraz będzie podobnie – zapowiada wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk. I dodaje: - To kolejna mistrzowska impreza, którą możemy współtworzyć. Poza wspomnianymi już czempionatami, czekają nas przecież również mistrzostwa świata w półmaratonie. Ta imponująca lista mówi sama za siebie. Gdynia żyje sportem i dowie się o tym cały świat!

Najlepsi biegacze ze wszystkich kontynentów wystartują ze Skweru Kościuszki już w marcu 2020 roku. W gdyńskim półmaratonie może pobiec nawet kilkanaście tysięcy uczestników.

- Dzięki organizowaniu wielkich imprez, od lat zdobywamy doświadczenie. Wszystkie mają dwa wspólne mianowniki: najwyższy poziom sportowy oraz fantastyczną zabawę na trybunach. Świadomość, że już wkrótce czekają nas podobne emocje, napawa ogromną radością zaznacza Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu

Powierzenie Gdyni organizacji mistrzostw świata w różnych dyscyplinach potwierdza potencjał miasta z morza i marzeń. To jasny komunikat: Gdynia kocha sport, a sportowcy kochają Gdynię.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 03 czerwiec 2019 - LISTY GOŚCI ZAMKNIĘTE - ZA 3 TYGODNIE TURNIEJ!

Podczas gdy na Stadionie Miejskim w Gdyni rozgrywanych jest właśnie jest aż 10 meczów piłkarskich mistrzostw świata FIFA WORLD CUP U-20 POLAND 2019, organizatorzy 20-tej edycji Arka Gdynia Cup pracują pełną parą. Z dniem 31 maja br. zamknęliśmy listy zgłoszeń. Niestety nie wszystkich chętnych mogliśmy przyjąć, niektórzy z zainteresowanych m.in. po prostu się także spóźnili ze zgłoszeniem. Szykuje się piłkarskie święto małych piłkarzy bowiem na wszystkich piłkarskich obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu (foto poniżej) zagra ich aż 700! Turniej przeprowadzimy m.in. na nowiutkiej płycie Narodowego Stadionu Rugby oraz na Stadionie Miejskim, gdzie dziś jeszcze toczy się młodzieżowy Mundial. Dosłownie za kilka dni ogłosimy precyzyjny plan gier oraz regulamin imprezy. Spragnionych atrakcji kulturalnych zapewniamy, że nie zabraknie ich podczas niedzielnej Ceremonii Otwarcia AGSC 2019 czy podczas sobotnich gdyńskich Cudawianków, czyli imprezy Otwarcia Lata' 2019!

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------

news 06 maj 2019 - FIFA WORLD CUP 2019 w Gdyni już 23 maja br.!

Zanim na gdyńskie boiska wybiegną młodzi piłkarze uczestniczący w Projekcie ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2019, dokładnie na miesiąc wcześniej zmagania w młodzieżowym Mundialu FIFA WORLD CUP U-20 POLAND 2019 rozpoczną piłkarze Meksyku i Italii.

Polska po raz pierwszy w historii zorganizuje mistrzostwa świata do lat 20 w piłce nożnej. Jedną z aren zmagań młodych gwiazd futbolu jest właśnie Gdynia. Na Stadionie Miejskim rozegranych zostanie aż 10 spotkań, w tym mecz o brązowy medal! Pierwszy gwizdek w Gdyni zabrzmi 23 maja o godzinie 18:00.

Turniej, który wykreował takie gwiazdy jak: Diego Maradona, Ronaldinho, Lionel Messi, Antoine Griezmann czy Harry Kane, cieszy się olbrzymią renomą. W turnieju, stanowiącym trzecie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą FIFA, wystąpią 24 zespoły z całego świata.  W Gdyni swoje mecze rozegrają reprezentacje występujące w grupach B i E. 

Terminarz meczów fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U20 rozgrywanych w Gdyni:

 • 23 maja, 18:00: Meksyk  –  Italia                      1:2
 • 25 maja, 18:00: Francja  –  Arabia Saudyjska  2:0
 • 26 maja, 15:30: Meksyk  –  Japonia                 0:2
 • 28 maja, 20:30: Arabia Saudyjska  –  Mali       3:4
 • 29 maja, 18:00: Ekwador  –  Meksyk                1:0
 • 31 maja, 18:00: Mali  –  Francja                       2:3

Terminarz meczów fazy pucharowej Mistrzostw Świata FIFA U20 rozgrywanych w Gdyni:

 • 2 czerwca, 17:30: mecz 1/8 finału POLSKA - ITALIA    0:1
 • 8 czerwca, 17:30: ćwierćfinał        U S A - EKWADOR  1:2
 • 11 czerwca, 17:30: półfinał            UKRAINA - ITALIA   1:0
 • 14 czerwca, 20:30: o III miejsce   EKWADOR - ITALIA

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 zostaną rozegrane od 23 maja do 15 czerwca w sześciu polskich miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach. Więcej informacji można znaleźć w oficjalnym serwisie internetowym Turnieju: pl.fifa.com/u20worldcup/

Jedyną oficjalną platformą do zakupu biletów jest strona FIFA.com/tickets/U20WC.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 06 marzec/01 maj 2019 - ZAPROSZENIE

Przekazujemy zainteresowanym klubom informację, iż w zakładce ZAPROSZENIE, znajduje się już folder zaproszenia na nasz czerwcowy projekt, uwzględniający warunki uczestnictwa oraz wszystkie sprawy organizacyjne.

W skrócie:

- PIĄTEK - 21 czerwiec 2019: przyjazd tylko dla drużyn, które chcą przedłużyć pobyt i wypoczywać w Gdyni do soboty,

- SOBOTA 22 czerwiec 2019: Główny termin przyjazdu ekip oraz wypoczynek,

- NIEDZIELA 23 czerwiec 2019: Pierwszy dzień turnieju, Ceremonia Otwarcia oraz festyn i koncert   Otwarcia Lata 2019 - sobota 22 czerwiec 2019

- PONIEDZIAŁEK, 24 czerwiec 2019: Drugi dzień turnieju oraz Ceremonia Medalowa

UWAGA - łącznie z drużynami gospodarzy zagrają tylko po 24 zespoły w każdej z dwu kategorii wiekowych!

WAŻNE - boiska o wymiarach 30 x 60 m, liczba zawodników 6+ 1 + rezerwowi,

Podział grup I rozgrywki  - TUTAJ

Lista klubów - uczestników, na bieżąco będzie aktualizowana TUTAJ

Informacje dla kibiców i rodziców - TUTAJ

FOLDER dla klubów "ZAPROSZENIE AGSC' 2019" - TUTAJ

FOLDER dla klubów - wersja ENGLISH "INVITATION AGSC' 2019" - TUTAJ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21 luty 2019 - Potwierdzamy czerwcowy termin!

Uwaga zainteresowane kluby - z przyjemnością informujemy, iż ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2019, dla roczników 2008 i 2010 odbędzie się w dniach 21 - 24 czerwca 2019. Przyjazd drużyn do Gdyni od piątku 21 czerwca, w sobotę dzień edukacji marynistycznej dla zawodników, zaś w niedzielę i poniedziałek 23 i 24 czerwca turniej na wszystkich boiskach i stadionach Gdyńskiego Centrum Sportu.

W tym roku zagramy w dwu kategoriach - U 09 dla rocznika 2010 i młodszych oraz dla rocznika 2008, czuli kategorii U 11.

Wkrótce załączymy do pobrania FOLDER ZAPROSZENIA z warunkami uczestnictwa oraz DRUK ZGŁOSZENIA.

Czytajcie nas!

Pozdrawiamy!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

06 01 2019 - BAŁTYK Koszalin Mistrzem, ŚLĄSK Wrocław z tytułem Wicemistrza!

img

 

W hali GDYNIA ARENA odbyła się  20-sta jubileuszowa edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży do lat 12-tu "ARKA GDYNIA CUP' 2019" pod patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, legendy Arki Janusza Kupcewicza oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Przez dwa dni rywalizowało 16 zespołów z Polski i zagranicy. Wygrał Bałtyk Koszalin.

W sobotę turniej oficjalnie otworzył wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk i legenda żółto-niebieskich Janusz Kupcewicz.

Na otwarciu obecni byli Prezes SSA Arka Wojciech Pertkiewicz oraz Prezes SI Arka Krzysztof Rybicki.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/49729360_701090116952089_2224862792417017856_n_a43aa2823a19afeb0143ab8f8b39e86b.jpg

Jak zwykle ceremonię otwarcia uświetniły występy artystyczne, tym razem przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/49711525_701088913618876_2643059342802157568_n_8bc9af9c4dd5ff0e341c662f01f191d1.jpg

W sobotę odbywały się gry eliminacyjne w grupach. Wygrały je z kompletem zwycięstw Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin i Bałtyk Koszalin. Aż trzy z nich zajęły w turnieju czołowe miejsca.Rozstrzygnęła o tym niedzielna rywalizacja finałowa o poszczególne miejsca.W jednej z grup (o miejsca 9-16) mieliśmy także żółto-niebieskie derby, gdzie młodszy zespół Arki (2008) przegrał 1:3 z Arką 2007 III i 0:2 z Arką 2007 II. W meczu między III i II lepsza okazała się ta druga wygrywając 2:0.Najbardziej zacięta  była rywalizacja w grupach półfinałowych, gdzie o czołowych miejscach decydowały ostatnie mecze.

Bliska awansu do finału była Arka 2007 I, która po wygranych z Radunią 2:1 i Zagłębiem 1:0 oraz remisie 2:2 z Bałtykiem Koszalin, czekała na rozstrzygnięcie meczu Bałtyku z Zagłębiem. Wygrał 3:0 Bałtyk i awansował do finału, wyprzedzając Arkę lepszą różnicą bramek.

1. Bałtyk K. 7 pkt, br. 7-2

2. Arka 2007 I 7 pkt, br. 5-3

3. Zagłębie L.  3 pkt, br. 1-4

4. Radunia  0 pkt, 1-5

W drugiej grupie półfinałowej o miejsca 1-8 wygrał z kompletem zwycięstw Śląsk, który w bezpośrednim meczu pokonał Pogoń 2:0.

1. Śląsk 9 pkt, br. 9-1

2. Pogoń 6 pkt, br. 7-2

3. Widzew 3 pkt, br. 2-12

4. Champion 0 pkt, br. 2-5

Mecz o 3 miejsce: Pogoń Szczecin - Arka 2007 I 2:0

Finał: Bałtyk Koszalin -  Śląsk Wrocław 3:1

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/3_86c7b70a6d12c5dd94243d7ff65c320b.jpg

Puchary najlepszym wręczali Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska, Janusz Kupcewicz i wiceprezes SI Arka Gdynia Jarosław Kopański.

 

Nagrody indywidualne otrzymali:

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/4_2f18a6abda38282b10b499033ad11b5f.jpg

Najlepszy bramkarz: Adam Idziaszek (Arka)

Najlepszy napastnik: Adrian Przyborek (Bałtyk)

Najlepszy zawodnik turnieju: Oskar Gerstenstein (Śląsk)

KOLEJNOŚĆ W TURNIEJU:

1. BAŁTYK KOSZALIN - Mistrz AGC 2019

2. ŚLĄSK WROCŁAW - Wicemistrz AGC 2019

3. POGOŃ SZCZECIN

4. ARKA GDYNIA 2007 I

5. WIDZEW ŁÓDŹ

6. ZAGŁĘBIE LUBIN

7. RADUNIA STĘŻYCA

8. CHAMPION WARSZAWA

------------------------------------------

9. LECHIA GDAŃSK

10. ARKA GDYNIA 2007 II
11. FC BALTIKA KALININGRAD
12. ARKA GDYNIA 2007 III
13. GÓRNIK ŁĘCZNA
14. ARKA GDYNIA 2008
15. WIGRY SUWAŁKI
16. 4 YOUR FUTURE LONDYN
Wszystkie wyniki turnieju: ARKA GDYNIA CUP 2019
PARTNER STRATEGICZNY ARKA GDYNIA CUP 2019 - MIASTO GDYNIA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 05 01 2019 - RELACJA TV LIVE z turnieju!

Zapraszamy do śledzenia meczów w relacji LIVE TV. Transmisja jest dostępna na kanale YOUTUBE.

Opracowanie i prowadzenie - AMB24.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 03 01 2019 - JUTRO STARTUJEMY!

Już jutro imprezami towarzyszącymi zaczyna się ARKA GDYNIA CUP 2019! W najbliższą sobotę zaś - 5 stycznia, w hali GDYNIA ARENA wystartują już rozgrywki 20-tej jubileuszowej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży do lat 12-tu "ARKA GDYNIA CUP' 2019" pod patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, Legendy Arki Gdynia Janusza Kupcewicza oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka.

Na starcie stanie 16 zespołów z całej Polski i zagranicy. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji.W sobotę 5 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się Ceremonia Otwarcia, a w niej m.in. przywitanie gości przez władze Gdyni oraz Klubu, występy artystyczne przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury.

Drużyny skorzystają ponadto z oferty Hotelu Mercure*** Gdynia - oficjalnego Partnera Turnieju, a także firmy Psychosportica, której prelegenci przeprowadzą cykl warsztatów psychologii sportu. Ponadto każdy zespół będzie uczestniczył w profesjonalnej sesji foto Studium Fotografii FRAMES znanych gdyńskich artystów - Państwa Marzeny i Maurycego Śmierzchalskich.

Z kolei na kibiców czeka aż 56 meczów, które w fazie eliminacyjnej trwać będą w sobotę w godzinach 10.00-14.00 a po Ceremonii Otwarcia w godz.15.30-19.30. Spotkania fazy PLAY OFF oraz o miejsca przeprowadzimy w niedzielę 06 stycznia w godz. 08.30 - 17.30.

MECZ FINAŁOWY o tytuł "MISTRZ AGC'2019" rozegrany zostanie o godzinie 16.45, a bezpośrednio po nim nastąpi Ceremonia Medalowa.
 
Wstęp do hali GDYNIA ARENA jest bezpłatny.
PARTNER STRATEGICZNY ARKA GDYNIA CUP 2019 - Miasto Gdynia.
ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA MŁODYM PIŁKARZOM!

OFICJALNY FANPAGE FACEBOOK TURNIEJU: T U T A J

RAMOWY PLAN WSZYSTKICH IMPREZ AGC 2019 - W DZIALE F.A.Q

PLAN WSZYSTKICH GIER W DZIALE - ROZGRYWKI

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news - 20 XII 2018 - Już za dwa tygodnie XX Jubileuszowy ARKA GDYNIA CUP 2019.

Stawkę drużyn stanowić będzie 16 drużyn, które rozegrają mecze w czterech grupach eliminacyjnych, kolejnych czterech finałowych i meczach o miejsca. Poniżej oficjalny plakat zawodów a w zakładce FAQ szczegółowy plan imprezy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 14 VIII 2018 - Jubileuszowy XX ARKA GDYNIA CUP w dniach 04 - 06 stycznia 2019!

Potwierdzamy, iż została ustalona data oraz kategoria wiekowa dla jubileuszowej odsłony Międzynarodowego Projektu ARKA GDYNIA CUP 2019. Impreza w szerszej niż dotychczas formule zostanie przeprowadzona aż w trzy dni, tj 04 - 06 stycznia 2019 roku. Turniej piłkarski zorganizujemy dla kategorii wiekowej Under 12, czyli dla chłopców urodzonych w roku 2007. Same rozgrywki przeprowadzimy w Hali Sportowo Widowiskowej GDYNIA ARENA, oczywiście na piłkarskiej nawierzchni. Wydarzenia będzie posiadało wymiar historyczny, stąd nie zabraknie wielu barwnych wartości artystycznych. Uczestnicy i kibice spotkają na pewno wielu obecnych i byłych piłkarzy, z którymi będzie można zrobić sobie fotografię lub uzyskać autograf. Przypomnijmy, że jednymi z najbardziej znanych zawodników którzy zagrali w ARKA GDYNIA CUP w dotychczasowej już 19-latniej historii są m.in. aktualni reprezentanci Polski - ARKADIUSZ MILIK oraz PAWEŁ WSZOŁEK a kluby, które zdobyły tytuł "MISTRZ ARKA GDYNIA CUP" to m.in. BAYER 04 Leverkusen, BORUSSIA Dortmund, GÓRNIK Zabrze, LECH Poznań, LECHIA Gdańsk, KORONA Kielce, ZAGŁĘBIE Lubin czy ARKA Gdynia.

Patronat Honorowy sprawować będą Prezydent Gdyni - p. Wojciech Szczurek oraz legendarny piłkarz Arki Gdynia oraz reprezentacji Polski - p. Janusz Kupcewicz.

Kolejne informacje już wkrótce.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 25 VI 2018 - XIX Projekt ARKA GDYNIA SUMMER CUP' 2018 ZA NAMI!

Po dwóch dniach piłkarskich zmagań, na 11 różnych boiskach - zakończyliśmy 19 edycję turnieju AGSC 18'. Zwycięskimi drużynami okazały się Bałtyk Koszalin (under 11) oraz Arkonia Szczecin (under 9). Poza pełnymi emocji rozgrywkami - młodzi zawodnicy uczestniczyli między innymi w koncercie Otwarcia Lata CUDAWIANKI 2018, czy zorganizowanych dla nich zajęciach marynistycznych. Dodatkowo 900 piłkarzy z różnych miast i krajów, zwiedzało główne atrakcje turystyczne Gdyni, takie jak Okręt ORP Błyskawica, żaglowiec Dar Pomorza oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Ponadto w pierwszym dniu zawodów, od razu po Ceremonii Otwarcia, wspólnie mieli okazję dopingować naszą narodową reprezentację w meczu z Kolumbią w ramach Mistrzostw Świata FIFA w Rosji. Cały turniej pokazał że piłka nożna to coś więcej niż sport, a przyszli piłkarze okazywali się bardzo przyjacielscy i pomocni, wobec swoich rówieśników z innych państw, pokazując że bariery językowe nie stanowią dla dzieci problemu. Miejmy nadzieję że przyszła - 20 edycja turnieju przyniesie nam jeszcze więcej radości i zabawy. Wkrótce na stronie pojawi się obszerna relacja zdjęciowa z turnieju. Do zobaczenia na letniej edycji za rok!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 24 VI 2018 - TERMINARZ 1.RUNDY FAZY PLAY-OFF JUŻ DOSTĘPNY!

Zapraszamy do zapoznania się z planem gier na jutrzejszy poranek. Wszystko pod tym LINKIEM

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 24 VI 2018 - PONAD POŁOWA MECZÓW GRUPOWYCH ZA NAMI

Rozgrywki grupowe trwają w najlepsze i powoli kreuję nam się kilku faworytów do odniesienia końcowego sukcesu. W przerwach między spotkaniami, młodzi zawodnicy między innymi integrują się przy wspólnych posiłkach. O 18 nastąpi oficjalne otwarcie turnieju przez Prezydenta Miasta Gdynia - Wojciecha Szczurka. Dwie godziny później, wszyscy wspólnie zasiądą przed telebim, aby dopingować naszą reprezentację w ważnym meczu z Kolumbią. Śledźcie nas również na naszym Facebook'owym funpage'u.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news  24 VI 2018 - WYSTARTOWALIŚMY!

Na wszystkich 11 boiskach gra łącznie ponad tysiąc młodych zawodników z kilku krajów. Dziś toczone są rozgrywki grupowe, które rozstrzygną, o jakie miejsca drużyny będą się biły w jutrzejszej fazie pucharowej. Śledzić wyniki na żywo, możemy wchodząc w zakładkę Arka Gdynia Cup ---> klikając pierwszy obrazek ---> wejść w zakładkę rozgrywki. Można również wejść w ten LINK

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 23 VI 2018 - Do boju XIX ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018!

Ponad 900 zawodników zagra w AGSC, z czego już 400 dotarło do Gdyni, w tym z Chin, Łotwy, Wielkiej Brytanii i Japonii! Dziś, tj. 23 czerwca był Dzień Edukacji, w tym konferencja trenerów oraz całe spectrum punktów na mapie marynistki, m.in. okręt podwodny Bielik, niszczyciel ORP Błyskawica, Dar Pomorza a także ... chiński okręt floty wojennej czy wiele innych. Właśnie trwa koncert Otwarcia Lata na plaży, którego przy pięknej gwieździstej pogodzie - nocną gwiazdą jest w tym roku DUB PISTOLS. Od niedzielnego poranka mecze piłkarskie aż na 11 boiskach!

Jutro oraz oczywiście w poniedziałek 25 VI komplet wyników na żywo z turnieju a dla tych, którzy zdecydowali się na kibicowanie ... także polskiej reprezentacji w meczu z Kolumbią TV na żywo, będzie ku temu okazja na Stadionie Miejskim w trakcie FUN ZONE AGSC.

Czytajcie nas jutro od 9.30!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 21 VI 2018 - Nadbiega PKO Grand Prix Gdyni 2018

Znany i lubiany cykl biegowy PKO Grand Prix Gdyni powraca! Aby znaleźć się wśród uczestników, wystarczy wejść na stronę internetową gpx.gdyniasport.pl i zapisać się!

Gdynia kocha bieganie. Z wzajemnością. Właśnie dlatego, już za dwa lata, ze Skweru Kościuszki wystartują uczestnicy mistrzostw świata w półmaratonie. O wiele wcześniej, bo w lutym tego roku, ruszyło PKO Grand Prix Gdyni 2018 – największy cykl biegów ulicznych w północnej Polsce.

W 2017 roku w zawodach najszybszy okazał się Tomasz Grycko – trzykrotny zwycięzca całego cyklu. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Monika Czapiewska. W biegu głównym wystartowało 4199 uczestników, a kolejne 639 osób wzięło udział w imprezach towarzyszących. 

KTÓRĘDY POBIEGNIEMY?

Trasy, które miały swoją premierę w 2017 roku, spotkały się z entuzjastyczną oceną uczestników. Dlatego w nowej edycji nie zabraknie między innymi słynnego już „górskiego” podbiegu ulicą Witomińską. 

Zachęcamy do rejestracji i trzymamy kciuki za udane starty. Nieustannie naprzód!

***

PKO Grand Prix Gdyni – cykl czterech biegów, w którym regularnie bierze udział ponad 20 tys. uczestników. Wydarzenie otrzymało Nagrodę im. Tomasza Hopfera za najlepszy cykl w Polsce. Każdy z czterech biegów głównych pozycjonuje się w gronie ośmiu największych imprez biegowych w kraju na dystansie 10 km. PKO Grand Prix Gdyni organizuje Gdyńskie Centrum Sportu. Tegoroczny Nocny Bieg Świętojański odbędzie się już 22 czerwca. Czwarty i ostatni bieg w ramach PKO Grand Prix Gdyni zaplanowano na 11 listopada w ramach obchodów Dnia Niepodległości.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 16 VI 2018 - Już za chwileczkę startujemy!

Dosłownie w światowym towarzystwie w dniach 22 - 25 czerwca 2018 r. zostanie przeprowadzony Autorski Projekt Sportowo Edukacyjny pod nazwą XIX ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018. Patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. AGSC 2018 to kolejne rekordowe przedsięwzięcie. W obecnej edycji wystąpi aż 68 drużyn, w których zagra łącznie ponad ośmiuset 9-cio a także 11-letnich piłkarzy, reprezentujących sześć krajów, tj. Chiny, Japonię, Łotwę, Rosję, Wielką Brytanię oraz Polskę. Projekt ARKA GDYNIA SUMMER CUP to nie tylko piłka nożna ale nade wszystko edukacja! Ten walor ponad wszystkie inne zespoły podkreślą Japończycy, którzy w Gdyni będą stacjonowali aż do czwartku 28 czerwca. Najszybciej zaś przybędą do Gdyni mali Arkowcy z akademii zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, którzy na trójmiejskim lotnisku zameldują się już we środę 20 czerwca. Te ekipy oraz Chińczycy, którzy także przedłużają o jeden dzień swój pobyt, mogą liczyć na rozszerzony program edukacji i integracji. Sam turniej w dniach 24 i 25 czerwca 2018 r. to 398 meczów na 11 boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu oraz SI "ARKA" na gdyńskim Witominie. Wspomagać organizatorów będzie także rekordowa liczba ponad 50 wolontariuszy, w tym rodziców młodych piłkarzy Arki Gdynia. W światowym towarzystwie obracać się będą również trenerzy, którzy zapiszą się na III edycję organizowanej przez nasze Stowarzyszenie konferencji metodycznej, pn. ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS. W sobotę 23 czerwca 2018 w audytorium Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości a także na Stadionie Miejskim głównymi prelegentami będą autorytety brytyjskiej myśli szkoleniowej, tzn. Colin Reid - trener edukator Brytyjskiej Federacji Piłkarskiej oraz Chris Mc Ginn - wykładowca klinik trenerskich FC "REAL" Madryt. Przewodnim tematem tegorocznego kongresu będzie "Kształtowanie decyzyjności - innowacyjne metody treningowe w grupach młodzieżowych i juniorskich".

Tego samego dnia, tj. w sobotę 23 czerwca duże walory edukacyjne będzie za sobą także nieść EDUCATION DAY. Tego dnia uczestnicy Projektu wezmą udział w prawdziwym maratonie poznawczym, korzystając m.in. z oferty ekspozycyjnej Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Miasta Gdyni, gdyńskiego InfoBox'u a także Marynarki Wojennej RP, która na nabrzeżu przy Skwerze Kościuszki, oprócz ORP BŁYSKAWICA, udostępni do zwiedzania pokłady aż trzech innych wojennych okrętów. Co prawda w rejsie dookoła świata jest obecnie Dar Młodzieży, ale chętni będą mogli skorzystać z ofert innych otwartych pokładów żaglowców oraz samych klubów żeglarskich. Zainteresowani biciem oficjalnego Rekordu Guiness'a w gotowaniu i jedzeniu zupy truskawkowej mogą o 15-tej ruszyć na Skwer Arki Gdynia by osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu a także kibicować młodym pięściarzom, uczestniczącym w turnieju bokserskim. Popołudnie i wieczór to z kolei mnóstwo atrakcji kulturalnych i muzycznych, z festynem kaszubskim na... Placu Kaszubskim a także koncertem otwarcia lata Cudawianki 2018 oraz świętojańską paradą żeglarską na czele.

Sam turniej piłkarski, którego będzie to już XIX edycja a w którym to dotychczas zagrały aż 203 kluby z 10 różnych krajów, poprowadzi 15 sędziów każdego z dwu dni rozgrywkowych a wszystkie mecze półfinałowe oraz finałowe zostaną rozegrane na głównej płycie Stadionu Miejskiego.

ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018 to także FAMILY FUN ZONE'a, czyli stanowiska relaksacyjne, edukacyjne, zabawowe i gastronomiczne. W oba dni rozgrywkowe, czyli 24 i 25 czerwca zlokalizowana będzie obok parkingu przed budynkiem Gdyńskiego Centrum Sportu.  Atrakcje dla dzieci, czyli samych zawodników oraz maluchów i ich rodziców, którzy kibicują małym piłkarzom przygotował Młodzieżowy Dom Kultury. Nie zabranie Intelektualnej strefy kibica, czyli gier stolikowych i wytężających umysł a także... ekologicznych słodyczy.

Także w niedzielę 24 czerwca o godzinie 18.00 rozpocznie się oficjalna Ceremonia Otwarcia oraz piłkarska Fun Zone'a ale już na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej.

W poniedziałek 25 czerwca o godz. 15.00 także na Stadionie Miejskim udekorowani zostaną najlepsi zawodnicy imprezy oraz najlepsze cztery drużyny w każdej kategorii wiekowej.

PLAN ROZGRYWEK - TUTAJ

Partnerem Strategicznym Projektu jest miasto Gdynia a Partnerem Głównym jest OPEC Gdynia.

Projekt wspomagają także:

- Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni,

- Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni,

- Pomorski Związek Piłki Nożnej,

- NO10,

- ADIDAS,

- AMB 24,

- PSYSCHOSPORTICA,

- RESTAURACJA ON OFF,

- Wytwórnia Lodów Prawdziwych U LODZIARZY,

- NESCAFE - AUTOMATY,

- FOOTGOLF

- sklep z oficjalnymi pamiątkami I LOVE GDYNIA

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

01 VI 2018 - Lista drużyn w komplecie!

W dniu dzisiejszym zamknęliśmy rekrutację klubów do tegorocznej letniej edycji ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018. W turnieju piłkarskim, który rozegramy w dniach 24 i 25 czerwca 2018 roku, zagra w sumie 68 drużyn, co daje ogólnie 1000 zawodników z 6 krajów świata! Oprócz samych rozgrywek nie zabraknie czasu na zabawę oraz marynistyczną edukację. Ale o tym niebawem, w kolejnym news'ie!

Pełna lista Gości znajduje się w zakładce UCZESTNICY.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 23 V 2018 - III Kongres trenerów ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS 2018

Podczas projektu ARKA GDYNIA SUMMER CUP od 2016 roku organizujemy konferencję szkoleniową dla kadr trenerskich. Nie inaczej będzie w tym roku. W dniu eventowym AGSC 2018, czyli dokładnie w sobotę 23 czerwca 2018 r. tematem przewodnim będzie kształtowanie decyzyjności. Wykłady plenarne odbędą się w sali audytoryjnej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, tuż przy plaży miejskiej, zaś warsztaty w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Udział w szkoleniu trenerów, którzy wraz ze swoimi drużynami podczas turnieju w Gdyni nocują jest bezpłatny - po jednym z rocznika. Dla pozostałych udział jest płatny ale za bardzo przystępną kwotę.

SZCZEGÓŁY ORAZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA TRENERÓW PONIŻEJ!

KLIKNIJ - ZAKŁADKA "KONGRES".

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 17 V 2018 - 31 maja zamykamy listę klubów na AGSC 2018!

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 31 maja br. zamykamy LISTĘ DRUŻYN, które zagrają w ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018! Wszystkie kluby prosimy o przesyłanie KWESTIONARIUSZY POBYTOWYCH wypełnionych we wszystkich polach. Dokument wysyła oraz wypełnione formularze przyjmuje tylko mailowo p. JAKUB KOWALCZYK, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. tel.+48 503 943 150.

W projekcie AGSC 2018 udział weźmie blisko 1000 osób z kilku krajów, stąd też kluby prosimy o dobrą organizację i komunikację. Tuż po 1 czerwca ogłosimy precyzyjne adresy miejsc noclegowych, przypisanych do każdego zespołu oraz dokładny plan projektu, w rozbiciu na każdy dzień.

Zapowiada się naprawdę fajny czas w Gdyni dla wszystkich Gości!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 29 III 2018 - WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Z okazji tegorocznego okresu Świąt Wielkiej Nocy, wszystkim zawodnikom biorącym udział w ARKA GDYNIA CUP 2018 w odsłonach letniej i zimowej, trenerom, sponsorom oraz wszystkim sympatykom piłki nożnej w wydaniu dzieci i młodzieży życzymy wypoczynku w ten świąteczny czas by znów od wtorku mieć zapał do pracy treningowej i organizacyjnej.

Nie zapomnijcie o tradycji śmigusa dyngusa!

Pozdrawiamy serdecznie i świątecznie z Gdyni!

Zawodnicy, Sztab Szkoleniowy oraz Komitet Organizacyjny "ARKA GDYNIA CUP' 2018"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 27 III 2018 - Jubileuszowy XX ARKA GDYNIA CUP 2019 już w styczniu!

Z satysfakcją informujemy, iż została już ustalona data oraz kategoria wiekowa dla jubileuszowej odsłony Międzynarodowego Projektu ARKA GDYNIA CUP 2019. Impreza w szerszej niż dotychczas formule zostanie przeprowadzona aż w trzy dni, tj 04 - 06 stycznia 2019 roku. Turniej piłkarski zorganizujemy dla kategorii wiekowej Under 12, czyli dla chłopców urodzonych w roku 2007. Same rozgrywki przeprowadzimy w Hali Sportowo Widowiskowej GDYNIA ARENA, oczywiście na piłkarskiej nawierzchni. Wydarzenia będzie posiadało wymiar historyczny, stąd nie zabraknie wielu barwnych wartości artystycznych. Uczestnicy i kibice spotkają na pewno wielu obecnych i byłych piłkarzy, z którymi będzie można zrobić sobie fotografię lub uzyskać autograf. Przypomnijmy, że jednymi z najbardziej znanych zawodników którzy zagrali w ARKA GDYNIA CUP w dotychczasowej już 19-latniej historii są m.in. aktualni reprezentanci Polski - ARKADIUSZ MILIK oraz PAWEŁ WSZOŁEK a kluby, które zdobyły tytuł "MISTRZ ARKA GDYNIA CUP" to m.in. BAYER 04 Leverkusen, BORUSSIA Dortmund, GÓRNIK Zabrze, LECH Poznań, LECHIA Gdańsk, KORONA Kielce, ZAGŁĘBIE Lubin czy ARKA Gdynia.

Kolejne informacje już wkrótce.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 14 III 2018 - FOTORELACJE "ARKA GDYNIA CUP" 2005 - 2018

Na prośby trenerów i kibiców, które docierają do naszego Klubu informujemy, że kompletne fotorelacje z Projektu ARKA GDYNIA CUP w okresie od roku 2005 aż do dziś są dostępne na naszym fanpage'u, do którego są konkretne linki według lat, na stronie:

http://si-arka.gdynia.pl/foto-agc2016

Życzymy miłego oglądania!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

09 III 2018 - DZIĘKUJEMY za ARKA GDYNIA CUP 2018!

Zimowa edycja XIX Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Juniorów U 12 ARKA GDYNIA CUP 2018, której patronowali Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Prezes PZPN Zbigniew Boniek już za nami. Zawody po raz dziewiąty odbyły się w hali GDYNIA ARENA a po raz ósmy na profesjonalnej piłkarskiej wykładzinie Astro Pro Floor, w ramach współpracy z naszym Partnerem Technicznym - SUPRA SPORT.  Poziom organizacyjny goszczące u nas kluby oraz relacjonujące imprezę media oceniają na maksymalnie wysoki, czego dowodem są przesyłane do nas pochwały i słowa najwyższego uznania za pełen profesjonalizm w wykonywaniu zadań. Wysokie oceny są zasługą nie tylko sztabu zarządczego imprezy ale także wolontariuszy gdyńskich szkół i trójmiejskich uczelni, którzy przez kilka dni non stop byli do dyspozycji goszczących w Gdyni zespołów, którymi dowodziła znakomita organizatorka a na co dzień manager obsługi turystycznej w Gdyni p. Agata Szparagowska, której skutecznie pomagał Damian Zduńczyk.

Niezawodni trenerzy Tomasz Janiak i Tomasz Kożuchowski wraz z członkiem Stowarzyszenia Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego Miłoszem Kordaczukiem stworzyli jak zawsze skuteczny duet sekretarzy zawodów przez oba dni rozgrywkowe. Dziękujemy za miłą obsługę pracownikom hali GDYNIA ARENA, w tym p. Mariuszowi Czopowskiemu, który przygotował profesjonalny marketingowy pokaz filmowy, prezentowany na telebimach. Słowa uznania kierujemy do załóg medycznych oraz NORD SECURITY a także do sędziów, którzy prezentowali naprawdę wysoki poziom prowadzenia zawodów.

Gratulujemy wszystkim osobom, które poprzez licytacje koszulek piłkarskich wsparli Gdyńskie Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" (aż 3900,00 zł).

Bardzo dziękujemy trenerowi personalnemu PSYCHOSPORTICA - p. Ksaweremu Sowińskiemu za przygotowanie i profesjonalne poprowadzenie wykładów z zakresu psychologii sportu, zarówno dla trenerów, jak i młodych piłkarzy. Wielkie brawa dla kadry managerskiej HOTELU MERCURE GDYNIA, Państwa Marzeny i Maurycego Śmierzchalskich ze Studium Fotografii FRAMES za zawodowe przeprowadzenie sesji zdjęciowej AGC 2018.

Podziękowania kierujemy ponadto do trenerki p. Agnieszki Bzoma oraz wszystkich tancerek Stowarzyszenia Challenge Dance i grupy BE 4 ART oraz zespołu Małe Róże, które podczas Ceremonii Otwarcia ARKA GDYNIA CUP wspomagały nas swoją obecnością oraz wsparciem eventowym na najwyższym poziomie - przygotowywanym od kilku tygodni.

Restauracjom ON OFF oraz PUEBLO dziękujemy za pomoc w zaopatrzeniu pokoju dla VIPów i trenerów, zaś wszystkim mediom, za naprawdę wysokie oceny naszej imprezy i dużą przychylność.

Ogromne podziękowania dla p. Michała Krzeszewskiego z Firmy AMB 24 oraz CI TASK za przygotowanie oraz dwudniowe przeprowadzenie transmisji LIVE z turniejowych rozgrywek!

Przybijamy przyjacielską i wielką "piątkę" wszystkim tym osobom i instytucjom, które w jakikolwiek sposób pomogły w przeprowadzeniu tak dużego i tak organizacyjnie wymagającego przedsięwzięcia a także a szczególnie wolontariuszom z TEAMU ORGANIZACYJNEGO "WOLO"!

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym do Gdyni klubom, za godną postawę w każdym meczu zarówno trenerów, jak i zawodników.

I na koniec OGROMNE PODZIĘKOWANIA dla Głównych Sponsorów i Partnerów, tj. :

- Miasto Gdynia

- Gdyńskie Centrum Sportu

- SUPRA SPORT

- OPEC Gdynia

- Hotel Mercure Gdynia

- SEALAND LOGISTICS

- AMB 24 - TV Live, kasy fiskalne, monitoring

- Polski Związek Piłki Nożnej

- Pomorski Związek Piłki Nożnej

- Adidas - NO10.PL

Już dziś zapraszamy na letnią odsłonę projektu pod nazwą ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018, która dla roczników 2003, 2007, 2009 odbędzie się aż przez cztery dni, tj. w dniach 22 - 25 VI 2017 r.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 24 II 2018 - KGHM "ZAGŁĘBIE" Lubin ponownie Mistrzem ARKA GDYNIA CUP!

KGHM "ZAGŁĘBIE" Lubin wywalczyło tytuł MISTRZ'a projektu ARKA GDYNIA CUP 2018! Brawo dla Miedziowych! Lubinianie w finale gdyńskiej imprezy, pokonali Bałtyk Koszalin 2:0.  Najlepszym "łapaczem" został bramkarz Zagłębia Lubin - MICHAŁ MATYS, Najwszechstronniejszym "grajkiem", czyli MVP został wybrany MIKOŁAJ TUDRUJ z Bałtyku Koszalin, zaś Super "napadziorem" został strzelec największej liczby bramek - ALEKSANDER BUCHKOV ze FC SDUSHOR Svetly z Rosji.

Przy okazji turnieju, który był poświęcony pamięci byłego trenera i prezesa Arki Gdynia - Jacka Dziubińskiego, przeprowadziliśmy aukcję charytatywną na rzecz gdyńskiego hospicjum dla dzieci "Bursztynowa Przystań. Kwota przekazana do oksywskiej placówki to 3900,00 złotych!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy pomogli osiągnąć ten rezultat!
DZIĘKUJEMY wszystkim przybyłym Gościom i kibicom, zaś zaangażowanym w to wymagające przedsięwzięcie wolontariuszom oraz organizatorom mówimy: BRAWO i JESZCZE RAZ BRAWO WY!
KOMPLET wyników wszystkich meczów znajduje się poniżej:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1390688067744686&id=184475988365906

Pełna fotorelacja niebawem na naszym Facebook'u.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 19 - 24 II 2018 - AGC' 18 - Z CHARYTATYWNEJ LICYTACJI ZEBRALIŚMY 3900,00 zł!

Wszystkich kibiców, rodziców zawodników, trenerów zapraszamy do charytatywnej licytacji na rzecz chorych dzieci - pensjonariuszy HOSPICJUM "BURSZTYNOWA PRZYSTAŃ" w Gdyni. Od wielu lat angażujemy się w pomoc na rzecz najmłodszych i najbardziej chorych mieszkańców Gdyni oraz Pomorza. Tym razem przygotowaliśmy zestaw wspaniałych piłkarskich pamiątek, które na pewno są marzeniem wielu kibiców piłkarskich, którzy licytując pamiątki pomagają najmłodszym bliźnim.

LICYTACJA potrwa do soboty 24 II 2018 - czyli dnia, w którym rozdamy medale w tegorocznej zimowej edycji ARKA GDYNIA CUP 2018.

EDYCJA - w wyniku licytacji zebraliśmy 3900,00 złotych!

DZIĘKUJEMY !

Do zlicytowania były:

1. Koszulka reprezentacji Polski z eliminacji MŚ w Rosji – 10. Grzegorz Krychowiak
2. Koszulka klubowa West Bromwich Albion – 20. Grzegorz Krychowiak
3. Koszulka klubowa Birmingham City – 29. Tomasz Kuszczak
4. Koszulka klubowa Zagłębia Lubin – 5. Jarosław Jach
5. Koszulka klubowa Górnika Zabrze - 28. Maciej Ambrosiewicz
6. Koszulka ARKI z Finału Pucharu Polski – 3. Krzysztof Sobieraj
7. Piłka z Superpucharu Polski 2017, LEGIA - ARKA, z podpisami

LINK do licytacji ON LINE poniżej:

https://allegro.pl/uzytkownik/inicjatywaarka?order=m

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 18 II 2018 - Cykl PKO GRAND PRIX GDYNI WYSTARTOWAŁ!

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim 2018 to już historia. W niedzielne południe 18 lutego 2018 roku 10 kilometrów przebiegł najszybciej Tomasz Grycko (29:41). Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Nowakowska (35:45). W niedzielnym biegu głównym wystartowało ponad 3 tysiące uczestników. Kolejny tysiąc wziął udział w sobotnich biegach młodzieżowych, malucha i marszach nordic walking. Tegoroczne PKO Grand Prix Gdyni oficjalnie otwarte!

Przypominamy, iż trenerzy czy kibice letniej edycji ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018 w tym biegu mogą wystartować w piątek 22 czerwca br.!

 Podobnie jak przed rokiem, Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim został rozłożony na dwa dni. W sobotę na trasie pojawili się najmłodsi biegacze oraz miłośnicy nordic walking, z kolei niedziela zarezerwowana była dla uczestników biegu głównego. Jako pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Grycko. 10 kilometrów pokonał w 29 minut i 41 sekund. Tym samym zawodnik z Władysławowa powiększył imponującą kolekcję medali PKO Grand Prix Gdyni, w Biegu Urodzinowym wygrał również przed rokiem. Drugi był dzisiaj Marek Kowalski (30:07), a na najniższym stopniu podium stanął Emil Dobrowolski (30:15).
Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Nowakowska z czasem 35:45. Jako druga linię mety minęła Ewelina Paprocka (36:20), a trzecia była Kamila Pobłocka-Dobrowolska (37:10). Oznacza to, że w porównaniu do poprzedniego Biegu Urodzinowego zmieniła się tylko zawodniczka na najwyższym stopniu podium: rok temu wygrała Monika Czapiewska. 

Biegowe urodziny
Inauguracja cyklu PKO Grand Prix Gdyni tradycyjnie związana była z świętowaniem urodzin Gdyni.
– To zawsze radosna okoliczność. Urodziny połączone ze sportem są radosne podwójnie. Mimo typowo lutowej temperatury, atmosfera jak zwykle jest bardzo gorąca – powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, tuż po tym, jak dał sygnał do startu uczestnikom biegu głównego.

Trasa, którą pokonali zawodnicy była szybka i płaska. Pierwsza część stanowiła lekki zbieg, druga podbieg. Wielu biegaczy cieszyło się dziś z rekordów.
– Tegoroczne hasło PKO Grand Prix Gdyni brzmi „Nieustannie naprzód” i symbolizuje rozwój, jaki przechodzi każdy człowiek, zawodnik, ale także i miasto, a więc nasza piękna Gdynia – tłumaczy Marek Łucyk. – Chyba wszyscy tęskniliśmy za tą niepowtarzalną, pozytywną atmosferą. Wróciliśmy na trasę z podwójną energią – dodaje.

Pierwsze medale wręczone
Nagrody przygotowane na tegoroczną imprezę przedstawiają obiekty wzniesione w dekadzie, do których odnoszą się nazwy poszczególnych biegów. Stąd też wszyscy, którzy przekroczyli metę Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim, mogą pochwalić się medalem upamiętniającym przedwojenny dworzec kolejowy w Gdyni.

Wyjątkowe nagrody przygotowano również dla najmłodszych biegaczy. Na medalach, które trafiły do uczestników Biegu Malucha, główną rolę odgrywają jednostki pływające. Jako pierwszy, na szyjach najmłodszych uczestników, zawisł laur z trójwymiarową, drewnianą żaglówką. 

Wojciech Szczurek (Prezydent Gdyni): – Po raz kolejny potwierdziło się, że Gdynia kocha bieganie. Życzę zawodnikom wytrwałości i mam nadzieję, że wspólnie będziemy tworzyć kolejny rozdział PKO Grand Prix Gdyni. Nieustannie naprzód!
Kolejne starty w ramach cyklu PKO Grand Prix Gdyni już 12 i 13 maja (Bieg Europejski), 22 czerwca (Nocny Bieg Świętojański) i 11 listopada (Bieg Niepodległości).

Biegają i pomagają
Podczas biegu głównego prowadzona była akcja charytatywna na rzecz 5-letniej Oliwki oraz 16-letniej Pauliny. Obie dziewczynki potrzebują kosztownej rehabilitacji. Dzięki uczestnikom Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim otrzymają pomoc finansową. Przyczynili się do tego biegacze, którzy przed startem pobrali z biura zawodów kartkę z napisem: „Biegnę dla Oliwki i Pauliny” i przekroczyli z nią linię mety. Darowiznę na szczytny cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 16 II 2018 - Losowanie grup za nami!

W restauracji OLIMPIJSKA 5 na Stadionie Miejskim w Gdyni w czwartkowy wieczór 15 lutego br. przeprowadziliśmy Ceremonię Losowania ARKA GDYNIA CUP 2018. W scenerii starych zdjęć i pamiątek odnoszących się do historii klubu ARKA Gdynia piękne panie z team'u WOLONTARIAT AGC rozlosowały grupy eliminacyjne. Koszyki, które od dawna były już znane czytelnikom i samym zainteresowanym podzielone były wg klucza geograficznego aby uniknąć rozgrywania meczów przez drużyny z tego samego regionu czy klubu. Wylosowane grupy są ciekawe i zapowiadają mnóstwo emocji oraz gier na wysokim poziomie. Kto zagra o medale? Który z zespołu obejdzie się smakiem? Jaki zawodnik otrzyma tytuł "Najwszechstronniejszego Grajka? Kto zostanie "Super Łapaczem" a kto "Super Napadziorem"? Start rozgrywek turniejowych w hali Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 8 już w piątek o godzinie 09.00!

WYNIKI LOSOWANIA oraz tabele w dziale ROZGRYWKI!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ews 03 II 2018 - Zagramy oficjalną piłką Ekstraklasy 2018!

Rozgrywki turnieju ARKA GDYNIA CUP przeprowadzimy najnowszą piłką ADIDAS, którą od rundy wiosennej rozgrywać będą zespoły polskiej Ekstraklasy. Dystrybutor sprzętu m.in. Adidas, a zarazem Partner Techniczny Projektu AGC '18 - NO.10.PL dostarczy niniejszy sprzęt aby zawodnicy mogli przeprowadzać piłkarskie akcje na wysokim poziomie. Piłka Adidas Telstar 4 będzie także nagrodą dla najlepszych zawodników lutowego turnieju. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej NO10.PL i zapoznanie się z pełną ofertą naszego Partnera.

KLIKNIJ - TUTAJ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

news 29 I 2018 - Znamy koszyki przed losowaniem grup eliminacyjnych AGC 2018!

Już za nieco ponad trzy tygodnie spotkamy się w pięknej hali GDYNIA ARENA podczas rozgrywek AGC 2018. Tymczasem zostały podzielone koszyki, do których trafiły wszystkie drużyny biorące udział w imprezie, oczywiście według klucza geograficznego. Poniżej zestaw koszyków.

 

Koszyk A – ZACHÓD:

 

AMF Szczecin, MORZYCKO Moryń, BAŁTYK Koszalin, KGHM ZAGŁĘBIE Lubin SA

Koszyk B – PÓŁNOC:

LECHIA Gdańsk SA, BAŁTYK Gdynia, OLIMPIJCZYK Kwakowo,, SZTORM Mosty

Koszyk C –  CENTRUM:

OLIMPIA Warszawa, CHAMPION Warszawa, APN Piotrków Trybunalski, AP REISSA Poznań

Koszyk D – WSCHÓD:

FC SDUSHOR Kaliningrad, FC MAMONOVO, GÓRNIK Łęczna SA, UKS 1 Krasnystaw

Koszyk E – GOSPODARZE

ARKA 2006 A, ARKA 2006 B, ARKA 2007 A, ARKA 2007 B

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 14 I 2018 - W hali GDYNIA ARENA zagramy na profesjonalnej nawierzchni

Już siódmy rok firma SUPRA SPORT jest Partnerem Technicznym projektu ARKA GDYNIA CUP, a co za tym idzie, uczestnicy zawodów będą po raz kolejny mogli zaprezentować swoje piłkarskie umiejętności na specjalnej sportowej nawierzchni ASTRO PRO FLOOR (na zdjęciu). Warstwa wykładziny przypominająca bardzo nisko skoszoną trawę zespolona jest z nieco ponad 2-centymetrowej grubości zwartą ale elastyczną pianką, amortyzującą wszelkie wstrząsy. Taka profesjonalna nawierzchnia pozwala nie tylko na skuteczną i atrakcyjną grę w piłkę nożną ale ponadto staje się bezpieczniejsza dla zawodników niż tradycyjny parkiet. Zarząd firmy SUPRA SPORT gwarantuje wysoką jakość używanej nawierzchni, co cieszy nas jako organizatorów ale zapewne także uczestników gdyńskiej imprezy. Co ciekawe - zarówno obuwie piłkarskie typu TURF, jak również piłkarskie buty z białą lub tradycyjną kauczukową podeszwą na tej wykładzinie zachowują się tak samo dobrze, zaś piłka nie traci na dynamice odbić od podłoża. SUPRA SPORT jest organizacją, która przeprowadza z wykorzystaniem takiej nawierzchni wiele imprez, z których najważniejsze to STREETBALL Lublin, strefa futbolu w strefie kibica UEFA EURO 2012, mecz mini futbolu amerykańskiego POLSKA - SZWECJA, który odbył się w łódzkiej ATLAS ARENIE, European Parliament President's CUP oraz oczywiście nieprzerwanie od 2011 roku nasz turniej ARKA GDYNIA CUP.


Oficjalna strona firmy SUPRA SPORT znajduje się obok.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 22 XII 2017 - Święta przed nami a do turnieju zostało... równo dwa miesiące!

Czas Świąt to czas podsumowań, czasem nawet refleksji. Rok 2017 w naszym klubie rozpoczął się znakomicie, bowiem na głównej scenie Teatru Muzycznego w Gdyni podczas styczniowej Gali Sportu nasz Projekt ARKA GDYNIA SUMMER CUP otrzymał wyróżnienie w kategorii SPORTOWA IMPREZA ROKU W GDYNI. Taki motywator tylko podkręcił zarówno tempo jak i ilość pracy przed edycją AGC 2017 i oczywiście już 2018. Najbliższa impreza z cyklu ARKA GDYNIA CUP, tym razem w terminie 23 - 34 lutego 2018 dla rocznika 2006, zaś letnia edycja dla roczników 2003, 2007 oraz 2009. Przed nami jednakże ŚWIĘTA oraz celebrowanie NOWEGO ROKU! Wszystkim byłym, obecnym oraz przyszłym uczestnikom, partnerom, trenerom a także kibicom AGC, życzymy wspaniałego rodzinnego świątecznego czasu a także bezpiecznej ale szalonej nocy sylwestrowej a także samych dobrych dni w Nowym Roku 2018!

WESOŁYCH ŚWIĄT!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

01 XII 2017 - Pierwsze i ciekawe zgłoszenia na letnią edycję!

Zapełnia się lista Gości, którzy przyjadą do Gdyni w czerwcu 2018 roku na letnią edycję AGC. Zgłoszenia potwierdzili m.in. laureaci tytułu MISTRZ'a ARKA GDYNIA SUMMER CUP z 2016 oraz 2017 roku, czyli "GÓRNIK" Zabrze oraz "ARKONIA" Szczecin. Mamy też pierwszy akces zagraniczny, start w AGSC 2018 w kategoriach U 11 oraz U 09 zgłosił łotewski klub 1. Ligi SC "GROBINAS", a także RTS "WIDZEW" Łódź oraz aż kilka akademii z Warszawy, w tym szkółka byłych reprezentantów Polski - Marcina Mięciela oraz Macieja Bykowskiego, czyli STF "CHAMPION". W kategorii U 15 (r 2003) z uwagi na niewielką liczbę miejsc, zaproszenia wysyłamy tylko dedykowanym klubom. 

Polecajcie nas swoim zaprzyjaźnionym klubom, bowiem zależy nam na uczestnictwie każdego roku tych drużyn, które jeszcze w Gdyni nigdy nie były.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 21 XI 2017 - Lista drużyn na zimowy AGC 18 zamknięta

Informujemy, iż wyczerpały się już wolne miejsca do udziału w zimowej edycji AGC 2018, dla rocznika 2006. Obecnie chętne do startu w imprezie kluby wpisujemy na tzw. ławkę rezerwowych. Zapraszamy jednakże roczniki 2007 i 2009 do udziału w letniej odsłonie ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018, w terminie 21 - 24 VI 2018.

Wkrótce kolejne informacje.

Czytajcie nas tu oraz na fanpage'u!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 07 XI 2017 - Czas na intensywne przygotowania

Przepraszając wszystkich Państwa za dwumiesięczną przerwę w wiadomościach, śpieszymy z informacją, iż ów  przerwa wynikała z dopinania bardzo ważnych szczegółów, wynikających z... organizacji hitowego koncertu legendarnego brytyjskiego zespołu DIRE STRAITS, który dzień po turnieju ARKA GDYNIA CUP 2018, właśnie w hali GDYNIA ARENA zagra swoje największe utwory. Informujemy, iż planowane wcześniej założenia naszego projektu są aktualne i nie będą zmieniane. Tak więc przyjazd i zakwaterowanie uczestników ARKA GDYNIA CUP nastąpi w Hotelu Mercure Gdynia we czwartek 22 II 2018. W piątek 23 lutego 2018 gry eliminacyjne, Ceremonia Otwarcia oraz edukacja marynistyczna, zaś w sobotę 24 lutego 2018 runda play off i faza gier o miejsca i medale. Turniej oczywiście rozegramy na piłkarskiej wykładzinie ASTRO PRO FLOOR - obowiązują tylko buty tzw. halówki lub turf. Kategoria wiekowa identyczna jak w kilku poprzednich latach, czyli UNDER 12 (tym razem to rocznik 2006 i młodsi).

Osoby zainteresowane koncertem DIRE STRAITS mogą pozostać w Gdyni i w niedzielę o godz. 20.00 przeżywać niezapomniane muzyczne chwile gdyż...

...minęło już ponad 35 lat, kiedy piosenka „Sultans of Swing” zdominowała rozgłośnie na całym świecie i w tym czasie powstało legendarne Dire Straits. Grupa ze 120 milionami sprzedanych albumów pisała historię rocka i wyprzedawała koncerty na największych stadionach, a Mark Knopfler osiągnął szczyt muzyczny. Grupa koncertowała w podstawowym składzie zaledwie 15 lat, ale ogromne zainteresowanie zespołem utrzymywało się nawet po odejściu Marka, który pod koniec lat osiemdziesiątych rozpoczął pracę nad własnym projektem.

Aktualnie grupa Dire Straits z nagłówkiem Experience wyrusza po latach na światową trasę koncertową, z udziałem kilku członków składu początkowego, gdzie prezentują niezapomniane show. Bezcenni muzycy, posiadacze Grammy Awards, jak saksofonista Chris White, gitarzysta Terence Reis, perkusista Chris Whitten, klawiszowiec Simon Carter, Tim Walters i James Powell przemierzają miasta na świecie, a koncerty w niektórych z nich zostały już „sold out” - wyprzedane.

CHCESZ KUPIĆ bilet na koncert DIRE STRAITS w Gdyni - kliknij TUTAJ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 29 VIII 2017 - Hotel MERCURE Gdynia znowu z nami!

Z przyjemnością informujemy, iż grupa ACCOR i na leżący do niej gdyński HOTEL*** MERCURE pozostają z nami na kolejny rok. Tym samym drużyny, które przyjadą w lutym do Gdyni na projekt ARKA GDYNIA CUP 2018, będą zakwaterowane w tym obiekcie. Nie tylko nocleg będzie w ofercie dla klubów. Podczas pobytu w Gdyni, trenerzy i zawodnicy w sali restauracyjnej CONRAD będą spożywać w formie bufetu szwedzkiego śniadania a także kolacje natomiast w sali balowej TANGO odbędzie się oficjalna Ceremonia Losowania ARKA GDYNIA CUP 2018. Basen i sauna także są do dyspozycji naszych turniejowych gości - za darmo! Hotel jest znakomicie zlokalizowany, bowiem wystarczy przejść 100 metrów by być już w samym centrum miasta lub... na gdyńskiej plaży czy Bulwarze Nadmorskim. Pełna oferta dla klubów w formie folderu już niebawem, tymczasem cieszymy się, iż tak uznana marka jak HOTEL MERCURE już 7 rok jest Partnerem w Projekcie ARKA GDYNIA CUP.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 27 VIII 2017 - Zimowa edycja ARKA GDYNIA CUP' 2018 w lutym!

Z przyjemnością informujemy, iż najbliższa - zimowa edycja AGC zostanie przeprowadzona w nowoczesnej hali sportowo - widowiskowej GDYNIA ARENA w terminie 23 - 24 lutego 2018 r. Zakwaterowanie drużyn już we czwartek 22 lutego, natomiast same zawody zorganizujemy w ww. hali w piątek i sobotę, tj. 23 i 24 lutego 2018 r. Nominalny rocznik, czyli kategorię wiekową, dla której ten projekt się odbędzie ogłosimy we wrześniu br. po precyzyjnej analizie dla lat 2018 i 2019. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich czytelników naszej strony, fanów AGC oraz wszystkie 199 klubów, które dotychczas uczestniczyły w gdyńskim projekcie oraz te, które w terminie 23 - 24 lutego 2018 roku do Gdyni  na Projekt ARKA GDYNIA CUP przyjadą pierwszy raz, tym razem na imprezę poświęconą pamięci byłego trenera Arki - p. Jacka Dziubińskiego.

Nabieramy tempa, stąd zapraszamy do stałego śledzenia naszej strony.

Pozdrawiamy serdecznie morskim słowami - ahoj!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 03 VII 2017 - Podsumowanie ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017

Aż 786 zawodników w wieku od 7-miu do 11 lat uczestniczyło w XVIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017. Na obiektach piłkarskich Gdyńskiego Centrum Sportu oraz boisku na Witominie zagrało łącznie 51 drużyn z 4 -ech europejskich państw. Do rywalizacji stanęli wszyscy ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli Arkonia Szczecin, Górnik Zabrze oraz gospodarze - Arka Gdynia. Nie zabrakło przedstawicieli klubów Ekstraklasy w postaci akademii Górnika Łęczna, Cracovii Kraków, Lecha Poznań FA oraz Pogoni Szczecin Soccer Schools. Gościem oficjalnym Turnieju był ponadto Wiceprezes Ekstraklasy SA - były znany piłkarz p. Jacek Bednarz, który wraz z p. Pawłem Brutelem - Pełnomocnikiem Prezydenta Gdyni ds. UEFA EURO U 21 w Gdyni otworzyli oficjalnie imprezę na Narodowym Stadionie Rugby. Patronat nad całym projektem sprawuje właśnie Ekstraklasa SA a ponadto Zbigniew Boniek - Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. W imieniu p. Prezydenta z kolei w Ceremonii Medalowej uczestniczyła Pani Pełnomocnik - Joanna Zielińska, wręczając laureatom puchary oraz przepiękne medale.

Plan Projektu zakładał oprócz rozgrywek piłkarskich mnóstwo atrakcji związanych z edukacją i integracją. Ale wszystko i tak zaczęło się już w piątek 23 czerwca. To dzień, w którym drużyny z różnych części Polski i Europy od wczesnych godzin porannych przybywały do Gdyni, by o godz. 20.45 kibicować w meczu UEFA EURO U21 POLAND 2017, w którym zmierzyły się naszpikowana super piłkarzami PORTUGALIA i waleczna MACEDONIA. To był bardzo dobry mecz dla wszystkich małych piłkarzy, którzy na własne oczy mogli zobaczyć już aktualne gwiazdy futbolu!

W sobotę 24 VI na Narodowym Stadionie Rugby i boiskach GCS rozegraliśmy mecze eliminacyjne, zaś po południu przeprowadziliśmy wspomnianą powyżej oficjalną Ceremonię Otwarcia ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017 w ciekawej artystycznej oprawie, którą przygotował i przeprowadził Zespół BE 4 ART pod przywództwem p. Agnieszki Bzoma. W sobotni ale deszczowy wieczór chętni wybrali się na koncert na plaży w Gdyni - Cudawianki 2017, zaś niedziela to był pełen wrażeń dzień eventowy. Trenerzy szkolili się na konferencji metodycznej "II ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS", poprowadzonej przez bardzo kompetentny zespół prelegentów, której zajęcia plenarne odbywały się w audytorium Muzeum Marynarki Wojennej, zaś warsztaty na Narodowym Stadionie Rugby oraz w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Mali piłkarze zwiedzili z kolei wspomniane Muzeum Marynarki Wojennej, Dar Pomorza, ORP Błyskawica, z którego oddano salwy armatnie oraz gdyński InfoBox zapoznając się z wielką makietą miasta Gdynia, uczestniczyli w CITY GAMES a także kibicowali najlepszym polskim kolarzom szosowym jadącym przez środmieście Gdyni w Mistrzostwach Polski. Wielu uczestników AGSC odwiedziło Portu Wojenny na Oksywiu uczestnicząc w festynie z okazji święta Marynarki Wojennej RP. Nie zabrakło wycieczek na molo i klif w Orłowie oraz odpoczynku na gdyńskiej plaży. Drużyna z Litwy wybrała się nawet do... Gdańska.

W poniedziałek 26 czerwca 2017 to już był dzień finałowy, czyli gra o miejsca w tabelach oraz medale. To także FUN ZONE'a, czyli strefa kultury dla małego i dużego, której przewodzili organizacyjnie p. Jarosław Kłodziński z p. Janiną Wasylka, p. Zdzisław Januka oraz Agnieszka i Asia z zespołu BE 4 ART.

Bez słowa przesady możemy nazwać tegoroczną imprezę jako ogromnie udaną! Wielkie logistyczne wyzwanie nie tylko podjęliśmy ale zrealizowaliśmy dzięki zaangażowaniu Zespołu Organizacyjnego AGC 2017. Wielkie słowa uznania kierujemy do Agaty Szparagowskiej - szefowej logistyki i wolontariatu, Bartka Zawidzkiego - szefa strefy sportu i wpierających trenerów Tomasza Janiaka oraz Bartka Bławata a ponadto Ksawerego Sowińskiego - szefa konferencji trenerskiej "II ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS". Dziękujemy wszystkim drużynom oraz ich trenerom za naprawdę jednoczącą w radości z piłkarskiego święta postawę!

Uściski i gratulacje za ogrom wielogodzinnej pracy dla WSZYSTKICH WOLONTARIUSZY - uczniów i studentów trójmiejskich szkół i uczelni. Szacunek i gorące podziękowania składamy także Dyrekcji i Pracownikom Gdyńskiego Centrum Sportu, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, zaprzyjaźnionym grafikom - obu panom Szymonom z Poznania i Gdyni oraz p. Sławkowi, p. Michałowi a także p. Arkowi z drukarni Wenta Print oraz wszystkim instytucjom noclegowym, w tym gdyńskim placówkom oświatowym za pomoc w organizacji wydarzenia. Najszczersze uznanie kierujemy także dla rodziców Arkowców z rocznika 2006 A, którzy wydatnie wsparli organizację wizyty drużyny FC BALTAI FM - z miasta siostrzanego Gdyni - Klaipedy. Osobne podziękowania wysyłamy do Partnerów i Sponsorów - WIELKIE DZIĘKUJEMY!!!

ARKA GDYNIA CUP to projekt edukacyjno - integracyjny, w którym piłka nożna jest jedynie mianownikiem wszystkich działań, które wszechstronnie edukują zawodników, trenerów, rodziców, kibiców i organizatorów. Tą ideę udało nam się zrealizować w 101 procentach, czego dowodem są słowa uznania kierowane na naszą klubową skrzynkę e-mail oraz wpisy na fanpage'ach. Uśmiechnięte twarze zawodników, trenerów oraz kibiców są nade wszytko na to najlepszym dowodem. Dziękujemy!

Piłka nożna to jednakże wyniki i zwycięzcy, stąd odnotować oficjalnie musimy, iż w tegorocznych rozgrywkach piłkarskich podczas ARKA GDYNIA SUMMER CUP najważniejsze rezultaty to:

FINAŁ A o złote medale - kategoria U-11, rocznik 2006

FC BALTAI FM Klapieda (Litwa) - AMF Szczecin (Polska) 2:0

(na zdjęciu FC BALTAI FM Klaipeda)

FINAŁ B o brązowe medale - kategoria U-11, rocznik 2006

ARKA Gdynia - JAGUAR Gdańsk 3:1

NAJLEPSI ZAWODNICY Under 11 - y' 2006

Najlepszy bramkarz - XAWIER PONICHTER (AMF Szczecin)

Najlepszy strzelec - ALEX KOLASA (ARKA Gdynia - 10 goli)

Najlepszy zawodnik (MVP) - JOKUBAS JANCAUSKAS (FC BALTAI FM Klaipeda)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FINAŁ A o złote medale - kategoria U-9, rocznik 2008

ARKONIA Szczecin - JAGUAR Gdańsk 3:2

FINAŁ B o brązowe medale - kategoria U-9, rocznik 2008

ARKA Gdynia - WIDOK Skierniewice 2:2 ( rzuty karne 1:3 )

NAJLEPSI ZAWODNICY Under 9 - y' 2008

Najlepszy bramkarz - ADAM ŁUCZAK (WIDOK Skierniewice)

Najlepszy strzelec - JAKUB ZAWADZKI (ARKONIA Szczecin - 13 goli)

Najlepszy zawodnik (MVP) - SZYMON GOŚCICKI (JAGUAR Gdańsk)

 

 

 

 

 

 

 

 

(na zdjęciu najlepsi zawodnicy kategorii U 9 - y'2008)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FINAŁ A o złote medale - kategoria U-7, rocznik 2010

GÓRNIK Zabrze - ARKA Gdynia 2:0

FINAŁ B o brązowe medale - kategoria U-7, rocznik 2010

ARKONIA Szczecin - Football Academy Trójmiasto 3:2

NAJLEPSI ZAWODNICY  Under 7 - y' 2010

Najlepszy bramkarz - DAWID WIŚNIEWSKI (ARKA Gdynia)

Najlepszy strzelec - KACPER PIOTROWSKI (ARKONIA Szczecin - 12 goli)

Najlepszy zawodnik (MVP) - KACPER BANIA (GÓRNIK Zabrze)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PEŁNA FOTORELACJA autorstwa p. Justyny Wójtowicz, p. Adrianny Kossmann

oraz wolontariuszy AGSC 2017, którym BARDZO dziękujemy

- do obejrzenia po kliknięciu poniżej na FB:

Partner Strategiczny Projektu ARKA GDYNIA SUMMER CUP:

Miasto Gdynia

Oficjalnymi Partnerami są:

Ekstraklasa SA

Polski Związek Piłki Nożnej

PEWIK Gdynia

OPEC Gdynia

SUPRA SPORT Gdynia

Pomorski Związek Piłki Nożnej

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Psychosportica

BE 4 ART

AMB 24

Wellness by Oriflame

Neuro Device

Czas Reakcji

UNICOACH - Asystent Trenera

Fizjoworld

Radio Gdańsk

Trojmiasto.pl

1. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Gdyni

CKZiU 2 Gdynia

Zespół Organizacyjny AGSC 2017

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 30 VI 2017 - Pełna fotorelacja dostępna na fanpage'u

Ponad 600 fotografii publikujemy dla Was z czerwcowej edycji ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017. Dziękujemy p. Justynie Wójtowicz oraz wszystkim wolontariuszom za przygotowanie galerii z obfitującej w wiele wydarzeń edukacyjnych i integracyjnych imprezy. Zapraszamy na naszego turniejowego Facebook'a. Trenerów oraz kibiców, którzy uczestniczyli w gdyńskim projekcie prosimy o nadsyłanie ciekawych fotografii na adres e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   Wszystkie najciekawsze fotografie oczywiście opublikujemy. Aby obejrzeć fotorelację należy kliknąć na logo facebook powyżej.

Pozdrawiamy!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 27 VI 2017 - Znów GÓRNIK, znów ARKONIA, po raz pierwszy FC BALTAI z Litwy!

Wiele się działo podczas turnieju piłkarskiego każdego z roczników. W relacji do poprzedniego roku jednakże niewiele się zmieniło w układzie finałów, bowiem Górnik Zabrze, Arkonia Szczecin i Arka Gdynia znów wiodły prym. Ubiegłorocznego finalistę LEGIĘ Warszawa - można by powiedzieć, zastąpili Litwini z klubu FC BALTAI FM Klaipeda ale za to jak! Podopieczni trenera Rimas'a Skersys'a nie przegrali żadnego meczu w turnieju i grając ofensywnie zdobyli złote medale absolutnie zasłużenie. Nie gorzej spisali się 9-letni piłkarze ARKONII Szczecin, którzy wręcz roznieśli z przysłowiowy pył wszystkich swoich przeciwników. Złoto także dla 14-krotnego Mistrza Polski, czyli GÓRNIKA Zabrze w kategorii do lat 7-miu. Maluchy z Zabrza także nie przegrały meczu w całym turnieju a jedyny remis zanotowali z Arkowcami z Gdyni.

Wspaniała 4-dniowa impreza, niezapomniane wrażenia, wiele emocji i wrażeń. Już wkrótce podsumowania tegorocznej edycji, wiele fotografii i informacji.

Czytajcie nas!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 25 VI 2017 - PEŁNA MOC "AGSC'2017"!

Oj dzieje się! 800 małych piłkarzy gra w turnieju, kibice dopingują, trenerzy się uczą na konferencji, dzieci korzystają z FUN ZONe'y i strefy kultury. Do tego koncert na plaży CUDAWIANKI OTWARCIE LATA 2017, zwiedzanie okrętów i Portu Wojennego. Cóż więcej trzeba, no może słońca w sobotni wieczór, bo dzień był wspaniały, tak samo zresztą jak piątkowy wieczór na Stadionie Miejskim podczas meczu Portugalia - Macedonia.

Pozdrawiamy niedzielnie ze Święta Morza w Gdyni, do przeczytania jutro już z finałów na Stadionie Miejskim!

WSZYSTKIE WYNIKI TUTAJ

WSZYSTKIE FOTOGRAFIE TUTAJ

ZAPRASZAMY!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 22 VI 2017 - Odliczamy do soboty - a właściwie do piątku!

Już w piątek 23 czerwca powitamy w Gdyni aż 415 zawodników, którzy ze swoimi klubami przyjadą lub przylecą na 4 a Szwedzi aż na 5 dni XVIII Projektu ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017! I właśnie w piątek, drużyny, które skorzystają z gdyńskiej bazy noclegowej wybiorą się na mecz UEFA EURO U 21 POLAND 2017, PORTUGALIA - MACEDONIA, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Gdyni.

A już w sobotę 24 czerwca br. do wymienionych 415 małych piłkarzy dołączy kolejnych ponad 350 by zmagać się w walce o trzy piękne puchary z napisem "MISTRZ",  w każdej z trzech kategorii. A więc o godz. 09.00 zabrzmi pierwszy gwizdek turniejowych rozgrywek AGSC 2017.

O godzinie 17.00 w sobotnie popołudnie na Narodowym Stadionie Rugby ruszy Ceremonia Otwarcia ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017 - wstęp wolny.

Niedziela to dzień eventów i edukacji, zaś w poniedziałek 26 czerwca zagramy spotkania finałowe i rozdamy puchary oraz medale.

DOŁĄCZAJCIE TEŻ DO NASZEGO TURNIEJOWEGO FANPAGE'a !!!

Oficjalny news AGSC 2017 na głównej stronie www T U T A J

No to odliczamy!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 19 VI 2017 - Grupy rozlosowane - plan gier już dostępny!

W Centrum Informacji Turystyczne w Gdyni w dniu dzisiejszym Zespół Organizacyjny wraz z team'em wolontariuszy przeprowadził losowanie grup eliminacyjnych ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017.

KOMPLET planów gier, z podziałem na obiekty i godziny znajduje się już na naszej stronie w dziale ROZGRYWKI!

PRZYPOMINAMY, iż drużyny powinny być obecne na obiekcie najpóźniej na 30 minut przed pierwszym meczem dnia.

Zespoły, które w Gdyni nocują zostaną poinformowane przez swoich Team Leaderów o kontakcie do nich, miejscu zakwaterowania oraz godzinach posiłków i pozostałych ważnych sprawach organizacyjnych.

A więc odliczamy już do piątku!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 18 VI 2017 - WOLNE POKOJE w Pensjonatach ŻEGLARZ i BRYZA!!!

UWAGA rodzice - kibice, w bardzo bliskiej odległości od Stadionu są ponownie wolne pokoje w pensjonacie ŻEGLARZ oraz pensjonacie BRYZA, w dzielnicy Witomino. Pensjonaty są dosłownie o 100 metrów od boiska, na którym rocznik 2010 rozegra swoje mecze eliminacyjne oraz 1200 metrów od Stadionu Miejskiego!

CENY dla Państwa w specjalnej ofercie, gdyż ośrodki są naszymi Partnerami i w latach poprzednich gościły zarówno drużyny, jak i rodziców naszego turnieju.

REZERWACJA NA HASŁO DLA RODZICÓW - ARKA GDYNIA CUP TURNIEJ.

Prosimy pilnie dzwonić i rezerwować - zapraszamy i polecamy!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 15 VI 2017 - Losowanie grup w niedzielę 18 VI 2017!

Już w niedzielę18 czerwca dokonamy losowania grup ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017 we wszystkich rocznikach. W sumie w XVIII letniej edycji projektu zagra 51 drużyn z 33 klubów! Łączna liczba zawodników to 714 osób!

Zapraszamy od poniedziałku do działu regulaminy oraz rozgrywki, tam bowiem umieścimy szczegółowy harmonogram turnieju oraz całego Projektu AGSC' 2017.

PODZIAŁ NA KOSZYKI:

UNDER 11 - R 2006:

1. 

Arka Gdynia A

Arka Gdynia B

Arka Gdynia C

2. 

IFK Haninge Stockholm

FC Baltai Klaipeda

Cracovia Kraków

3.

Salos Szczecin

Arkonia Szczecin

AMF Szczecin

4. 

Kujawiak Kowal

Sadownik Waganiec

Młoda Włocławianka

5. 

Jaguar Gdańsk

Karlikowo Sopot

Czarni Pruszcz Gdański

6.

Stolem Gniewino / Choczewo

Cartusia Kartuzy

Bałtyk Koszalin

7.

Chojnik Jelenia Góra

Olimpia Warszawa

Stilon Gorzów Wlkp.

UNDER 9 - R 2008:

1. 

Arka Gdynia A

Arka Gdynia B

Arka Gdynia C

2. 

Sadownik Waganiec

Młoda Włocławianka

Arka Gdynia D

3.

Górnik Zabrze

FC Balitika Kaliningrad

GKS Górnik Łęczna

 

4. 

Bałtyk Gdynia

Jaguar Gdańsk Pół.

Escola Futbolu

5. 

Widok Skierniewice

Stilon Gorzów Wlkp.

Arkonia Szczecin

6.

FA Nakło

Chojnik Jelenia Góra

Pogoń Lębork

UNDER 7 - R 2010:

1. 

Arka Gdynia A

Arka Gdynia B

2. 

Pogoń Szczecin Schools

Arkonia Szczecin

3.

KS Górnik Zabrze

Lech Poznań FA

4. 

Sztorm Mosty

KS Chwaszczyno

5. 

Młoda Włocławianka

AP Banino

6.

AP Gdynia

FA Trójmiasto

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 09 VI 2017 - Rejestracja na kongres trenerów

Informujemy, iż na stronie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej znajduje się info, które wskazuje kompleksowo na plan konferencji pn II ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS, który jako spójna część projektu ARKA GDYNIA SUMMER CUP, zorganizujemy w dniu 25 czerwca 2017 r. Szkoleniowcy drużyn uczestniczących w turnieju, którzy zgłaszali się już wcześniej nie muszą potwierdzać udziału, jednakże nowe osoby proszone są o dokładne zapoznanie się z treścią komunikatu i dopełnienie formalności w terminie.

Informujemy, że certyfikat otrzymany przez słuchaczy jest dokumentem respektowanym przez PZPN, jako załącznik do aplikowania do uzyskania licencji trenerskich.

TREŚĆ KOMUNIKATU T U T A J.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 03 VI 2017 - Listy imienne do kwaterunku, na mecz EURO i obiady!

Uwaga kluby - uczestnicy ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017 - z uwagi na konieczność precyzyjnej informacji w celu zakwaterowania oraz wejścia na mecz UEFA EURO U21 POLAND 2017 w dniu 23 czerwca o godz. 20.45, uprzejmie prosimy o pilne (maksymalnie do środy 07 czerwca br)news 26 V 2017) podanie imion i nazwisk uczestników - tzn zawodników, trenerów i kierowników oraz kierowców autokarów. Dane prosimy przesłać na adres e-mail Pani Agaty Szparagowskiej - koordynatora ds. logistyki, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kluby z Trójmiasta zainteresowane obiadami w restauracji OLIMPIJSKA 5, (cena za 2-daniowe posiłki dla kadry i dzieci to 21 zł za posiłek od osoby - dotyczy dni 24 i 26 VI 2017) - także prosimy o e-mail z listą osób na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Za tydzień tzw. podział na koszyki do losowania grup eliminacyjnych AGSC 2017!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 26 V 2017- Mnóstwo atrakcji podczas ARKA GDYNIA SUMMER CUP!

Dokładnie za cztery tygodnie spotkamy się już na 18-tej edycji ARKA GDYNIA SUMMER CUP. Do tego czasu nas - organizatorów - determinuje w działaniu czas oraz zobowiązanie aby wszystko odbyło się z dobrem dla przybyłych Gości z klubów z Chin, Szwecji, Rosji oraz Polski. Już dziś jednak chcemy Wam powiedzieć, że ci, którzy przyjadą do Gdyni nie będą żałowali. 23 czerwca 2017, czyli w piątek, te kluby, które zdecydują się na przybycie w godzinach porannych czy południowych, w ścisłym centrum Gdyni tuż przy plaży, z okazji Święta Morza 2017 będą mogli obejrzeć pokaz antyterrorystyczny w wykonaniu żołnierzy Marynarki Wojennej a w muszli koncertowej obok Gdyńskiego Centrum Filmowego posłuchać koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Wieczorem oczywiście idziemy na mecz PORTUGALIA - MACEDONIA w ramach UEFA EURO U21 POLAND 2017.

W sobotę 24 VI pierwszy z dwóch dni turniejowych. Grają dzieci oraz... CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA DO TURNIEJU RODZICÓW 3 X 3 plus rezerwowi "FAMILY CUP"! Kontakt- tel. 512 17 49 90. W godzinach sobotniego popołudnia na Narodowym Stadionie Rugby przeprowadzimy Ceremonię Otwarcia AGSC 2017. Wieczorem - Otwarcie Lata "CUDAWIANKI 2017" i wspaniały koncert na plaży miejskiej.

Niedziela 25 VI to dzień edukacji i integracji. Trenerzy uczestniczyć będą w konferencji II ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS, natomiast młodzi zawodnicy zwiedzać będą okręty i żaglowce a także Muzeum Marynarki Wojennej. To czas na poznawanie Gdyni i jej morskich tradycji.

W poniedziałek dzień finałowy, a obok niego także Fun Zone'a ze sceną dla artystów, akcjami charytatywnymi oraz meczami o medale na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Mnóstwo atrakcji powoduje, że niemal każdy zespół, który do Gdyni przyjedzie na te 4 wspaniałe dni będzie musiał... z czegoś rezygnować aby obejrzeć coś co wybierze.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 17 V 2017 - Lista turnieju w kategorii U 11 - r 2006 zamknięta!

Informujemy, iż nie przyjmujemy już wniosków do udziału w turnieju rocznika 2006 ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017. Niniejsza kategoria jest nawet zaopatrzona w tzw. listę rezerwową i nie ma już możliwości zgłoszenia się w tej kategorii do tegorocznej letniej edycji projektu. Czekamy na potwierdzenia od 2 zespołów i przechodzimy już do działań logistycznych w zakresie organizacji eventów, zakwaterowania itp.

Informujemy jednocześnie, że są jeszcze pojedyncze miejsca na turniej rocznika 2008 oraz 8 kilka miejsc w turnieju rocznika 2010.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28 IV 2017 - Zapraszamy na BIEG EUROPEJSKI oraz BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI 2017

Zapraszamy do kibicowania na trasie biegów z cyklu PKO GPX Gdyni. Aby stać się uczestnikiem sportowego święta Gdyni nie musisz startować w biegu czy marszu. Zbierz grupę znajomych, wybierz się na spacer wzdłuż trasy zawodów i wesprzyj rywalizujących sportowców! Na pewno wśród startujących osób odnajdziesz swoich znajomych lub rodzinę. Zapraszamy na Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim w dniach 6 i 7 maja 2017r. Ponadto już dziś zachęcamy do zapisania się do biegu ŚWIĘTOJAŃSKIEGO, który odbędzie się 09 czerwca br - jesteś z Pomorza lub innej części kraju? Dołącz do nas i tym razem już biegnij razem z nami! Do cyklu dołączyło już 16 000 biegaczy amatorów!

Więcej na stronie www.gdyniasport.pl.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 09 IV 2017 - Lista uczestników AGSC 2017 zapełnia się

Coraz więcej zgłoszeń wpływa na naszą letnią edycję Projektu ARKA GDYNIA CUP. W kategorii U 11, czyli dla rocznika 2006 praktycznie nie ma już miejsc! Kilka pozycji pozostało do obsadzenia turnieju rocznika 2008, zaś kilkanaście jeszcze pozostało dla "maluchów" czyli dla rocznika 2010. Zgłoszenia napływają z różnych miejsc, praktycznie z całej Polski. Czekamy więc na kolejne deklaracje udziału. Ponadto informujemy, iż za kilka dni opublikujemy listę aktualnie potwierdzonych do projektu klubów.

Czytajcie nas!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

new 08 III 2017 - Foldery ZAPROSZENIE oraz KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIA opublikowane!

Zachęcamy do klik'nięcia na zakładkę ZAPROSZENIE na naszej stronie i pobranie folderu ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017. Poniżej folderu zaproszenia znajduje się link ZGŁOSZENIA ZESPOŁU, który trzeba otworzyć aby go wypełnić i tylko tą drogą zgłosić swój zespół do Turnieju. Każdy pierwszy trener każdego młodzieżowego zespołu pobyt w Gdyni posiada GRATIS od Organizatorów. Bezpłatny udział w konferencji szkoleniowej ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS także przysługuje jednemu trenerowi, o ile oczywiście nie zmniejszy to liczebności opiekunów ustawowych dla grupy podopiecznych. Zgłosić można maksymalnie 4 soboy do obsługi zespołu. Wszelkie pytania związane z rekrutacją zespołów należy kierować do managera ds. Sportowych BARTOSZA ZAWIDZKIEGO, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr +48 605 201 106. Zgłoszenia do turnieju rodzin FAMILY CUP prosimy kierować do p. Macieja Kiciora pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub pod nr tel. +48 531 111 022.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news - 06 III 2017 - 8 marca oficjalna prezentacja folderu zaproszenia na AGSC 2017!

We środę 08 marca 2017 r. opublikujemy FOLDER ZAPROSZENIA AGSC 2017 oraz linki do elektronicznych kwestionariuszy rekrutacyjnych na turniej roczników 2006, 2008 oraz 2010 a ponadto osobny link do zgłoszeń na turniej rodzin FAMILY CUP. Przepraszamy za tygodniowe opóźnienie, jednakże wynika ono z faktu, iż ośrodek wypoczynkowy, który był dla nas zarezerwowany na 120 miejsc został... sprzedany. Posiadamy już jednakże komplet 500 miejsc noclegowych potrzebnych dla młodych zawodników i trenerów i zapraszamy w DZIEŃ KOBIET do oficjalnego zgłaszania swoich klubów na ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 18 II 2017 - II Konferencja dla trenerów i pedagogów razem z AGSC 2017

"II ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS" to oficjalna nazwa konferencji naukowej, którą zorganizujemy podczas projektu ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017. Kongres odbędzie się  w niedzielę 25 czerwca 2017 r. Plan ogłosimy wkrótce na naszej stronie w nowej zakładce "KONGRES", która ułatwi złożenie formularza rekrutacyjnego czy wskaże na prelegentów oraz miejsca wykładów oraz warsztatów. W ubiegłym roku konferencja, którą przeprowadziliśmy w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym miała charakter zamknięty i zgromadziła tylko trenerów zatrudnionych w Arce Gdynia oraz klubach posiadających zawartą z Żółto-niebieskimi partnerską umowę o współpracy. Tym razem konferencja będzie miała charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych a tematyka będzie naprawdę zachęcająca do udziału w wydarzeniu. Już dziś apelujemy o to, by drużyny, które podczas ARKA GDYNIA SUMMER CUP będą korzystały z noclegów były zaopatrzone w kadrę trenerską w liczbie 3 osób, aby tzw. kongresowa nieobecność wybranego szkoleniowca nie powodowała odchudzenia sztabu do opieki nad młodymi zespołami do jednego trenera. Szczegóły Kongresu już niebawem!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 07 II 2017 - Folder zaproszenia na ARKA GDYNIA SUMMER CUP od 27 lutego 2017.

Już niebawem opublikujemy oficjalny folder zaproszenia wraz z zestawieniem kontaktów do zgłoszenia oraz sam KWESTIONARIUSZ POBYTOWY, który będzie oficjalnym potwierdzeniem udziału w czerwcowej imprezie. Obecnie ustalamy szczegóły programu czterodniowej imprezy oraz koszty pobytu w Gdyni dla przybyłych gości, zarówno zawodników jak i kibiców. Prosimy o cierpliwość do dnia 27 lutego br. a po tym terminie o wypełnienie kwestionariusza pobytowego i nadesłanie go wraz z potwierdzeniem przelania na konto bankowe wpisowego na AGSC'2017. Już dziś prosimy aby przy wypełnianiu kwestionariusza zadeklarować realną i precyzyjną liczbę zawodników i trenerów, która w czerwcu przyjedzie do Gdyni.

ZAPRASZAMY!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 05 II 2017 - PODZIĘKOWANIA dla WSZYSTKICH!

Zimowa edycja XVIII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Juniorów U 12 ARKA GDYNIA CUP 2017, której patronowali Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Prezes PZPN Zbigniew Boniek już za nami. Zawody po raz ósmy odbyły się w hali GDYNIA ARENA a po raz siódmy na profesjonalnej piłkarskiej wykładzinie Astro Pro Floor, w ramach współpracy z naszym bardzo ważnym Partnerem - SUPRA SPORT. Prestiż zawodów dzięki reprezentantom klubów Ekstraklasy, udziałowi jak zawsze silnej FC Batlika Kaliningrad oraz wysokiemu poziomowi sportowemu wielu zespołów podnosi się z każdym rokiem. Poziom organizacyjny goszczące u nas kluby oraz relacjonujące imprezę media oceniają na maksymalnie wysoki, czego dowodem są przesyłane do nas pochwały i słowa najwyższego uznania za pełen profesjonalizm w wykonywaniu zadań. Wysokie oceny są zasługą nie tylko sztabu zarządczego imprezy ale także wolontariuszy gdyńskich szkół i trójmiejskich uczelni, którzy przez kilka dni non stop byli do dyspozycji goszczących w Gdyni zespołów, którymi dowodziła znakomita organizatorka a na co dzień manager obsługi turystycznej w Gdyni p. Agata Szparagowska.

Niezawodny trener Tomasz Janiak wraz z członkiem Stowarzyszenia Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego Miłoszem Kordaczukiem stworzyli jak zawsze skuteczny duet sekretarzy zawodów przez oba dni rozgrywkowe. Wspaniale spisali się rodzice młodych Arkowców, nie tylko goszcząc w swoich domach młodych piłkarzy ale także skutecznie dbając o perfekcyjnie ułożone podłoże do gry a także... podniebienia trenerów oraz wszystkich goszczących w hali GDYNIA ARENA kibiców z całej Polski i Rosji, co chwaliło nawet na swojej antenie Radio Gdańsk. Dziękujemy za miłą obsługę pracownikom hali GDYNIA ARENA, w tym p. Mariuszowi Czopowskiemu, który przygotował profesjonalny marketingowy pokaz filmowy, prezentowany na telebimach. Słowa uznania kierujemy do załóg NORD AMBULANCE oraz NORD SECURITY a także do sędziów, którzy prezentowali naprawdę wysoki poziom prowadzenia zawodów.

Gratulujemy wszystkim osobom, które poprzez licytacje koszulek piłkarskich wsparli Gdyńskie Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" (aż 1870 zł) oraz młodzież Arki Gdynia z rocznika 2005 (550 zł). Szacunek także dla dwóch osób, które zarejestrowały się w banku dawców szpiku kostnego, który prowadziło podczas ARKA GDYNIA CUP Stowarzyszenie KREWAKTYWNI. Bardzo dziękujemy trenerom personalnym PSYCHOSPORTICA - p. Ksaweremu i p. Bartoszowi za przygotowanie i poprowadzenie wykładów z zakresu psychologii sportu, zarówno dla trenerów, jak i młodych piłkarzy. Wielkie brawa dla kadry managerskiej HOTELU MERCURE GDYNIA, Państwa Marzeny i Maurycego Śmierzchalskich ze Studium Fotografii FRAMES oraz firmy 3miastoDJteams za zawodowe przygotowanie Ceremonii Losowania AGC 2017.

Podziękowania kierujemy ponadto do trenerki p. Agnieszki Bzoma oraz wszystkich tancerek Stowarzyszenia Challenge Dance i grupy BE 4 ART, które przez trzy dni ARKA GDYNIA CUP wspomagały nas swoją obecnością oraz wsparciem eventowym na najwyższym poziomie - przygotowywanym od kilku tygodni.

Restauracjom LA VITA oraz PUEBLO dziękujemy za pomoc w zaopatrzeniu pokoju dla VIPów i trenerów, zaś wszystkim mediom, w tym ARKA-TV za naprawdę wysokie oceny naszej imprezy i wszelką przychylność.

Ogromne podziękowania dla p. Michała Krzeszewskiego z Firmy AMB 24 oraz CI TASK za przygotowanie oraz dwudniowe przeprowadzenie transmisji LIVE z turniejowych rozgrywek!

Przybijamy przyjacielską i wielką "piątkę" wszystkim tym osobom i instytucjom, które w jakikolwiek sposób pomogły w organizacji tak dużego i tak organizacyjnie wymagającego przedsięwzięcia a także wszystkim kulturalnym kibicom przybyłym do Gdyni!

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym do Gdyni klubom, za godną postawę w każdym meczu zarówno trenerów, jak i zawodników.

I na koniec OGROMNE PODZIĘKOWANIA dla Głównych Sponsorów i Partnerów, tj. :

- Miasto Gdynia,

- Gdyńskie Centrum Sportu,

- SUPRA SPORT,

- PEWIK Gdynia,

- OPEC Gdynia,

- Hotel Mercure Gdynia,

- MERCEDES BENZ BMG Goworowski,

- SEALAND LOGISTICS

Już dziś zapraszamy na letnią odsłonę projektu pod nazwą ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017, która dla roczników 2006, 2008, 2010 a także turnieju dla... rodzin małych piłkarzy odbędzie się aż przez cztery dni, tj. w dniach 23 - 26 VI 2017 r.

RELACJE MEDIALNE -

- obejrzyj relację

- przeczytaj

  - posłuchaj audycji "Piłkarski wtorek"

 - przeczytaj

  - obejrzyj - Panorama sport

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 03 II 2017 - Prawie 2000 złotych dla hospicjum dla dzieci!

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością informujemy, iż podczas ARKA GDYNIA CUP 2017 przeprowadziliśmy internetową licytację piłkarskich koszulek reprezentantów Polski oraz zawodników Arki Gdynia i Zagłębia Lubin a także 1 piłki z podpisami piłkarzy Arki Gdynia. Dzięki hojności kibiców obecnych w hali Gdynia Arena oraz tych, którzy turniej oglądali w internecie zebraliśmy dokładnie 1870 złotych! To bardzo duża kwota jak na kilka zaledwie rzeczy, które zlicytowaliśmy. Całość środków na ten cel w dniu wczorajszym w siedzibie Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA, Prezes Krzysztof Rybicki przekazał na ręce Pani Justyny Cyman - koordynatorki wolontariatu gdyńskiego Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". BARDZO dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez licytację pomogli naszej placówce opiekującej się najciężej chorymi!

16299293 1083667938446702 6638118409052323009 n

Pani Dorota Ryczkowska z Bydgoszczy wylicytowała koszulkę reprezentacyjną Grzegorza Wojtkowiaka!

FABIAN 2

 Pan Lech Łukowicz z Gdyni wylicytował klubową koszulkę z autografem Łukasza Fabiańskiego!

KICIOR

Pan Marcin Kicior z synem Pawłem wylicytowali koszulkę Zagłębia Lubin!

20170129 160343

Pan Marcin Urbański wylicytował koszulkę Arki Gdynia z awansu do Ekstraklasy!

20170129 160443

Pan Łukasz Wójcik z Gdańska wylicytował kolejną koszulkę Grzegorza Wojtkowiaka!

 

 

 BRAWO DLA WSZYSTKICH WSPANIAŁYCH SERC, BEZ WZGLĘDU NA LOKALNE SYMPATIE!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 01 II 2017 - Podziękowania z Bydgoszczy!

My, jako gospodarze z kolei dziękujemy Bydgoszczanom za kolejne miłe słowa pod naszym adresem - Pozdrawiamy z Gdyni!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 31 I 2017 - Podziękowania od ORANJE SPORT Konin

Jako organizatorzy a zarazem gospodarze Projektu ARKA GDYNIA CUP, otrzymaliśmy piękne podziękowania za zaproszenie klubu z Konia. Oto treść nadesłanej do Gdyni korespondencji od sztabu Oranje: ..."Dziękujemy za zaproszenie na tak profesjonalnie zorganizowany turniej. Nasi chłopcy zobaczyli kawałek piłkarskiego świata a my otrzymaliśmy bezcenną wiedzę w jakim kierunku podążać. Jeszcze raz ogromne dzięki!!! "...

Jest nam miło otrzymać takie pochwały. Mamy poczucie dobrze wykonanej pracy, która przecież była ukierunkowana dla jak najlepszej jakości obsługi wszystkich goszczących w Gdyni klubów.

Dziękujemy i pozdrawiamy klub Oranje Sport Konin.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 30 I 2017 - FOTORELACJA dostępna na fanpage'u!

Szanowni Państwo, przygotowaliśmy dla Was obszerną fotorelację z trzech dni styczniowej odsłony Projektu ARKA GDYNIA CUP 2017. Informujemy, iż autorami zdjęć są : p. Justyna Wójtowicz - Arka Gdynia SI, Oficjalna Telewizja Klubowa ARKA -TV, Gdyńskie Centrum Sportu, p. Jarosław Kopański - SI ARKA Gdynia oraz portal Trojmiasto.pl. Zawodową sesję fotograficzną z Ceremonii Losowania ARKA GDYNIA CUP, która odbyła się w HOTELU MERCURE GDYNIA przeprowadzili znani podróżnicy a zarazem artyści fotograficy - Państwo Marzena i Maurycy Śmierzchalscy - Studium Fotografii FRAMES w Gdyni. Profesjonalna sesja zdjęciowa drużyn goszczących w HOTELU MERCURE GDYNIA także autorstwa STUDIUM FOTOGRAFII "FRAMES".

Zajrzyjcie na naszego turniejowego Facebook'a - T U T A J !

Serdecznie pozdrawiamy z pięknie słonecznej dziś Gdyni!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 29 I 2017 - ZAGŁĘBIE LUBIN ze złotem!

Gratulujemy "Miedziowym" pierwszego w historii zwycięstwa w ARKA GDYNIA CUP! Lubinianie dołączyli do galerii klubów, które zdobyły tytuł MISTRZA AGC, obok tak znanych klubów jak BORUSSIA Dortmund, BAYER 04 Leverkusen, LECH Poznań, GÓRNIK Zabrze, KORONA Kielce czy choćby trójmiejscy przedstawiciele Ekstraklasy - ARKA i LECHIA. Smak "Miedziowym" tym bardziej powinien doprawić fakt, iż gdyńskie boje o złoto i tytuł MISTRZA ARKA GDYNIA CUP na ostatniej prostej - czyli w finałach - dotychczas przegrały tak znane kluby marki jak EVERTON FC Liverpool czy LEGIA Warszawa. W niedzielne późne popołudnie 29 stycznia 2017 r. dominowali w finale lubinianie, zwyciężając pewnie gdańską Lechię 3:0.

III lokatę w swoim debiucie ( ! ) w gdyńskiej hali GDYNIA ARENA zdobyli piłkarze Akademii Piłkarskiej REISS'a Poznań. GRATULUJEMY!

Komplet wyników oraz klasyfikacje w dziale ROZGRYWKI.

Fotorelacja z AGC 2017 TUTAJ!

Relacja ze strony SSA ARKA - TUTAJ!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 28 I 2017 - Uznane marki w walce o medale AGC' 2017

Reprezentujące kluby Ekstraklasy POGOŃ Szczecin, GÓRNIK Łęczna, ZAGŁĘBIE Lubin, LECHIA Gdańsk, dwie drużyny ARKI Gdynia oraz Akademia Piłkarska Piotra Reissa i rosyjska F.C. BALTIKA Kaliningrad będą rywalizować w fazie PLAY OFF o pozycje I - VIII w turnieju ARKA GDYNIA CUP 2017. W stawce zespołów tzw turnieju pocieszenia IX - XX zagrają pozostałe zespoły, rywalizując w cztero-zespołowych grupach systemem każdy z każdym. Niedziela 29 01 2017 to dzień finałowy zimowej edycji tegorocznego turnieju. Już o godz. 15.30 Finał Mistrzów o najwyższe trofeum. Relacja LIVE ON TV na kanale YOUTUBE, na którym to, sobotnie zmagania młodych piłkarzy obejrzało 3356 indywidualnych osób - tzw. unikalnych odbiorców!

Szanowni Państwo - pamiętajcie o licytacji wspaniałych koszulek piłkarskich z autografami na rzecz Hospicjum dla dzieci BURSZTYNOWA PRZYSTAŃ! Podczas dzisiejszej Ceremonii Otwarcia AGC 2017, koszulkę reprezentacji Polski Grzegorza Wojtkowiaka Pani Dorota z Bydgoszczy wylicytowała aż za 400 złotych - wspaniale! Prosimy WEJDŹCIE NA NASZ KLUBOWY FACEBOOK i licytujcie do niedzieli 29 01 2017 r do godz. 14.00 kolejne koszulki - TUTAJ.

Relacja z dzisiejszego dnia także na stronie: TUTAJ.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

news 27 I 2017 - GRUPY ROZLOSOWANE!

Zajrzycie do działu ROZGRYWKI - ZAPRASZAMY!

Tam także jutro wszystkie wyniki meczów!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 26 I 2017 - Startujemy!

Już jutro do Gdyni przyjadą wszystkie drużyny, które zagrają w ARKA GDYNIA CUP 2017. O godz. 20.00 w Hotelu Mercure Gdynia odbędzie się oficjalna Ceremonia Losowania AGC 2017, zaś w sobotę o godz. 09.00 pierwsze mecze grup A i B. O godz. 14.00 z kolei Ceremonia Otwarcia. Od 15.00 do 20.00 mecze rozegrają grupy C i D. W niedzielę dzień finałowy w godz. 08.00 - 15.15. Mecz o tytuł MISTRZA AGC 2017 o godz. 15.30, a po nim bezpośrednio Ceremonia Medalowa. Przypominamy, że relacja telewizyjna LIVE jest dostępna na kanale YOUTUBE - link do transmisji w newsach poniżej.

WYNIKI SPOTKAŃ SĄ W ZAKŁADCE "ROZGRYWKI"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 24 I 2017 - Już dziś zapraszamy na lato 2017!

Z przyjemnością informujemy, iż w dniach 23 - 26 czerwca 2017 r. zorganizujemy w Gdyni kolejną edycję naszego turnieju, tym razem pod stałą nazwą ARKA GDYNIA SUMMER CUP'2017. Impreza będzie miała kilka aspektów. Dominować będzie edukacja i integracja, zaś turniej piłkarski będzie tylko jedną z części całego projektu. W piątek 23 czerwca wszyscy wybierzemy się na Stadion Miejski by w meczu Mistrzostw Europy UEFA U 21 POLAND 2017 oklaskiwać piłkarzy Portugalii i Macedonii. W sobotę 24 czerwca rozegramy mecze eliminacyjne oraz przeprowadzimy Ceremonię Otwarcia, zakończoną ... koncertem Otwarcia Lata 2017 CUDAWIANKI. W niedzielę 25 czerwca cały dzień prowadzimy edukację marynistyczną oraz zajęcia integracyjne. Poniedziałek 26 czerwca to dzień rozgrywek finałowych na wszystkich boiskach, w tym na głównych płytach Narodowego Stadionu Rugby oraz Stadionu Miejskiego. Pełny program ogłosimy w drugiej części lutego i zaczniemy przyjmować oficjalne zgłoszenia do AGSC'2017.

Już dziś jednak prezentujemy film zapraszający do naszego pięknego miasta - KLIKNIJCIE na logo poniżej! 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 23 I 2017 - Transmisja LIVE z turnieju AGC'2017 na kanale YOUTUBE!

Informujemy, iż z rozgrywek ARKA GDYNIA CUP 2017 przeprowadzimy transmisję LIVE. Wszelkich spraw organizacyjnych związanych z przeprowadzeniem transmisji dokonała firma AMB 24 - DZIĘKUJEMY i polecamy to przedsiębiorstwo wszystkim kibicom oraz uczestnikom Turnieju! Zaproście swoich znajomych i rodziny do udziału w naszej imprezie poprzez oglądanie turnieju na żywo! Ponadto informujemy, iż ze styczniowej edycji ARKA GDYNIA CUP 2017 będzie nagrany profesjonalny film, który kluby będą mogły otrzymać już po powrocie z Gdyni do swoich domów. Szczegóły w tej sprawie będą w posiadaniu trenerów drużyn.

KANAŁ YOUTUBE, na którym można obejrzeć wszystkie mecze AGC' 2017 na żywo - TUTAJ.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 19 I 2017 - Losowanie AGC' 2017 w Hotelu Mercure Gdynia w piątek 27 01 2017!

W reprezentacyjnej sali "Tango" HOTELU MERCURE GDYNIA gościć będziemy trenerów, kapitanów drużyn oraz zaproszonych przedstawicieli partnerów a także mediów podczas Ceremonii Losowania XVIII ARKA GDYNIA CUP 2017. Wydarzenie rozpocznie się w 27 stycznia br. o godzinie 20.00 i jest eventem zamkniętym dla szerokiej publiczności. Turniej, którego prestiż rośnie z każdym rokiem już od 17-tu lat wymaga kolejnych ciekawych wydarzeń, stąd też po raz drugi w historii imprezy, losowanie grup eliminacyjnych odbędzie się właśnie w piątek, czyli na dzień przed startem rozgrywek. Tym samym, które drużyny w sobotę grać będą w tzw sesji przedpołudniowej czy też popołudniowej rozstrzygnie się w piątkowy wieczór. Niezmienne z kolei są dwa strategiczne terminy dla wszystkich drużyn - Ceremonia Otwarcia AGC' 2017 odbędzie się w hali GDYNIA ARENA w sobotę 28 stycznia o godz. 14.00, zaś Ceremonia Medalowa w niedzielę o godz. 15.50.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 14 I 2017 - W hali GDYNIA ARENA zagramy na profesjonalnej nawierzchni

Już szósty rok firma SUPRA SPORT jest Partnerem Technicznym projektu ARKA GDYNIA CUP, a co za tym idzie, uczestnicy zawodów będą po raz kolejny mogli zaprezentować swoje piłkarskie umiejętności na specjalnej sportowej nawierzchni ASTRO PRO FLOOR (na zdjęciu). Warstwa wykładziny przypominająca bardzo nisko skoszoną trawę zespolona jest z nieco ponad 2-centymetrowej grubości zwartą ale elastyczną pianką, amortyzującą wszelkie wstrząsy. Taka profesjonalna nawierzchnia pozwala nie tylko na skuteczną i atrakcyjną grę w piłkę nożną ale ponadto staje się bezpieczniejsza dla zawodników niż tradycyjny parkiet. Zarząd firmy SUPRA SPORT gwarantuje wysoką jakość używanej nawierzchni, co cieszy nas jako organizatorów ale zapewne także uczestników gdyńskiej imprezy. Co ciekawe - zarówno obuwie piłkarskie typu TURF, jak również piłkarskie buty z białą lub tradycyjną kauczukową podeszwą na tej wykładzinie zachowują się tak samo dobrze, zaś piłka nie traci na dynamice odbić od podłoża. SUPRA SPORT jest organizacją, która przeprowadza z wykorzystaniem takiej nawierzchni wiele imprez, z których najważniejsze to STREETBALL Lublin, strefa futbolu w strefie kibica UEFA EURO 2012, turniej AMBER CUP, mecz mini futbolu amerykańskiego POLSKA - SZWECJA, który odbył się w łódzkiej ATLAS ARENIE, European Parliament President's CUP oraz oczywiście nieprzerwanie od 2011 roku nasz turniej ARKA GDYNIA CUP.


Oficjalna strona firmy SUPRA SPORT znajduje się obok.

 

Kooperantem SUPRA SPORT jest CRIST

UWAGA - już wkrótce super ciekawa informacja na temat kolejnej imprezy, na którą wspólnie z SUPRA SPORT zaprosimy Was w tym roku!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 14 I 2017 - Filmowa zapowiedź AGC 2017 - OBEJRZYJCIE!

W ubiegłą środę nagraliśmy film promujący styczniową odsłonę naszego projektu. Pracę wykonał redaktor oficjalnej telewizji klubu Arka Gdynia - Michał Puszczewicz. 32 sekundowy spot prezentuje herby wszystkich klubów, które wezmą udział w imprezie, wszystkie logotypy Partnerów, młodych piłkarzy Arki z rocznika 2005, zapraszających na turniej oraz obiekt, w którym rozegramy zawody!

Zachęcamy do obejrzenia filmu i poinformowania o nim swoich znajomych, kibiców, rodziców zawodników, trenerów.

Film dostępny jest na naszym turniejowym profilu FACEBOOK. KLIKNIJ T U T A J

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 08 I 2017 - Oficjalny plakat ARKA GDYNIA CUP 2017 do pobrania

Na naszym projektowym profilu Facebook można pobrać kompletny plakat ARKA GDYNIA CUP 2017, w herbami wszystkich klubów i logotypami naszych Partnerów. Zachęcamy do eksponowania plakatu na Waszych klubowych stronach oraz profilach w mediach społecznościowych. Bardzo także prosimy o używanie w relacjach medialnych pełnej nazwy projektu, tj. ARKA GDYNIA CUP 2017.

Dziękujemy!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 07 I 2017 - Warsztaty dla trenerów i zawodników podczas AGC' 2017!

Zgodnie z zapowiedzią, przedstawiamy bardzo fajny komunikat! Otóż wszyscy uczestnicy zimowej edycji ARKA GDYNIA CUP, będą mogli wziąć udział w nieodpłatnych warsztatach z zakresu psychologii sportu, które poprowadzą wykładowcy PSYCHOSPORTICA - Partner SI "ARKA" Gdynia. W piątek 27 stycznia br. w Hotelu Mercure Gdynia o godz. 21.00 odbędzie się godzinne seminarium dla trenerów, natomiast przez całą sobotę 28 stycznia w dużej sali konferencyjnej hali GDYNIA ARENA będą prowadzone warsztaty dla młodych piłkarzy, uczestniczących w turnieju. Więcej o firmie Psychosportica wdrażającej innowacyjne formy treningu mentalnego oraz samych wykładowcach na stronie - klikając na logo powyżej.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 05 I 2017 - PEWIK GDYNIA Partnerem cyklu ARKA GDYNIA CUP w roku 2017

Gdyńska firma PEWIK została oficjalnym Partnerem cyklu ARKA GDYNIA CUP, który w styczniowej i czerwcowej odsłonie zostanie przeprowadzony w hali GDYNIA ARENA oraz na wszystkich stadionach i boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu. PEWIK po raz pierwszy wchodzi na pokład AGC, co jest dowodem uznania naszych wysiłków organizatorskich i promocji Kaszub oraz Gdyni w Polsce i za granicą. Bardzo dziękujemy za zaufanie, zaś młodym piłkarzom, którzy w bieżącym roku zagrają w ARKA GDYNIA CUP gwarantujemy naprawdę szeroką ofertę edukacyjną - nie tylko piłkarską, także dzięki wsparciu PEWIK GDYNIA.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 04 I 2017 - Z MERCEDESEM w Nowy Rok

BMG GOWOROWSKI - właściciel autoryzowanej sieci salonów MERCEDES BENZ został kolejnym Partnerem ARKA GDYNIA CUP 2017! To już trzecie wsparcie udzielone naszemu Projektowi ARKA GDYNIA CUP w jego historii poprzez Prezesa Bogdana Goworowskiego. Dzięki współdziałaniu w naszej młodzieżowej ale prestiżowej w skali kraju imprezie MERCEDES BENZ będzie widoczny także w innych regionach Polski, natomiast uczestnicy AGC 2017 także na tym skorzystają, ale o szczegółach wkrótce.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 29 XII 2016 - Podział na koszyki AGC 2017!

Z uwagi na pełną stawkę drużyn oraz zbliżający się termin losowania grup, jako organizatorzy ARKA GDYNIA CUP, dokonaliśmy podziału na tzw. koszyki, z których to będą losowane miejsca w poszczególnych tabelach przed grami eliminacyjnymi styczniowego turnieju. Jako główne przyjęliśmy kryterium geograficzne. Emocje rosną, bowiem już dzis wiadomo kto z kim nie zagra w grupie eliminacyjnej w sobotę 28 stycznia w pięknej hali GDYNIA ARENA. Kto zaś z kim zagra w niedzielę 29 stycznia 2017 r. w dniu finałowym zdecydują sobotnie spotkania. Ale to nam najpierw zakomunikują wyniki losowania grup oraz same rezultaty gier sobotniego dnia turnieju. Oto podział na koszyki:

 

  Zachód Centrum  Południe Północ Trójmiasto
  KOSZYK 1 KOSZYK 2 KOSZYK 3 KOSZYK 4 KOSZYK 5
1 AP REISSA Poznań CHAMPION Warszawa FC ACADEMY Wrocław BALTIKA FC Kaliningrad LECHIA Gdańsk SA
2 ORANJE SPORT Konin POLONIA Warszawa GÓRNIK Łęczna SA BAŁTYK Gdynia ARKA I Gdynia
3 POGOŃ Szczecin SA SMS Łódź POLONIA STAL Świdnica MUKS CZWS "Z" Bydgoszcz ARKA II Gdynia
4 SALOS Szczecin WIDOK Skierniewice ZAGŁĘBIE Lubin OLIMPIJCZYK Kwakowo ARKA U - 11 Gdynia

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 26 XII 2016 - Stawka drużyn na AGC 2017 w komplecie!

Rosyjska drużyna z klubu F.C. BALTIKA Kaliningrad dołączyła do zestawienia drużyn, które zagrają w styczniowej odsłonie ARKA GDYNIA CUP' 2017. Drużyna z nadbałtyckiej metropolii, w której w 2018 na Stadionie Kaliningrad zostaną rozegrane także spotkania piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA ROSJA 2018 to zespół dysponujący dużym potencjałem sportowym. W roku 2016 zarówno zimą w roczniku 2004, jak i latem w kategorii Under 14 Rosjanie w turnieju ARKA GDYNIA CUP plasowali się na III miejscach, prezentując futbol na naprawdę dobrym poziomie. Drużyna z Rosji w zimowej edycji AGC 2017 będzie jedynym zespołem spoza Polski, choć rozmowy w sprawie udziału innych drużyn prowadziliśmy także w innych krajach Europy wschodniej oraz północnej. Już niebawem ogłosimy podział drużyn na koszyki oraz termin losowania, z którego przeprowadzimy relację.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 24 XII 2016 - WESOŁYCH ŚWIĄT i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2017!

Wigilia, świąteczne udekorowane stoły, odświętne stroje i nastroje. Uśmiechy goszczą wszędzie tam, gdzie z reguły radość panuje, a nadzieja tam, gdzie więcej zmartwień na co dzień. Wszyscy są dla siebie bardziej mili i wyrozumiali niż zwykle. Tych uczuć, tej atmosfery, tej radości i nadziei wszystkim młodym uczestnikom projektu ARKA GDYNIA CUP, Waszym rodzinom i przyjaciołom na świąteczne dni oraz każdy czas w Nowym Roku 2017 życzy Dyrekcja oraz Zarząd Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA Gdynia.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 15 XII 2016 - MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ otwarte dla zawodników ARKA GDYNIA CUP!

Z przyjemnością informujemy, iż każda drużyna, która będzie w Gdyni przebywała na AGC' 17, wraz z dwoma trenerami na każdy team, będzie mogła nieodpłatnie odwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Placówka mieści się przy samej plaży miejskiej, w odległości 100 metrów od HOTELU MERCURE, w którym będą zakwaterowane drużyny. Muzeum składa się z trzech części, jednakże tylko dwie są zimą dostępne dla zwiedzających, tzn. ekspozycja stała - w nowoczesnym głównym gmachu oraz ekspozycja plenerowa (armaty, działa, itp.) w ogrodzie przylegającym do Muzeum. Trzecia część ekspozycji, czyli okręt niszczyciel ORP Błyskawica, jak i inne okręty można bezpłatnie zwiedzać przyjeżdżając do nas na letni turniej ARKA GDYNIA SUMMER CUP. Edukacja marynistyczna, to stały element naszego projektu i cieszy nas bardzo, że każdego roku Muzeum Marynarki Wojennej jest gościnne dla młodych piłkarzy, którzy są uczestnikami naszego wydarzenia.

MUZEUM dla drużyn czynne w piątek 27 stycznia 2017 oraz sobotę 28 stycznia 2017, w godz. 10.00 - 16.30. Wstęp na zaproszenia, które drużyny otrzymają w dniu przyjazdu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 01 XII 2016 - Wiemy kto zagra w UEFA EURO 2017 w Gdyni !

Dziś w Krakowie odbyła się uroczystość oficjalnego losowania grup turnieju finałowego Mistrzostw Europy do lat 21 UEFA EURO UNDER 21 POLAND 2017. Jednym z miast gospodarzy jest Gdynia, która gościć będzie mecze grupy B, w której zagrają Serbia, Macedonia, Hiszpania oraz Portugalia. W Gdyni odbędą się trzy spotkania, w tym ostatni mecz grupy PORTUGALIA - MACEDONIA, na którym będą gościć wszyscy młodzi piłkarze i trenerzy, którzy przyjadą z innych miast na turniej ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017. To spotkanie zaplanowane jest na piątek 23 czerwca o godz. 20.45. O wszystkich szczegółach tego wydarzenia będziemy informować już w lutym 2017, bezpośrednio po zimowej edycji ARKA GDYNIA CUP 2017.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 23 XI 2016 - Zbigniew Boniek Patronem ARKA GDYNIA CUP 2017!

Po raz pierwszy w 18-letniej historii projektu ARKA GDYNIA CUP, patronat nad nim objął Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwszym sternikiem PZPN, który został Patronem Honorowym gdyńskiej imprezy został ZBIGNIEW BONIEK, jeden z najsłynniejszych polskich piłkarzy w historii. Prezes Boniek honorowy tytuł Patrona Turnieju ARKA GDYNIA CUP pełnić będzie jednocześnie z Prezydentem Miasta Gdyni Wojciechem Szczurkiem oraz Ambasadorami Projektu AGC - Januszem Kupcewiczem - swoim kolegą z biało czerwonej narodowej drużyny oraz Michałem Globiszem - utytułowanym trenerem selekcjonerem młodzieżowych reprezentacji Polski. Objęcie Patronatu przez Prezesa Bońka odbieramy jako wyraz uznania dla naszych działań, skierowanych  do podnoszenia prestiżu imprezy z każdym rokiem.

Witamy Prezesie na naszym pokładzie!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 17 XI 2016 - Specjalna oferta HOTELU MERCURE GDYNIA dla kibiców!

W ramach partnerstwa pomiędzy S.I. ARKA Gdynia a Hotel Mercure Gdynia, grupa Accor, do której należy gdyński hotel, przygotowała dla drużyn specjalną ofertę. Otóż zespoły, które będą podczas zimowej edycji ARKA GDYNIA CUP 2017 nocowały, mogą korzystać z parkingu hotelowego dla samochodów osobowych w specjalnej cenie 20 PLN brutto, zaś busy i autokary w cenie jedynie 65 PLN brutto. Ponadto rodzice lub kibice drużyn mogą być zakwaterowani w HOTELU MERCURE GDYNIA na podstawie specjalnej oferty rabatowej w dowolnie wybranym przez siebie terminie, w okresie pomiędzy 26 stycznia a 30 stycznia 2017 r. CENA pokoju 1-osobowego standard SGL - 200 PLN brutto za 1 dobę ze śniadaniem - szwedzki stół w restauracji,

CENA pokoju 2-osobowego standard DBL - 240 PLN brutto za 1 dobę ze śniadaniem - szwedzki stół w restauracji a ponadto w dowolnej liczbie godzin korzystać z hotelowej pływalni oraz sauny.

1.       Rezerwacji pokojów dla rodziców i kibiców należy dokonywać kontaktując się z działem rezerwacji: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 58 666 29 10.

2.       Aby otrzymać ceny specjalne należy powołać się na hasło w momencie dokonywania rezerwacji.

3.       Rezerwacje tylko na podstawie hasła, które trenerzy drużyn uczestniczących w turnieju, mogą telefonicznie uzyskać u Dyrektora Turnieju.

3.       Ceny są aktualne w terminie 26 - 30.01.2017 r.

4.       Kibice, rodzice nie mogą być zakwaterowani w tych samych częściach Hotelu, co zawodnicy.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 12 XI 2016 - Utytułowane kluby także na mapie AGC 2017

Trzy znane polskie kluby piłkarskie dołączyły do zestawu drużyn AGC 2017. Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin oraz Polonia Warszawa, bo o nich mowa, nie są debiutantami w gdyńskim projekcie. Gdański klub nawet zwyciężał w Gdyni, zaś szczecinianie oraz "Czarne Koszule" występowały w Gdyni wiele razy, zawsze prezentując dobry poziom sportowy zawodników. Powyżej wymienione kluby niemal zamykają stawkę zimowej odsłony ARKA GDYNIA CUP'2017, bowiem rozmawiamy już tylko z pojedynczymi klubami, które wcześniej deklarowały udział w styczniowej imprezie.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 10 XI 2016 - Dokumentacja

Szanowni Państwo - przedstawiciele klubów piłkarskich, które będą uczestniczyły w zimowej i letniej edycji ARKA GDYNIA CUP 2017 - bardzo prosimy aby niezbędna dokumentacja wpływała do nas terminowo. Część klubów, które potwierdziły udział, nie wysłała do nas albo oficjalnej fotografii drużyny lub też najważniejszego dokumentu, czyli karty zgłoszenia, na podstawie której dokonujemy rezerwacji hotelu oraz która służy do rozliczeń finansowych i działań logistycznych. Informujemy, iż kluby, które mimo mailowych ponagleń nie wyślą niezwłocznie kart zgłoszenia nie będą niestety brane pod uwagę przy przyjmowaniu do projektu. Zainteresowanie turniejem jest bardzo duże, stąd prosimy o powagę i nie opóźnianie działań organizacyjnych. Przypominamy, iż nazwiska zawodników i trenerów, które kluby wpisują do karty zgłoszenia można bezpłatnie zamienić przed przyjazdem, należy jednakże ściśle trzymać się zadeklarowanej liczby miejsc.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 08 XI 2016 - Klub partnerski Arki Gdynia dołącza do styczniowego turnieju

ORANJE SPORT Konin, to kolejny i absolutny debiutant na pokładzie ARKA GDYNIA CUP. Co więcej, z Konina w ogóle jak dotychczas żaden klub nie zagrał w turnieju AGC. Na mocy podpisanej w sierpniu umowy pomiędzy Oranje Sport Konin a Arką Gdynia, obie strony będą promowały swoje organizacje, także podczas organizowanych wydarzeń sportowych czy edukacyjnych. Chłopcy z Konina już w sierpniu tworzyli sportową eskortę piłkarzy i sędziów podczas meczu Lotto Ekstraklasy ARKA  Gdynia - ZAGŁĘBIE Lubin. Tym razem to piłkarze ekstraklasowej Arki odwiedzą młodzież w hali Gdynia Arena.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 06 XI 2016 - Co warto przeżyć w Gdyni?

Zapraszamy do zakładki FAQ - tam bowiem zamieściliśmy nowe informacje, a w zasadzie poradnik dla tych osób, które lubią nie tylko futbol i zmagania młodych sportowców, ale także chcą sami aktywnie spędzać cza lub zobaczyć to, co prezentuje miasto Gdynia, nie tylko z okazji turnieju ARKA GDYNIA CUP. Przedstawiamy więc tylko część atrakcji, na które można natknąć się w Gdyni oraz bardzo przydatną mapę z oznaczeniami miejsc, które pomogą w poruszaniu się po naszym mieście oraz pomiędzy samymi obiektami, związanymi ze styczniowym turniejem. Na zdjęciu poniżej jesienny sztorm na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim. Warto to zjawisko zobaczyć osobiście, aura wówczas jest zimna ale wrażenia tak samo gorące jak chociażby podczas... biegu PKO BP GRAND PRIX, który wystartuje już 12 lutego 2017 r., na który już dziś serdecznie zapraszamy!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 05 XI 2016 - GKS GÓRNIK Łęczna także w stawce drużyn AGC 2017

Kolejny klub z polskiej ekstraklasy zagra w ARKA GDYNIA CUP 2017, po ZAGŁĘBIU Lubin i drużynach gospodarzy, zawodnicy z lubelszczyzny reprezentować będą najwyższą klasę rozgrywkową w naszym kraju na gdyńskiej imprezie. Być może dołączą kolejne, jednakże pamiętamy o idei naszego projektu, który zakłada, iż oprócz tych najsłynniejszych polskich klubów, do ARKA GDYNIA CUP zapraszane są każdego roku nowe, mało znane kluby z niewielkich miejscowości, mogące rywalizować z kolegami z bardziej znanych drużyn. Integracja i ogólnie pojmowana społeczna edukacja są dla nas - organizatorów priorytetem. A więc witamy łęcznian!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 04 XI 2016 - WIDOK Skierniewice ponownie w Gdyni

Po raz drugi w historii turnieju AGC do Gdyni przyjedzie drużyna Widoku Skierniewice. Dwa lata temu skierniewiczanie wystąpili w Gdyni w zawodach dedykowanych rocznikowi 2002. Wówczas w grupie eliminacyjnej zagrali z drugim zespołem Arki, Zagłębiem Lubin oraz KMTV Kiel z Niemiec. Kogo los przydzieli do gry tym razem? O tym przekonamy się w styczniu, podczas Ceremonii Losowania AGC 2017. Zanim to jednak nastąpi, 30 listopada br. ogłosimy podział na koszyki, z których to dokonamy właściwego losowania grup eliminacyjnych.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 29 X 2016 - Kolejne drużyny dołączyły do stawki AGC 2017

UKS Olimpijczyk Kwakowo z województwa pomorskiego, STF Champion Warszawa oraz już trzeci klub z Dolnego Śląska - POLONIA STAL Świdnica dołączyły do zestawu ekip, które w dniach 28 - 29 stycznia 2017 roku zagrają w hali Gdynia Arena. Wszystkie trzy powyżej wymienione kluby będą debiutantami w stawce  drużyn, które zagrają o puchar z napisem MISTRZ ARKA GDYNIA CUP 2017. Wszystkich serdecznie witamy i życzymy, aby pierwszy start był kontynuowany w latach i edycjach kolejnych.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 12 X 2016 - ZAGŁĘBIE Lubin na pokładzie AGC' 2017

Kolejny team z Dolnego Śląska przyjedzie zimą do Gdyni by zmierzyć się w turnieju ARKA GDYNIA CUP' 2017. Lubinianie jako sportowy podmiot z wysokiej półki, są częstymi uczestnikami gdyńskiej imprezy, co stanowi o wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym naszych zawodów. Dziękujemy za to zaufanie. Każdego roku dokładamy maksimum starań by strona organizatorska a także stawka zespołów była gwarantem udanego pobytu w naszym mieście. Witamy Miedziowych na naszym pokładzie!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 10 X 2016 - FC WROCŁAW ACADEMY zagra w AGC 2017

Drużyna prowadzona przez trenera Michała Jóźwika w styczniu 2017 roku przyjedzie na gdyński turniej. To drugie podejście FC Wrocław Academy do naszej imprezy. W styczniu 2016 roku rocznik 2004 wrocławskiego klubu zajął w stawce 20 drużyn dziesiątą lokatę. Wrocławianie mecze eliminacyjne rozgrywali w silnej grupie, zajmując w niej III miejsce, za Jagiellonią Białystok i Dunajcem Nowy Sącz. W fazie finałowej poprawili skuteczność i ostatecznie znaleźli się w środku stawki, na co złożyła si wygrana z Wartą Poznań i drugim zespołem Arki oraz porażka z Bałtykiem Gdynia. Jak będzie tym razem? Zobaczymy w styczniu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 08 X 2016 - ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017 razem z EURO w Gdyni!

Co prawda pracujemy nad organizacją zimowej edycji ARKA GDYNIA CUP, ale przykładamy się także już intensywnie do letniego ARKA GDYNIA SUMMER CUP. Otóż zmieniamy formułę imprezy. Pobyt będzie trwał co prawda tak jak dotychczas tj. 3 doby, jednak startujemy przyjazdem drużyn od piątku 23- ego do poniedziałku 26 czerwca 2017 a zagrają na pewno roczniki 2006, 2008 oraz 2010. Nie wiemy czy zagra rocznik 2003, wcześniej planowany, jednakże ze względu na mecze UEFA EURO Under 21 POLAND 2017 nie jesteśmy w stanie jeszcze określić czy podołamy zaproszeniu czwartego rocznika do rywalizacji. Planujemy bowiem aby każdy z uczestników turnieju ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017, który przyjedzie do Gdyni z różnych części Polski czy Europy, miał możliwość obejrzenia na żywo meczu EURO w Gdyni, zaplanowanego na Stadionie Miejskim w Gdyni na piątek 23 czerwca 2017 o godz. 18.00. Wkrótce kolejne wiadomości. Teraz kliknijcie na logo obok GDYNIA MIASTO GOSPODARZ i dowiedzcie się więcej o mistrzowskim EURO 2017 w Polsce.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 24 IX 2016 - Otwieramy zakładkę naszej strony www FAQ's

W związku z licznymi pytaniami sympatyków młodzieżowej piłki nożnej, w tym często rodzin piłkarzy, biorących udział w turniejach ARKA GDYNIA CUP, o istotne daty, adresy, lokalizacje, itp. utworzyliśmy nową zakładkę FAQ, która na skróty poprowadzi Was po najważniejszych miejscach w Gdyni. Zakładka z pewnością znacznie ułatwi Gościom przybyłym z całej Polski czy z Europy, w znalezieniu noclegu, restauracji, muzeum czy po prostu w poruszaniu się po Gdyni. Ponadto bardzo polecamy kontakt z Informacją Turystyczną, w której miłe i kompetentne panie doradzą każdemu zainteresowanemu w sprawach logistycznych oraz turystycznych. Życzymy więc wspaniałego każdorazowo pobytu w mieście z morza i marzeń!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21 IX 2016 - Starujemy do zimowego turnieju ARKA GDYNIA CUP' 2017

S.I. "ARKA" Gdynia zaangażowana jest w wiele projektów, stąd przepraszamy, że dopiero we wrześniu informujemy o bieżących sprawach, które dotyczą styczniowej edycji AGC' 2017. We wrześniu br. bowiem byliśmy organizatorem lub partnerem aż trzech dużych wydarzeń, tj. Turnieju i Pikniku Pokoleń WESOŁA PIŁKA, Dnia Młodego Arkowca dla dzieci z całego regionu północnych Kaszub oraz pomagaliśmy Ekstraklasie S.A. w przeprowadzeniu Akademii Klasy Extra w Gdyni. Teraz już skupiamy się na ARKA GDYNIA CUP a także już działamy w sprawie letniej edycji ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2017, który w jeszcze nowszej odsłonie zorganizujemy w czerwcu 2017 r. Ale o tym już w kolejnych wiadomościach. Aktualnie kończymy opracowywanie folderu ZAPROSZENIA na zimową edycję AGC, którą od 2010 roku zorganizujemy w modernistycznej hali GDYNIA ARENA. Tym razem dla rocznika 2005, czyli identycznie jak w 2016 roku, w kategorii Under 12.

CZYTAJCIE NAS NA BIEŻĄCO !!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 01 VII 2016 - Rozliczenia, statystyki, uwagi

Uprzejmie prosimy kluby, które uczestniczyły w projekcie ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2016 o stałą korespondencję, celem rozliczenia udziału w zawodach. Ponadto serdecznie prosimy o wysyłanie na organizatorskie adresy e-mail uwag, które posłużą nam do wdrożenia ich w kolejnych latach, o ile są konstruktywne i mogą pozytywnie wpłynąć na dalszy rozwój projektu. Zachęcamy także do nadsyłania zdjęć z Waszym udziałem, które kibice czy trenerzy wykonali podczas pobytu w Gdyni. Było nam niezwykle przyjemnie gościć prawie 1000 zawodników z niemal 60-ciu drużyn. ARKA GDYNIA SUMMER CUP dla roczników 2006, 2008 i 2010 już za rok, w dniach 22 - 25 czerwca 2017!

UWAGA - już niebawem opublikujemy ofertę dla rocznika 2005, na zimową edycję ARKA GDYNIA CUP, która odbędzie się w hali GDYNIA ARENA w dniach 28 - 29 stycznia 2017.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 26 VI 2016 - ARKA Gdynia, GÓRNIK Zabrze i ARKONIA Szczecin ze złotem!

Kolejny rok w letnim projekcie ARKA GDYNIA SUMMER CUP już za nami. W najstarszej kategorii wiekowej tj. do lat 14-tu zwyciężyła ARKA Gdynia pokonując w finale GÓRNIK Zabrze 2:0. Z kolei Górnicy z Zabrza okazali się najlepsi w kategorii do lat 9, tj rocznik 2007, zwyciężając w finale RADUNIĘ Stężyca 5:1. Tytuł MISTRZA AGSC 2016 - w kategorii do lat 7 - rocznik 2009, przypadł klubowi obchodzącemu w tym roku 70-lecie istnienia - KS ARKONIA Szczecin. Chłopcy z Lasku Arkońskiego pokonali w wielkim finale LEGIĘ Warszawa 2:1.

 

KOMPLET wyników TUTAJ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23 VI 2014 - KOMUNIKACJA podczas ARKA GDYNIA SUMMER CUP

Informujemy wszystkich trenerów, iż kluby, które nie zadeklarowały korzystania z własnego transportu na terenie Gdyni, będą podczas zawodów przemieszczać się komunikacją miejską - ZKM GDYNIA na terenie Gdyni i Sopotu, wszystkimi liniami, w tym pośpiesznymi i nocnymi, bez granic taryfowych. Każdy zespół otrzyma nieodpłatnie potrzebną liczbę biletów, które będą ważne aż do niedzieli 26 czerwca, czyli do dnia powrotów do domu. Takie bilety należy skasować JEDEN RAZ pierwszego dnia i pilnować jak przysłowiowego oka w głowie.

Bilety trenerom rozdysponują personalni Team Leaderzy oraz szef logistyki p. Agata Szparagowska.

ROZKŁAD JAZDY ZKM GDYNIA znajduje się T U T A J

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 22 VI 2016 - HARMONOGRAMY spotkań AGSC oraz regulaminy w dziale ROZGRYWKI

20 czerwca na Stadionie Miejskim odbyło się losowanie grup, z którego na naszym FANPAGE'u przeprowadziliśmy relację. Wszystkie regulaminy, program rozgrywek znajdują się w dziale ROZGRYWKI, na naszej turniejowej stronie - PATRZ DO PASKA WYŻEJ.

 

ZAPRASZAMY!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 15 VI 2016 - Losowanie grup 20 czerwca 2016!

W poniedziałkowy wieczór, 20 czerwca br., w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego w Gdyni odbędzie się losowanie grup eliminacyjnych XVII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej, a dokładnie letniej jego edycji 2016 roku. W turnieju ostatecznie zagra aż 56 drużyn, w trzech kategoriach wiekowych. Losowania dokonają wolontariusze naszego projektu, którzy wspierać będą logistycznie niniejsze wydarzenie jak i cały turniej. Drużyny przed losowaniem zostaną podzielone na koszyki, zgodnie z kluczem geograficznym, aby zespoły z tego samego miasta nie mogły się spotkać, lub też na takie spotkanie w fazie eliminacyjnej miały jak najmniejsze szanse.

Czytajcie nas - wkrótce kolejne gorące wiadomości!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 14 VI 2016 - Promujemy zdrowie i gdyńskie imprezy -  MTB C HARTWIG MARATON!!!

 

Gdynia kocha nie tylko bieganie i futbol, ale również rowerowe wyzwania! To miejsce, w którym na rowerze można poczuć się jak w górach. Wystartuj w MTB C.Hartwig Gdynia Maraton 2016, pokonaj kilkaset metrów przewyższenia i pokaż na co Cię stać! Wymagające trasy, wyjątkowe tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i satysfakcja – to wszystko znajdziesz w mieście z morza i marzeń. Przyjedź do Gdyni 15 i 16 października i sprawdź jakim jesteś góralem!

 

MTB C.Hartwig Gdynia Maraton 2016 to propozycja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją formę na leśnych drogach Pomorza. Przewyższenie, czyli różnica wysokości jednej pętli wyniesie ponad 100 metrów, dzięki czemu nad Bałtykiem będzie można poczuć się jak w górach. Trasa wytyczona duktami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego co roku przyciąga setki amatorów, ale też czołowych polskich zawodników MTB.

 

Organizator imprezy (Gdyńskie Centrum Sportu) dba również o najmłodszych, którzy będą rywalizować na specjalnie przygotowanych trasach. W Gdyni każdy miłośnik MTB znajdzie coś dla siebie. Do zobaczenia 15 i 16 października w mieście z morza i marzeń.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

news 13 VI 2016 - AGC FUN ZONE w niedzielę 26 czerwca

Podczas czerwcowego turnieju nie zabraknie wielu atrakcji dla uczestników oraz kibiców naszych zawodów. W niedzielę 26 czerwca na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu zostanie uruchomiona strefa kibica AGC FUN ZONE. W wydzielonej specjalnie strefie będzie można wspaniale spędzić czas, zarówno w dziale edukacja, zabawa, gastronomia czy muzyka. Nie zabraknie pokazów innych dyscyplin sportowych. Będzie naprawdę super, czas otwarcia AGC FUN ZONE od 9.00 do 15.00 bowiem na koniec tegorocznych zmagań wszyscy przeniesiemy się na główny stadion, na mecze o medale we wszystkich kategoriach wiekowych.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 07 VI 2016 - Kolejna prężna firma dołącza do grona Partnerów ARKA GDYNIA CUP!

Wytwórnia Lodów Prawdziwych "u Lodziarzy" to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, które nie tylko sprzedaje jeden z najbardziej ulubionych przez ludzi przysmaków, ale także edukuje jak zrobić dobre zimne desery. W wielu punktach Polski można spotkać firmowe lodziarnie, w których na własne oczy warto zobaczyć proces produkcji lodów a także zdegustować ulubionych przez siebie smaków. Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej tego hitowego w Polsce młodego przedsiębiorstwa a także do ... osobistych odwiedzin lodziarni. Kto nie będzie miał okazji posmakować tych smakołyków do 25 czerwca, to będzie miał do tego znakomitą okazję 26 czerwca, bowiem stoisko patronackie będzie otwarte podczas naszego turnieju w miasteczku kibica AGC FUN ZONE na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5!

Sieć miast z punktami "u Lodziarzy" określona jest na stronie http://ulodziarzy.pl/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 02 VI 2016 - Zamówienia na obiady

UWAGA kluby ze wszystkich kategorii wiekowych, które uczestniczą w turnieju a nie korzystają z noclegów i zaprowiantowania - istnieje zamówienia obiadów dla każdej osoby, w tym trenerów na czas piątkowych i niedzielnych rozgrywek turnieju AGSC. Drużyny, które chcą zamówić dwudaniowy obiad z niegazowanym napojem w cenie 20 złotych za każdą osobę proszone są o zadeklarowanie niniejszego faktu poprzez list na adres e-mail do Managera ds. Logistyki Bartosza Zawidzkiego do piątku 17 czerwca do godz. 20.00 na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jeśli są jeszcze jakiekolwiek zespoły, które nie wysłały kwestionariusza pobytowego, to prosimy o uzupełnienie tego braku w ciągu 3 DNI, wypełnienie wszystkich pól w tym dokumencie i wysłanie także na adres do p. Bartosza Zawidzkiego.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 30.05.2016 - GÓRNIK Zabrze za Chemika Bydgoszcz w roczniku 2007!

Niestety drużyna Chemika Bydgoszcz nie dokonała formalności, związanych z przyjęciem drużyny do zawodów rocznika 2007, tym bardziej szkoda, gdyż ten bydgoski klub dotąd nie uczestniczył w naszych zawodach. Może będzie jeszcze okazja pokazać się gdyńskiej publiczności w przyszłości. W związku z zaistniała sytuacją do turnieju rocznika 2007 przyjęliśmy drugi zespół Górnika Zabrze, tym razem z rocznika 2008. Tym samym zabrski klub ogółem w turnieju ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2016 będą reprezentowały aż cztery drużyny!  WITAMY NA POKŁADZIE!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 29 V 2016 - Wszystkie listy zgłoszeń są zamknięte!

Dobrnęliśmy do celu, czyli tegorocznego uzupełnienia listy zespołów. Nie ma już możliwości zgłaszania się do letniej edycji turnieju ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2016. Wszystkie listy zostały zamknięte. Prosimy kluby, które nie dokonały jeszcze wpłat o przelanie należności do 01 czerwca. Niebawem ogłosimy oficjalny system rozgrywek w podziale na każdą z kategorii wiekowych.

Czytajcie nas tu i na FACEBOOK'u!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 28 V 2016 - UWAGA - polecamy noclegi dla kibiców i rodziców.

W związku z dużą liczbą uczestników, którzy przybędą na turniej ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2016, polecamy sympatykom, w tym rodzinom młodych piłkarzy pobyt w instytucjach, które świadczą usługi hotelowe i noclegowe. Gościom z bardziej zasobnym portfelem polecamy usługi MERCURE HOTEL GDYNIA, zlokalizowanego przy samej plaży, w ścisłym centrum Gdyni.

W bliskiej odległości od obiektów Gdyńskiego Centrum Sportu, na terenie którego odbywać się będzie turniej zlokalizowane są dwa punkty, z których korzystali już rodzice, podczas pobytów w naszym mieście, są to:

- PENSJONAT ŻEGLARZ,

- POKOJE GOŚCINNE BRYZA.

Informujemy ponadto, iż jako Klub nie organizujemy zakwaterowania i wyżywienia przybyłym kibicom i rodzinom zawodników. Jednocześnie informujemy, iż nie przewiduje się zakwaterowania kibiców w miejscach pobytu drużyn.

Kompleksowych informacji na temat miejsc noclegowych a także innych przydatnych kibicom wiadomości udzielają kompetentni pracownicy biura Informacji Turystycznej w Gdyni, przy ul. 10 lutego 24 (blisko dworca PKP), nr tel. 58 622 37 66.

O tym co warto w Gdyni zobaczyć informujemy na naszej stronie TUTAJ.

Po kompendium wiedzy na temat Gdyni, w tym miejsc do zwiedzania czy nocowania wystarczy KLIKNĄĆ na baner Gdynia Turystyczna poniżej.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 28 V 2016 - Znamy termin zimowego "ARKA GDYNIA CUP' 2017" !

Do stycznia jeszcze co prawda daleko, jednak my już teraz przygotowujemy się do XVIII -tej edycji AGC. Zimowa część naszego projektu odbędzie się w Hali Sportowo Widowiskowej GDYNIA ARENA, w dniach 28-29 stycznia 2017 roku! Na starcie co najmniej 16 drużyn, po raz kolejny w kategorii Under 12, czyli tym razem dla chłopców urodzonych w roku 2005 i młodszych. Kto wygra? Kto zawita do Gdyni? Już w lipcu opublikujemy oficjalny folder zaproszenia na to wydarzenie oraz kwestionariusz pobytowy. Czytajcie nas tu oraz na naszym turniejowym Fecebook'u.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 26 V 2016 - Prezentacje drużyn na fanpage'u!

Zapraszamy wszystkich kibiców, trenerów i zawodników do polubienia naszego turniejowego Facebook'a i obserwowanie kolejnych newsów. Obecnie sukcesywnie wprowadzamy prezentacje drużyn oraz klubów, które dane drużyny reprezentują. Tam dodajemy ponadto ciekawostki z zycia bieżącego tych klubów oraz ich młodzieżowych drużyn w różnych rocznikach, radości, ciekawostki i dokonania. Już niedługo poinformujemy ponadto o formule rozgrywek AGSC w poszczególnych rocznikach oraz garść fajnych informacji dla kibiców. 

KLIKNIJ TUTAJ ABY WEJŚĆ NA NASZ FANPAGE.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 18 V 2016 - "CUDAWIANKI"- wielkie otwarcie lata w Gdyni!

W sobotę 25 czerwca 2016 na plaży miejskiej w Gdyni stanie imponująca scena, na której lato w Gdyni otworzą gwiazdy polskiej i światowej muzyki. W poprzednich latach gościliśmy m.in. VOO VOO, AYO, JAMAL czy GENTELMAN & The Evolution. Tym razem głównymi punktami muzycznego wieczoru będą ORGANEK, TACO HEMINGWAY oraz artysta wieczoru, piosenkarka nigeryjskiego pochodzenia - NNEKA, okrzyknięta nową gwiazdą soulu i reggae. Oprócz nieodpłatnego oczywiście wieczornego koncertu cały dzień trwać będzie piknik CUDA&WIANKI, niemal w całym pasie nadbrzeżnym w centrum Gdyni. WARTO BYĆ TAM Z NAMI!

FACEBOOK CUDAWIANKI - TUTAJ

KOMPLET informacji na temat otwarcia lata i program CUDAWIANKI 2016 - TUTAJ.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 16 V 2016 - KONIEC ZAPISÓW do turniejów w rocznikach 2007 oraz 2009!

WOLNE miejsca tylko w turnieju rocznika 2002!

Na dwa tygodnie przed terminem zakończyliśmy rekrutację do ARKA GDYNIA SUMMER CUP w rocznikach 2007 i 2009. 30 drużyn zagra w zawodach rocznika 2007, natomiast w kategorii U-7 czyli rocznika 2009 zagra ostatecznie 15 lub maksymalnie 18 drużyn. Po raz kolejny zrealizujemy zasadę, że malutkie i mniej znane kluby będą mogły zmierzyć się z utytułowanymi zespołami z klubów Ekstraklasy, takimi jak np Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław czy Legia Warszawa oraz oczywiście z przedstawicielami Arki Gdynia.

UWAGA WAŻNA INFORMACJA - prosimy PILNE o wypełnienie KWESTIONARIUSZY POBYTOWYCH przez drużyny, które będą w Gdyni korzystały z noclegów, czyli od piątku do niedzieli 24-26 czerwca. Prosimy o dokładne wypełnienie wszystkich pól i odesłanie e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Drużyny z Trójmiasta i okolic także prosimy o wypełnienie kwestionariuszy i w dziale UWAGI prosimy o wskazanie czy w niedzielę 26 czerwca będziecie korzystali z obiadów, koszt 20 złotych od każdego dziecka i trenera. Ponadto prosimy o dokładne wypełnienie pól dotyczących danych klubu, w tym kod pocztowy, adres siedziby i NIP, co jest niezbędne do wystawienia faktur.

Jeśli któryś z klubów nie wysłał jeszcze wpisowego, prosimy niezwłocznie dokonać przelewu i wysłać potwierdzenie na adres e-mail.

A WIĘC WITAMY - szczególnie gorąco witamy debiutantów na pokładzie AGC 2016!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 27 IV 2016 - Mamy nowego turniejowego fanpage'a !

W dniu dzisiejszym tj 27 kwietnia 2016 r, uruchomiliśmy absolutnie nowy i niezależny od oficjalnej strony klubowej fanpage na profilu społecznościowym FACEBOOK. Gorąco zapraszamy wszystkich trenerów oraz zawodników, którzy uczestniczyli lub będą uczestniczyć w turnieju do wejścia i bieżącego oglądania naszego profilu.Będziemy na nim jak najczęściej się da umieszczać zdjęcia drużyn uczestniczących w ARKA GDYNIA CUP, wywiady z gwiazdami futbolu, znanymi trenerami oraz młodymi zawodnikami. Dodawać będziemy ciekawe filmy o tematyce turnieju i eventów z nim związanych. A WIĘC - POLUBCIE NAS i udostępniajcie innym uczestnikom i klubom, które w ARKA GDYNIA CUP zagrają lub już u nas były.

NA profil ARKA GDYNIA CUP wejdziecie klikając na logo FACEBOOK

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 24 IV 2016 - Rośnie liczba drużyn, które w czerwcu przyjadą do Gdyni

Coraz więcej chętnych klubów zgłasza akces udziału w czerwcowym projekcie AGSC 2016. W ciągu kilku najbliższych dni opublikujemy listę drużyn, które potwierdziły już udział w ARKA GDYNIA SUMMER CUP, wraz ze zdjęciami drużyn. Zapraszamy kolejne kluby, zarówno te o uznanej marce, jak i te, które są z mniejszych miejscowości i jeszcze w Gdyni nie miały okazji latem rywalizować na pięknych obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu! Informujemy ponadto, że z uwagi na znaczne zainteresowanie turniejami w młodszych rocznikach tj. 2007 i 2009, zwiększymy liczbę drużyn uczestniczących w zawodach!

Czytajcie nas na bieżąco - WZMACNIAMY DZIAŁANIA ORGANIZACYJNE - wkrótce kolejne gorące newsy!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 04 IV 2016 - MERCEDES BENZ Partnerem ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2016!

Miło nam poinformować, że firma MERCEDES BENZ - BMG GOWOROWSKI GDYNIA została oficjalnym Partnerem czerwcowych zawodów ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2016. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą oraz serwisem marek samochodowych z najwyższej półki, przede wszystkim jednak MERCEDES BENZ. Dziękujemy za zaufanie i witamy na pokładzie!

Oficjalna strona BMG GOWOROWSKI MERCEDES BENZ - T U T A J

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 28 01 2016 - CHOJNIK Jelenia Góra nie zagra jednak w turnieju AGSC'2016 dla rocznika 2007!

Dokładnie za 5 miesięcy tj we czwartek 24 czerwca br. rozpoczyna się letnia rozszerzona edycja projektu ARKA GDYNIA SUMMER CUP' 2016, który przeprowadzimy dla kilku kategorii, tj.

CHŁOPCY r 2002,

CHŁOPCY r 2007 ( mogą w drużynach występować dziewczynki)

CHŁOPCY r 2007 (  mogą w drużynach występować dziewczynki).

Do zawodów rocznika 2007 zgłosiła się pierwsza drużyna spoza Trójmiasta, tj AP CHOJNIK Jelenia Góra. Tydzień temu drużyna rocznika 2004 klubu spod zamku Chojnik pierwszy raz w historii naszego turnieju gościła w Gdyni i widać, że na tyle podobał się zimowy pobyt nad morzem, że już klub zgłasza akces udziału w letnich jeszcze bardziej trakcyjnych gdyńskich zawodach.

Zapraszamy inne kluby, które na AGC i AGSC już były lub chcą po raz pierwszy przyjechać do Gdyni na ARKA GDYNIA SUMMER CUP'2016!

NIESTETY tą radosną wiadomość zburzyła kolejna, że jednak CHOJNIK rezygnuje z przyjazdu na nasze prestiżowe zawody.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 26 01 2016 - FOTORELACJE!

W dziale FOTO na naszej turniejowej stronie znajdują się zdjęcia z tegorocznego zimowego turnieju dla rocznika 2004. Zachęcamy do odwiedzin i przypomnienia sobie jak było w Gdyni i w hali GDYNIA ARENA w weekend 23-24 stycznia 2016 roku. Jednocześnie gorąco prosimy o przesyłanie do nas ciekawych fotografii zarówno z turnieju, jak i wycieczek po Gdyni, które drużyny odbyły podczas minionego weekendu. Fotki wysyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NA BIEŻĄCO publikować będziemy nowe zdjęcia, podsumowanie zmagań AGC 16 U 12 oraz informować będziemy o kolejnych krokach do ARKA GDYNIA SUMMER CUP' 2016.

CZYTAJCIE NAS!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 25 01 2016 - AP L.G. GDAŃSK ZWYCIĘŻA W ARKA GDYNIA CUP' 2016!

W pięknej hali GDYNIA ARENA w weekend 23-24 stycznia 2016 roku i na komfortowej piłkarskiej wykładzinie naszego Partnera - SUPRA SPORT przeprowadziliśmy kolejny turniej z serii ARKA GDYNIA CUP. To już XVII edycja zawodów i 33 turniej, w którym dotychczas zagrało aż 11 000 zawodników ze 155 klubów, z 10 krajów Europy. Tym razem zwyciężył zespół 12-latków z Akademii Piłkarskiej LG Gdańsk i zdobył puchar z napisem MISTRZ AGC 2016. Podopieczni Roberta Janika od początku zmagań w AGC 16 prezentowali wysoki poziom i dużą skuteczność w ataku. Niedzielna faza pucharowa pokazała jednak, że aby zasłużyć na zwycięstwo, trzeba bardzo mocno się napracować. Druga lokata dla gospodarzy - I-ego zespołu Arki Under 12, co nie wydaje się być niespodzianką, jednakże apetyty były na 1. lokatę w zawodach. Ze świetnej strony pokazała się debiutująca w gdyńskich rozgrywkach BALTIKA Kaliningrad. Nie dość, że trenerzy kulturalni i rzeczowi w swojej pracy, to do tego drużyna z Rosji okazała się być bardzo sympatyczna, co publiczność zgromadzona w gdyńskiej hali okazywała głośnym dla niej dopingiem. Nie inaczej było podczas Ceremonii Medalowej, gdy wielu zawodników różnych drużyn gorąco śpiewało GRISZA, GRISZA, GRISZA, gdy uśmiechnięty od ucha do ucha Grigorii Berekashvilli odbierał puchar dla najlepszego zawodnika swojej drużyny. Nie zawiodły swoim poziomem sportowym drużyny Zagłębia Lubin, FC Wrocław, Warty Poznań czy Jagiellonii Białystok, zresztą drużyny z niższych lokat także słabsze występy przeplatały dobrymi spotkaniami, co świadczy, że poziom zawodów był naprawdę wysoki. Organizacyjnie wypadliśmy także dobrze, o czym świadczą maile i smsy z przemiłymi słowami ze strony klubów, które w Gdyni gościły ,za które oczywiście dziękujemy! Nie zapominajcie jednakże, że ARKA GDYNIA CUP to wszechstronny projekt edukacyjny. Trzy drużyny z 14-tu, które gościły w Gdyni wraz z noclegami skorzystały z oferty odwiedzenia Muzeum Marynarki Wojennej, 9 z nich odbyło warsztaty z psychologii sportu, które przeprowadził trener przygotowania mentalnego BARTOSZ ZAWIDZKI, zaś aż 13 z 14 ekip obejrzało ekspozycję Akwarium Gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego.

KOMPLET REZULTATÓW AGC 2016 w dziale ROZGRYWKI.

ARKA GDYNIA CUP'2017 dla rocznika 2005 już w styczniu 2017, my zaś już dziś...

...ZAPRASZAMY na LATO 2016!!!

ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2016 dla roczników 2002, 2007 i 2009 -

JUŻ W CZWARTY WEEKEND CZERWCA tj. 24- 26 VI 2016,

a w programie m.in:

- Ceremonia Inauguracji Dni Morza 2016, wraz z 7 salwami armatnimi z niszczyciela ORP BŁYSKAWICA,

- zwiedzanie żaglowców DAR POMORZA I DAR MŁODZIEŻY,

- FOOTBALL PARTY, czyli dyskoteka na szwedzkim promie pasażerskim STENA LINE,

- turniej AGSC'2016 na boiskach otwartych w tym finały na głównej murawie Stadionu Miejskiego,

- OTWARCIE LATA 2016 wraz z wielkim wieczornym koncertem świętojańskim na plaży CUDAWIANKI 2016,

- ... no i HIT NIESPODZIANKA ... ale o tym wkrótce !!!

SZCZEGÓŁOWY i uaktualniony folder zaproszenia już niebawem na naszej stronie!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news - 23 01 2016 - Arka Gdynia CUP - wyniki pierwszego dnia

Za nami pierwszy eliminacyjny dzień 17 turnieju ARKA GDYNIA CUP 2016. Emocji, jak zwykle, nie brakowało i byliśmy świadkami wielu wspaniałych meczów. A to dopiero preludium do emocji, które czekają nas w niedzielę, kiedy zespoły rozpoczną rywalizację o jak najlepsze miejsca. Na dzień dzisiejszy wiemy, że o zwycięstwo w ARKA GDYNIA CUP powalczą po dwie najlepsze ekipy z czterech grup. A są to: Motor Lublin, KS Polkowice, AP LG Gdańsk, Zagłębie Lubin, Arka I Gdynia, Baltika Kaliningrad, Dunajec Nowy Sącz i Jagiellonia Białystok. Wiele emocji było w grupie A, gdzie dopiero „mała tabela” zdecydowała o tym, że KS Polkowice wyprzedził młodą Arke i Nielbę Wągrowiec. Z kolei zespół AP LG jako jedyny odniósł komplet zwycięstw i wyrasta na głównego faworyta turnieju. Naszym zespołom wiodło się różnie. Jak już wcześniej pisałem niewiele, bo jednego punktu, zabrakło podopiecznym trenera Bartka Bławata, by sprawić nie lada sensację i awansować do czołowej ósemki. Ta sztuka udała się pierwszemu zespołowi rocznika 2004 ale już drugi zespół zawiódł oczekiwania rodziców oraz trenerów i zajął ostatnie miejsce w swojej grupie.  W dniu jutrzejszym początek zmagań o godzinie ósmej a na specjalnie przygotowane boisko przez firmę SUPRA SPORT wybiegną drużyny, które miały trochę mniej szczęścia w fazie grupowej i zagrają o miejsca 9 -20. W rozwinięciu newsa dzisiejsze wyniki i terminarz na niedzielę.

Do zobaczenia w GDYNIA ARENA

Grupa A

MOTOR LUBLIN

KS POLKOWICE

NIELBA WĄGROWIEC

LECHIA GDAŃSK SA

ARKA 2005 GDYNIA

Wyniki:

NIELBA - MOTOR 2 : 2

POLKOWICE - ARKA 2005 1 : 0

LECHIA SA - POLKOWICE 1 : 1

NIELBA - MOTOR 2 : 2

POLKOWICE - NIELBA 1 : 1

ARKA 2005 - LECHIA SA 1 : 1

NIELBA - ARKA 2005 0 : 1

MOTOR - POLKOWICE 3 : 0

ARKA 2005 - MOTOR 1 : 1

LECHIA SA - NIELBA  0 : 2

TABELA

    PKT BRAMKI MECZE BEZPOŚREDNIE
1 MOTOR LUBLIN 8 7-3  
2 KS POLKOWICE 5 3-5 4 pkt
3 ARKA 2005 GDYNIA 5 2-2 3 pkt
4 NIELBA WĄGROWIEC 5 5-4 1 pkt
5 LECHIA GDAŃSK SA 2 1-4  

Grupa B

ABC FUTBOLU DĘBNO

GÓRNIK ŁECZNA

ZAGŁEBIE LUBIN

BAŁTYK GDYNIA AP

AP L.G. GDAŃSK

Wyniki

GÓRNIK - AP LG 0 : 7

ZAGŁEBIE - BAŁTYK 1 : 0

AP LG - ZAGŁEBIE 3 : 2

ABC - GÓRNIK 0 : 0

ZAGŁEBIE - ABC 6 : 1

BAŁTYK - AP LG 0 : 4

ABC - BAŁTYK 1 : 1

GÓRNIK - ZAGŁĘBIE 0 : 3

BAŁTYK - GÓRNIK 1 : 0

AP LG - ABC 7 : 0

TABELA

    PKT BRAMKI
1 AP LG GDAŃSK 12 21-2
2 ZAGŁEBIE LUBIN 9 12-3
3 BAŁTYK GDYNIA AP 4 2-6
4 ABC FUTBOLU DĘBNO 2 1-14
5 GÓRNIK ŁECZNA 1 0-11

Grupa C

KS WARTA POZNAN

BALTIKA KALININGRAD

CHOJNIK JELENIA GÓRA

CRACOVIA KRAKÓW

ARKA I GDYNIA 2004

Wyniki

ARKA - BALTIKA 5 : 1

CHOJNIK - CRACOVIA 3 : 0

ARKA - CHOJNIK 1 : 1

WARTA - BALTIKA 1 : 1

CHOJNIK - WARTA 2 : 2

CRACOVIA - ARKA 0 : 5

WARTA - CRACOVIA 2 : 1

BALTIKA - CHOJNIK 1 : 0

CRACOVIA - BALTIKA 0 : 3

ARKA - WARTA 3 : 3

TABELA

    PKT BRAMKI
1 ARKA GDYNIA 8 14-5
2 BALTIKA KALINiNGRAD 7 6-6
3 WARTA POZNAŃ 6 8-7
4 CHOJNIK J.G 5 6-4
5 CRACOVIA KRAKÓW 0 1-3

Grupa D

POGOŃ SZCZECIN

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

FC ACADEMY WROCŁAW

DUNAJEC NOWY SĄCZ

ARKA II GDYNIA 2004

Wyniki:

JAGIELLONIA - ARKA II 1 : 0

 ACADEMY - DUNAJEC  1 : 0

ARKA II - ACADEMY 2 : 2

POGOŃ - JAGIELLONIA 1 : 2

ACADEMY - POGOŃ 1 : 0

DUNAJEC - ARKA II 2 : 0

POGOŃ - DUNAJEC 0 : 1

JAGIELLONIA - ACADEMY 3 : 2

DUNAJEC - JAGIELLONIA 3 : 1

ARKA II - POGOŃ 1 : 2

TABELA

    PKT BRAMKI
1 DUNAJEC N.S. 9 6-2
2 JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 9 7-6
3 AKADEMY WROCŁAW 7 6-5
4 POGOŃ SZCZECIN 3 3-5
5 ARKA II GDYNIA 1 3-7

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 20 01 2016 - PLAN ORGANIZACYJNY

Każda drużyna zakwaterowana w Gdyni będzie pod opieką swojego Team Leadera, który będzie pomagał w przemieszczaniu się po naszym mieście.

Plan godzinowy posiłków zostanie przekazany trenerom po przyjeździe drużyn na miejsce.

W sobotę wszystkie drużyny są zobowiązane do uczestniczenia w Ceremonii Otwarcia AGC 2016, która odbędzie się w hali GDYNIA ARENA o godz. 13.00.

W sobotę możliwe jest zwiedzenie ekspozycji Akwarium Gdyńskiego lub Muzeum Marynarki Wojennej, drużyny zostaną po przybyciu zaopatrzone w odpowiednie wejściówki.

W niedzielę w dużej sali konferencyjnej hali GDYNIA ARENA odbędą się zajęcia edukacyjne z zakresu psychologii sportu - zapisy zespołów po przybyciu do Gdyni.

Drużyny, które nie posiadają własnego transportu podczas pobytu w Gdyni będą korzystały z transportu Organizatorów.

Zespoły zakwaterowane w HOTEL MERCURE GDYNIA mogą korzystać bezpłatnie z pływalni hotelowej, sauny, PAY TV, lodówki i parking - płatny dodatkowo wg cennika Hotelu.

Drużyny zakwaterowane w Internacie, przy ul. Energetyków 1, oraz pokojach Żeglarz i Bryza na osiedlu Witomino, przy ul. Chwarznieńskiej 47 korzystają z parkingu bezpłatnie.

Listy imienne do zakwaterowania należy wypełnić w momencie przybycia do miejsca kwaterunku - nie dotyczy to drużyn zakwaterowanych w HOTEL MERCURE GDYNIA.

Protokoły imienne trenerzy otrzymają wraz z programem zawodów po przybyciu w piątek do Gdyni, po czym wypełniają je i przed swoim pierwszym meczem składają do stolika sędziowskiego na płycie głównej boiska.

Prosimy uczulić rodziców - kibiców zawodników, że nie mogą korzystać z korytarzy, toalet i szatni dla zawodników w hali Gdynia ARENA. Mogą tylko przebywać na trybunach i korzystać z WC oraz lokali gastronomicznych, zlokalizowanych dla kibiców.

W sprawach logistycznych zespół Team Leaderów wspierać będą MARTYNA LASZCZKOWSKA - koordynator ds. logistyki, tel. 503 943 150 oraz Dyrektor Turnieju pod nr. 512 17 49 90.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news - 18 01 2016 - OFICJALNY PLAKAT AGC 2016

news 14 01 2016 - Grupy AGC 2016 rozlosowane!

W gościnnych progach Restauracji Olimpijska 5, na Stadionie Miejskim w Gdyni dzisiejszego wieczora rozlosowaliśmy grupy eliminacyjne zimowej tegorocznej edycji turnieju ARKA GDYNIA CUP. Ceremonia odbyła się w scenerii sali historii klubu ARKA Gdynia, a same losowanie przeprowadzili trzej zawodnicy zespołu Arki rocznika 2004, Igor, Krzysztof oraz Adrian.

Zaprezentowany został ponadto oficjalny plakat imprezy, którego dokonali zawodnicy gospodarzy wraz z I trenerem zespołu Maciejem Dragoszem.

 

Poniżej rezultaty losowania:

GRUPA A:                                                           GRUPA B:

1. NIELBA Wągrowiec                                          1. ABC Futbolu Dębno

2. MOTOR Lublin SA                                            2. GKS GÓRNIK Łęczna SA

3. KS KGHM Polkowice                                       3. KGHM ZAGŁĘBIE Lubin SA

4. ARKA r 2005 Gdynia                                        4. AP BAŁTYK Gdynia

5. LECHIA Gdańsk SA                                         5. AP L.G. Gdańsk

 

GRUPA C:                                                         GRUPA D:

1. KS WARTA Poznań                                        1. POGOŃ Szczecin SA

2. FC BALTIKA Kaliningrad                                  2. JAGIELLONIA Białystok SA

3. CHOJNIK Jelenia Góra                                    3. FC ACADEMY Wrocław

4. CRACOVIA Kraków SA                                   4. DUNAJEC Nowy Sącz

5. ARKA I Gdynia                                               5. ARKA II Gdynia

 

DOKŁADNY HARMONOGRAM ROZGRYWEK - T U T A J

FOTOGALERIA Z CEREMONII LOSOWANIA - T U T A J

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 08 01 2016 - Plan rozgrywek

Znany jest już plan gier, z podziałem na grupy oraz godziny. Na dzień dzisiejszy nie możemy jednakże powiedzieć kto zagra o której godzinie, bowiem losowanie grup jeszcze przed nami, jednakże sam plan oraz system gier jest opublikowany w dziale ROZGRYWKI. Sobotnia rywalizacja odbędzie się oczywiście w dwu fazach czasowych, tzn grupa A i B zagrają w godzinach przedpołudniowych, zaś grupy C oraz D swoje zmagania przeprowadzą. w godzinach popołudniowych, co pozwoli chętnym zawodnikom i ich trenerom na zwiedzenie niektórych gdyńskich placówek muzealnych lub po prostu spacer nad morzem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

news 07 01 2016 - Nowe koszyki przed oficjalnym losowaniem!

W news'ie z dnia 20 grudnia zawarliśmy aktualizację - prosimy o zapoznanie się z informacją. Z turnieju wycofały się FC Jurmala - z przyczyn organizacyjnych oraz AP Zawisza Bydgoszcz, którego decyzji nie potrafimy do końca zrozumieć. Niespodzianka to tym większa, gdyż z Bydgoszczy do Gdyni nie jest daleko, a bydgoski klub należał zawsze do dobrze zorganizowanych i prezentujących dobry poziom sportowy. W miejsce ww. zespołów zagra drugi zespół Arki rocznika 2004 oraz LECHIĘ Gdańsk SA, również sportowo mocny zespół, którego trenerem jest Tomasz Dawidowski, znany z boisk polskiej Ekstraklasy.

W poniedziałek 11 stycznia 2016 roku o godzinie 18.00 młodzi piłkarze Arki dokonają losowania grup, o wynikach którego poinformujemy tego samego dnia, zaraz po tej ceremonii.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 24 XII 2015 - WESOŁYCH ŚWIĄT!

Już za miesiąc spotkamy się w Gdyni na zimowej edycji ARKA GDYNIA CUP' 2016, tymczasem świętujemy Boże Narodzenia roku 2015. Z tej właśnie okazji wszystkim byłym i przyszłym uczestnikom naszego projektu życzymy absolutnie radosnego, życzliwego, szczęśliwego czasu, przepełnionego uśmiechem. Niech Gwiazdor przyniesie Wam wiele fajnych prezentów a rodzinna atmosfera niech da Wam poczucie szczęścia i optymizmu.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 20 XII 2015 - Koszyki przed losowaniem grup - AKTUALIZACJA 05.01.2016 !

16 grudnia 2015 r. dokonaliśmy podziału na koszyki, które posłużą do losowania grup eliminacyjnych turnieju ARKA GDYNIA CUP 2016. Klucz geograficzny posłużył jako narzędzie główne podczas tego organizacyjnego wydarzenia. Z uwagi jednakże na zmianę 2 drużyn, które dołączyły do stawki turnieju, zamiast wycofanych Zawiszy Bydgoszcz oraz FC Jurmala, dokonaliśmy weryfikacji przez losowaniem grup.

Oto aktualny podział:

KOSZYK A - Zachód

POGOŃ Szczecin SA, NIELBA Wągrowiec, KS WARTA Poznań,  ABC FUTBOLU Dębno,

KOSZYK B - Wschód

FC BALTIKA Kaliningrad, MOTOR Lublin, JAGIELLONIA Białystok, GÓRNIK Łęczna, 

KOSZYK C - Dolny Śląsk

CHOJNIK Jelenia Góra, KGHM ZAGŁĘBIE Lubin, FC ACADEMY Wrocław, KS POLKOWICE

KOSZYK D - Cała Polska
DUNAJEC Nowy Sącz, BAŁTYK Gdynia, ARKA r 2005 Gdynia, CRACOVIA Kraków,

KOSZYK E - Trójmiasto - drużyny rozstawione pod miejscami nr 5.

Grupa A - LECHIA Gdańsk SA, Grupa B - AP "L.G." Gdańsk, Grupa C - ARKA Gdynia I, Grupa D - ARKA Gdynia II

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 03 XII 2015 - Pierwsze zgłoszenia na ARKA GDYNIA SUMMER CUP'2016!

MKS "POLONIA" Lidzbark Warmiński oraz AP SKS "BAŁTYK" Gdynia zgłosiły akces udziału w letniej edycji turnieju ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2016 w kategorii Under 14 dla rocznika 2002. Witamy oba kluby, jednakże jeszcze serdeczniej zespół ze starego warmińskiego grodu, który stał się 149 klubem, który zagra w AGC! Kluby z różnych części kraju ślą do nas pytania o udział roczników 2007 i 2009. Odpowiadamy, że także w tych rocznikach odbędzie się nasz czerwcowy turniej, połączony oczywiście z marynistyczną edukacją! Liczymy na udział wielu klubów, także tych, które dotąd u nas nie występowały dotąd ani razu. Zachęcamy do przyjazdu do Gdyni! Juz za kilka dni opublikujemy osobny folder zaproszenia dla roczników 2007 i 2009, natomiast w zakładce ZAPROSZENIE znajdują się wszelkie szczegóły ARKA GDYNIA SUMMER CUP'2016 dla rocznika 2002, dla dziewcząt i chłopców!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 01 XII 2015 - 16 grudnia br. losowanie AGC'2016 Under 12!

W trzecią środę grudnia bieżącego roku, w największej sali kina HELIOS, mieszczącego się w największym centrum handlowym w Trójmieście, przy ul. Kazimierza Górskiego 1 w Gdyni przeprowadzimy losowanie grup eliminacyjnych Turnieju ARKA GDYNIA CUP'2016 dla rocznika 2004. W zawodach wystartuje 20 drużyn z 19 klubów. Już niebawem ogłosimy podział na koszyki, które w których znajdą się przed losowaniem poszczególne ekipy. Czekajcie na newsy!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 23 XI 2015 - 20 zespołów w stawce AGC'2016 w turnieju rocznika 2004

W nawiązaniu do poprzedniego newsa informujemy, iż ostateczna liczba zespołów, które zagrają o puchar z napisem MISTRZ turnieju ARKA GDYNIA CUP'2016 w jego zimowej edycji wyniesie 20. Jako organizatorzy tego wydarzenia jesteśmy dumni, iż nasze zawody cieszą się takim prestiżem w całej Polsce. Liczne zapytania oraz oficjalne deklaracje udziału nie zawsze mogę być przez nas spełnione, stąd rozszerzamy nasz projekt sportowo-edukacyjny o kolejne roczniki. Wierzymy, że już w roku 2017 będziemy mogli przyjąć do rywalizacji kolejne słynne kluby oraz nowe - mniejsze organizacje, na którym równie bardzo nam zależy. Przypominamy, iż ARKA GDYNIA CUP od obecnego sezonu odbywać się będzie według schematu:

- ZIMA każdego roku w hali GDYNIA ARENA - kategoria Under 12 i młodsi, (w roku 2017 rocznik 2005 itd.)

- LATO każdego roku na Stadionie Miejskim i Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni, kategoria Under 14 i młodsi

- LATO - MINI SUMMER CUP - boiska trawiaste Gdyńskiego Centrum Sportu - kategorie Under 9 oraz Under 7.

Ostatecznie do aktualnej stawki 16 zespołów, dołączyły 4 kolejne kluby, tj. WARTA Poznań, ABC Futbolu Dębno, CHOJNIK Jelenia Góra oraz lider pomorskiej ligi rocznika 2004 - Bałtyk Gdynia. Prosimy jednocześnie o pilne nadsyłanie wypełnionych kwestionariuszy pobytowych.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 21 XI 2015 - Zwiększamy stawkę drużyn!

Z uwagi na ogromne zainteresowanie klubów startem w turnieju ARKA GDYNIA CUP 2016, postanowiliśmy o rozszerzeniu listy zespołów, które wezmą udział w edycji zimowej zawodów dla rocznika 2004. Niestety, mimo zwiększenia listy uczestników styczniowych zawodów i tak nie możemy zagwarantować udziału wszystkim zainteresowanym zespołom. Prosimy o wyrozumiałość oraz polecamy szczególnie start zespołów Waszych klubów w letniej edycji naszego projektu, przewidzianym dla rocznika 2002 chłopcy oraz 2002 dziewczęta a także maluszki z roczników 2007 oraz 2009.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 20 XI 2015 - FOTO z lat poprzednich

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji z lat ubiegłych, w których w dotychczasowej historii turnieju ARKA GDYNIA CUP uczestniczyło prawie 11 000 zawodników ze 148 klubów, z 10 krajów Europy. W Gdyni gościliśmy najsłynniejsze kluby europejskie, jak choćbę BORUSSIĘ Dortmund czy współzałożyciela najstarszej ligi w Europie - EVERTON FC, ale także kluby mało znane i z niewielkich miejscowości, np. MKS Żory, KORONA Żelistrzewo, CONCORD Murowana Goślina i wiele innych.

Komplet fotografii z poprzednich edycji ARKA GDYNIA CUP znajduje się w dziale FOTO

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 07 XI 2015 - RADIO GDAŃSK razem z nami

Największa stacja radiowa w północnej części Polski dołączyła do grona Patronów Medialnych turnieju ARKA GDYNIA CUP'2016. Co więcej, to stacja, która na sport w swojej ramówce poświęca naprawdę bardzo dużo czasu antenowego, relacjonując zarówno wielkie międzynarodowe imprezy, jak i lokalne wydarzenia. W naszych zawodach Radio Gdańsk nie jest debiutantem, bowiem w latach poprzednich także było obecne na gdyńskim turnieju. Okazja do pierwszej relacji już niebawem, bowiem w grudniu podczas GALI MŁODEGO ARKOWCA w największej sali gdyńskiego kina HELIOS odbędzie się Ceremonia Losowania styczniowej edycji ARKA GDYNIA CUP.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 05 XI 2015 - Drużyna z Rosji zagości w Gdyni

"FK "Baltika" Kaliningrad w styczniu przybędzie do Gdyni na turniej rocznika 2004. To pierwsza wizyta rosyjskiego klubu na turnieju ARKA GDYNIA CUP, choć pierwsze przymiarki do ugoszczenia klubu zza naszej wschodniej granicy były już dwa lata temu. "Baltika" jest klubem rozwijającym się, z perspektywą szybkiego awansu pierwszej drużyny do rosyjskiej 1.Priemjer Ligi, z rozbudowanym pionem szkolenia młodzieży. Ponadto latem bieżącego roku w Kaliningradzie ruszyła budowa nowego "STADION'u KALININGRAD" na 35 000 widzów, który będzie areną piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA 2018. Po mundialu naturalnym gospodarzem stadionu będzie oczywiście "Baltika". Witamy więc Rosjan na turnieju ARKA GDYNIA CUP'2016.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 31 X 2015 - Dziś kończymy zapisy do styczniowego turnieju!

Skończył się termin zgłaszania zespołów rocznika 2004 do styczniowej edycji ARKA GDYNIA CUP' 2016. Od 1 lipca do 31 października br. zgłosiło się wiele klubów, jednakże z uwagi na fakt, iż w hali GDYNIA ARENA zagramy tylko na jednej płycie boiska, nie możemy przyjąć do rywalizacji wszystkich zainteresowanych. Bardzo optymistyczna wiadomość jest jednakże taka, iż w czerwcowych zawodach dla roczników 2002, 2007 i 2009 a także dla zespołów kobiecych z rocznika 2002, możemy przyjąć do rywalizacji wszystkie zainteresowane kluby, bowiem zawody rozegramy na wielu zielonych boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu, w tym Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni i Stadionie Miejskim. Dziś jednakże weryfikujemy zgłoszenia zespołów chętnych do gry w turnieju styczniowym a ostateczną listę przyjętych do tej rywalizacji wkrótce oficjalnie opublikujemy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

news 30 X 2015 -  W hali GDYNIA ARENA zagramy na profesjonalnej nawierzchni

Już piąty rok firma SUPRA SPORT z Gdyni będzie Partnerem Technicznym turnieju ARKA GDYNIA CUP, a co za tym idzie, uczestnicy zawodów będą po raz kolejny mogli zaprezentować swoje piłkarskie umiejętności na specjalnej sportowej nawierzchni ASTRO PRO FLOOR (na zdjęciu). Warstwa wykładziny przypominająca bardzo nisko skoszoną trawę zespolona jest z nieco ponad centymetrowej grubości zwartą ale elastyczną pianką, amortyzującą wszelkie wstrząsy. Taka profesjonalna nawierzchnia pozwala nie tylko na skuteczną i atrakcyjną grę w piłkę nożną ale ponadto staje się bezpieczniejsza dla zawodników niż tradycyjny parkiet. Zarząd firmy SUPRA SPORT gwarantuje wysoką jakość używanej nawierzchni, co cieszy nas jako organizatorów ale zapewne także uczestników gdyńskiej imprezy. Co ciekawe - zarówno obuwie piłkarskie typu TURF, jak również piłkarskie buty z białą lub tradycyjną kauczukową podeszwą na tej wykładzinie zachowują się tak samo dobrze, zaś piłka nie traci na dynamice odbić od podłoża. SUPRA SPORT jest organizacją, która przeprowadza z wykorzystaniem takiej nawierzchni wiele imprez, z których najważniejsze to STREETBALL Lublin, turniej AMBER CUP w Slupsku, mecz mini futbolu amerykańskiego POLSKA - SZWECJA, który odbył się w łódzkiej ATLAS ARENIE, European Parliament President's CUP oraz oczywiście nieprzerwanie od 2011 roku nasz turniej ARKA GDYNIA CUP.
Oficjalna strona firmy SUPRA SPORT znajduje się poniżej - KLIKNIJ NA LOGO.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 news 28 X 2015 - CRACOVIA i JAGIELLONIA dołączyły do stawki drużyn

Kolejne dwa kluby polskiej T-Mobile Ekstraklasy potwierdziły udział w styczniowym turnieju ARKA GDYNIA CUP dla rocznika 2004. Oba zespoły osiągają dobre rezultaty w rozgrywkach mistrzowskich oraz turniejach towarzyskich na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Przypomnienia wymaga fakt, iż ani "Jaga" ani też "Pasy" nie zdobyły dotąd pucharu z napisem MISTRZ AGC, tym bardziej zachęcamy do walki o najwyższe trofeum w gdyńskiej imprezie. Medale w ARKA GDYNIA CUP z miasta Białegostoku oraz Karkowa zdobywały dotąd AP "TALENT" Białystok, AP 21 Kraków oraz "HUTNIK" Kraków. "CRACOVIA" z kolei po brąz sięgnęła tylko raz, gdy w 2013 roku w kategorii Under 13, w meczu o III miejsce pokonała dopiero w rzutach karnych jeden z najbardziej znanych słowackich klubów - MSK ZILINA.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 news 23 X 2015 - Kończymy przyjmowanie drużyn do styczniowego turnieju rocznika 2004

Zgodnie z regulaminem turnieju ARKA GDYNIA CUP'2016, z dniem 31 października 2015 r. zamykamy listę zgłoszeń do zimowej edycji zawodów dla rocznika 2004. Otwieramy tym samym zapisy na turniej letni, który w dniach 24 - 26 czerwca 2016 roku, w tzw. weekend świętojański na Stadionie Miejskim, Narodowym Stadionie Rugby oraz boiskach otwartych Gdyńskiego Centrum Sportu przeprowadzimy dla dziewcząt i chłopców urodzonych w roku 2002 i młodszych oraz dla chłopców z roczników 207 i 2009. Styczniowe zmagania w hali GDYNIA ARENA w kategorii Under 12 cieszą się ogromnym zainteresowaniem, stąd informujemy, iż nie zdołamy przyjąć do rywalizacji wszystkich chętnych klubów. Każde zgłoszenie rozważamy bardzo wnikliwie, analizując poziom organizacyjny klubu oraz zaawansowanie w piłkarskim wyszkoleniu poszczególnych drużyn. Rozmawiamy z przedstawicielami każdego z klubów i nie rezygnujemy z idei dostępności turnieju ARKA GDYNIA CUP dla mniej znanych podmiotów. Wyrównywanie różnic społecznych poprzez rywalizację tych najsłynniejszych polskich klubów piłkarskich z tymi z niższych lig i nieznanych czasem miejscowości jest bowiem naszą dewizą w realizacji procesu edukacji społecznej uczestników ARKA GDYNIA CUP każdego roku.

Drużyny, które jeszcze nie otrzymały potwierdzenia udziału w zawodach prosimy jeszcze o kilka dni cierpliwości i oczywiście wszystkich już zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na turniej letni dla roczników 2002, 2007 i 2009.

UWAGA - bardzo prosimy kluby, które posiadają potwierdzenia przyjęcia do zimowej edycji AGC'2016, o pilne nadsyłanie wypełnionych KWESTIONARIUSZY POBYTOWYCH drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 news 19 X 2015 - Dwa kluby z Lubelszczyzny w ARKA GDYNIA CUP'2016

"MOTOR" Lublin SA oraz GKS "GÓRNIK" Łęczna dołączyły do stawki styczniowych zawodów dla rocznika 2004. O ile lublinianie w AGC na przestrzeni 17 lat gościli w Gdyni niejednokrotnie, o tyle klub z Łęcznej wystąpi w boisku w hali GDYNIA ARENA po raz pierwszy. To nie pierwszy jednakże raz, gdy w ARKA GDYNIA CUP wystąpią dwa znane kluby z tego samego regionu lub miasta, w przeszłości bowiem tego samego roku w gdyńskiej impresie wystąpiły chociażby LECH Poznań i OLIMPIA Poznań, LEGIA Warszawa i POLONIA Warszawa, STADION ŚLĄSKI Chorzów i RUCH Chorzów, WIDZEW Łódź i ŁKS Łódź. Być może obie drużyny z Lubelszczyzny w ramach gdyńskiego turnieju rozegrają mecz derbowy?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

news 12 X 2015 - "NIELBA" Wągrowiec na liście uczestników

Po raz pierwszy w historii naszego turnieju gościć będziemy zespół NIELBY. Przedstawiciele 25-tysięcznego wielkopolskiego miasta wystąpią w turnieju rocznika 2004, który rozegramy w styczniu 2016 roku. Żółto-czarni są 149 klubem, który w całej dotychczasowej historii wystartuje w AGC. Drużyna z Wągrowca dołączyła ponadto do wielu wielkopolskich klubów, które niejednokrotnie przyjeżdżały do Gdyni na AGC. Wielkopolanie w ogóle są jednym z najaktywniejszych regionów, które są obecne na ARKA GDYNIA CUP, bowiem ten region reprezentowały m.in. LECH Poznań, OLIMPIA Poznań, WARTA Poznań, WARTA Śrem, MKS Szamotuły, MACZKI Poznań, POZNANIAK Poznań, CONCORD Murowana Goślina, BŁĘKITNI Owińska, czy też HOBBY oraz UNIA Swarzędz. Witamy i życzymy  powodzenia w gdyńskim turnieju.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 news 07 X 2015 - ZAGŁĘBIE Lubin zagra w AGC 2016

Kolejna drużyna została przyjęta na listę uczestników ARKA GDYNIA CUP'2016 w edycji zimowej. W dniach 22-24 stycznia 2016 swój pobyt w Gdyni potwierdziła ekipa z Lubina. Klub z Dolnego Śląska niejednokrotnie uczestniczył w naszym turnieju i najczęściej prezentował bardzo wysokie umiejętności piłkarskie swoich wychowanków. Jedno jest jednak pewne. W dotychczasowej już 17-letniej historii AGC, ZAGŁĘBIE nigdy dotąd nie zdobyło w Gdyni głównego trofeum. Czas więc dołączyć do gospodarzy oraz innych słynnych polskich klubów, które odbierały już wielki puchar z napisem MISTRZ, m.in. KORONY Kielce, LECHA Poznań, LECHII Gdańsk czy ZAWISZY Bydgoszcz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 news 23 IX 2015 - Kolejny Partner z nami - czekamy na drużyny!

EXPRESSO Polska Grupa Vendingowa została kolejnym Partnerem ARKA GDYNIA CUP' 2016. Przedsiębiorstwo zajmujące się dystrybucją napojów bezalkoholowych oraz zdrowych przekąsek zapewni uczestnikom zawodów nieodzowne podczas wysiłku napoje uznanej marki. Na co dzień ww. Firma jest stałym Partnerem Klubu w zakresie zaopatrzenia właśnie w niezbędne napoje dla wszystkich grup młodzieżowych Arki Gdynia. Tymczasem znaczny ruch panuje w zakresie ponad biznesowym, a konkretnie sportowym. Aktualnie wiele klubów jest zainteresowanych uczestnictwem w turnieju, stąd prosimy o cierpliwość w sprawie przyjęć do zawodów i publikacji zdjęć nowych zespołów. Prosimy uprzejmie ponadto, aby kluby zainteresowane startem w AGC wysyłały sprecyzowane informacje na temat swoich drużyn oraz herby i zdjęcia w dobrej rozdzielczości. Wkrótce kolejne informacje!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 news 26 VII 2015 - Pierwsze zgłoszenia na zimowe zawody

Akces udziału w naszym turnieju zgłosiło już kilka klubów, w tym z polskiej ekstraklasy a także z Białorusi oraz Rosji. Oficjalne potwierdzenia udziału wysłały do nas DUNAJEC Nowy Sącz oraz FC Wrocław Academy. Ta ostatnia drużyna jest pierwszą z miasta Wrocławia, która będzie uczestniczyła w gdyńskich zawodach. Drużyna z Dolnego Śląska może poszczycić się zwycięstwem w finale turnieju "Z podwórka na stadion - o puchar Tymbarku", które stało się jej udziałem w 2014 roku. Oba kluby prezentują właściwy poziom sportowy, stąd nasza akceptacja i przyjęcie na zimowy AGC'2016. Witamy na naszym pokładzie!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 21 VII 2015 - Nasze logo ARKA GDYNIA CUP'2016

Szanowni Państwo, kibice, sympatycy, zawodnicy i trenerzy, na rok 2016 przygotowaliśmy logotyp turnieju ARKA GDYNIA CUP, który będzie obowiązywał zarówno w edycji zimowej, jak i w edycji letniej we wszystkich kategoriach wiekowych. Autorem grafiki jest MICHAŁ KRZESZEWSKI, związany z naszym turniejem od kilku lat. Panie Michale dziękujemy, ponadto liczymy na kolejne przygotowanie profesjonalnej transmisji z zawodów HD w internecie. Przypomnienia wymaga fakt, że zimową edycję AGC 2015 obejrzało 8000 unikalnych  odbiorców - to wynik naprawdę świetny! Kluby oraz instytucje mediów uprzejmie prosimy jednocześnie o używanie naszego oficjalnego logotypu podczas relacji medialnych, zapowiedzi czy sprawozdań prasowych a ponadto serdecznie dziękujemy za używamnie pełnej nazwy projektu, czyli ARKA GDYNIA CUP'2016.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 04 VII 2015 - Terminy i kategorie ARKA GDYNIA CUP 2016!

Znamy terminy rozgrywania przyszłorocznej, już XVII edycji AGC.

Turniej zimowy w kategorii Under 12 (rocznik 2004/05) odbędzie się w dniach 23 - 24 stycznia 2016 roku w hali GDYNIA ARENA.

Letnia edycja ARKA GDYNIA SUMMER CUP' odbędzie się w poniższych terminach:

1/ AGSC'2016 - KATEGORIA Under 14: w dniach 24 - 26 czerwca 2016 roku (roczniki 2002/2003) dla dziewcząt i chłopców osobno,

2/ AGS MINI CUP'2016 - KATEGORIA Under 9: w niedzielę 26 czerwca 2016 roku (rocznik 2007 i młodsi) razem dla dziewcząt i chłopców w drużynach mieszanych,

3/ AGS DORSZYK CUP'2016 - KATEGORIA Under 7: w niedzielę 26 czerwca 2016 roku ( rocznik 2009 i młodsi ) razem dla dziewcząt i chłopców w drużynach mieszanych.

WKRÓTCE NOWE INFORMACJE!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 news 23 VI 2015  AGSC'2015 za nami - złoto dla Arki, srebro jedzie do Sztokholmu!

ARKA Gdynia 2001 zdobyła I miejsce w kolejnej edycji turnieju ARKA GDYNIA SUMMER CUP'2015, który na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu został rozegrany w weekend 21-23 VI 2015 r.. Dopiero ostatni mecz i ostatnia minuta zdecydowały, że to gospodarze zdobyli złote medale. To właśnie przytoczony powyżej mecz, zdecydował o triumfie Arki nad IFK HANINGE Stockholm,w całych zawodach, mimo, że na boisku padł remis 3:3. Arkowcy posiadali po prostu lepszy stosunek bramek. Najlepszym zawodnikiem letniej edycji AGSC'2015 został SZYMON CZYŻ, najlepszym strzelcem MATEUSZ MŁYŃSKI - obaj z Arki Gdynia, natomiast najlepszym goalkeeper'em, został wybrany FILIP KOMOWSKI - IFK HANINGE Stockholm.

  

ARKA Gdynia - 1. Miejsce AGSC'2015

--------------------------------------------------------------

I.F.K. "HANINGE" Stockholm - SZWECJA - 2. miejsce AGSC'2015

------------------------------------

"BAŁTYK" Koszalin - 3. miejsce AGSC'2015

---------------------------------------------------------------------------

NAJLEPSI ZAWODNICY TURNIEJU

Kategoria

Imię i nazwisko

Klub

super „napadzior”

 MATEUSZ MŁYŃSKI - 13 bramek

ARKA Gdynia

najwszechstronniejszy „grajek”

 SZYMON CZYŻ

 ARKA Gdynia

najlepszy "łapacz”

 FILIP KOMOVSKI

IFK HANINGE

Gratulujemy wszystkim zespołom walki, zaangażowania oraz sportowego zacięcia.

ARKA GDYNIA SUMMER CUP'2016 już 23 - 25 VI 2016.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 news 05 I 2015 - BAYER 04 LEVERKUSEN - CHAMPION'em AGC'2015 !

Słynna niemiecka drużyna po raz drugi w historii zdobyła złote medale w naszym turnieju i tytuł "MISTRZ" ARKA GDYNIA CUP. Poprzedni tryumf "Aptekarze" święcili w Gdyni w 2008 roku w kategorii U - 10. Klub z Leverkusen jest pierwszym zagranicznym zespołem, który więcej niż jeden raz zdobył tytuł "Mistrz" ARKA GDYNIA CUP, chociaż przed nimi startowały w finałach "AGC" słynne kluby z 1.Bundesligi BORUSSIA Dortmund, VFL Bochum czy brytyjskiej Premiership - EVERTON FC. Zachęcamy wszystkich do czytania naszej strony nadal! Przez kolejne tygodnie i miesiące będziemy tu zamieszczać ciekawe informacje z AGC oraz podsumowania, fotografie z meczów, wycieczek i eventów, które towarzyszyły zmaganiom. Tymczasem zobaczcie jak pracowaliśmy w relacji LIVE i na naszej stronie www, którą w dziale NEWS odwiedziło do końca stycznia 2015 roku 7600 osób!

Klik poniżej:

ARKA GDYNIA CUP'2015 - rezultaty

The CHAMPION "ARKA GDYNIA CUP'2015 - Under 13 - BAYER 04 Leverkusen

określona

F

Z okazji turnieju Arka Gdynia CUP 2017 przeprowadziliśmy licytację koszulek, z której dochód zasilił konto Hospicjum im. Świętego Wawrzyńca w Gdyni Oksywiu. Stowarzyszenie pomaga chorym, którzy z różnych przyczyn nie mają dostatecznej opieki w domu (dzieci chore, osoby samotne, nieodpowiednie warunki mieszkaniowe, brak możliwości sprawowania opieki przez rodzinę). Więcej o działalności tutaj: http://hospicjum.gdynia.pl/.

Miło nam wszystkich poinformować, że udało nam się zebrać 1750 złotych! W imieniu własnym oraz Pani Justyny Cyman koordynatorki wolontariatu Hospicjum z gdyńskiego Oksywia z całego serca Państwu dziękujemy!!!

W rozwinięciu newsa lista darczyńców.

 

16299293 1083667938446702 6638118409052323009 n

Pani Dorota Ryczkowska z Bydgoszczy wylicytowała koszulkę reprezentacyjną Grzegorza Wojtkowiaka!

FABIAN 2

Pan Lech Łukowicz z Gdyni wylicytował klubową koszulkę Łukasza Fabiańskiego!

KICIOR

Pan Marcin Kicior z synem Pawłem wylicytowali koszulkę Zagłębia Lubin!

20170129 160343

Pan Marcin Urbański wylicytował koszulkę Arki Gdynia z awansu do Ekstraklasy!

20170129 160443

Pan Łukasz Wójcik z Gdańska wylicytował kolejną koszulkę Grzegorza Wojtkowiaka!

BRAWO DLA WSZYSTKICH WSPANIAŁYCH SERC, BEZ WZGLĘDU NA LOKALNE SYMPATIE!

Koszyki 2006:            
               
1.  Arka A Arka B Arka C   Gdyńska    
2.  IFK Haninge FC Baltai Klaipeda Cracovia   Europejska    
3. Salos Szczecin Arkonia Szczecin AMF Szczecin   Szczcińska  
4.  Kujawiak Kowal Sadownik Waganiec Młoda Włocławianka   Kujawska    
5.  Jaguar Gdańsk Karlikowo Sopot Czarni Pruszcz Gdański Gdańska    
6. Stolem Choczewo Cartuzia Kartuzy Bałtyk Koszalin   Kaszubska  
7. Chojnik Jelenia Góra Olimpia Warszawa Stilon Gorzów Wlkp.   Ogólnopolska  
               
Koszyki 2007:            
               
1.  Arka A Arka B Arka C        
2.  Sadownik Waganiec Młoda Włocławianka Arka D        
3. Górnik Zabrze Balitica Kaliningrad Górnik Łęczna    
4.  Bałtyk Gdynia Jaguar Gdańsk Pół. Escola Futbolu        
5.  Widok Skierniewice Stilon Gorzów Arkonia Szczecin        
6. FA Nakło Chojnik Jelenia Góra Pogoń Lębork        
               
Koszyki 2010:            
               
1.  Arka A Arka B          
2.  Pogoń Szczecin Arkonia Szczecin          
3. Górnik Zabrze Lech Poznań          
4.  Sztorm Mosty KS Chwaszczyno          
5.  Młoda Włocławianka AP Banino          
6. AP Gdynia FA Trójmiasto  

 

news 14 I 2017 - W hali GDYNIA ARENA zagramy na profesjonalnej nawierzchni

Już szósty rok firma SUPRA SPORT jest Partnerem Technicznym projektu ARKA GDYNIA CUP, a co za tym idzie, uczestnicy zawodów będą po raz kolejny mogli zaprezentować swoje piłkarskie umiejętności na specjalnej sportowej nawierzchni ASTRO PRO FLOOR (na zdjęciu). Warstwa wykładziny przypominająca bardzo nisko skoszoną trawę zespolona jest z nieco ponad 2-centymetrowej grubości zwartą ale elastyczną pianką, amortyzującą wszelkie wstrząsy. Taka profesjonalna nawierzchnia pozwala nie tylko na skuteczną i atrakcyjną grę w piłkę nożną ale ponadto staje się bezpieczniejsza dla zawodników niż tradycyjny parkiet. Zarząd firmy SUPRA SPORT gwarantuje wysoką jakość używanej nawierzchni, co cieszy nas jako organizatorów ale zapewne także uczestników gdyńskiej imprezy. Co ciekawe - zarówno obuwie piłkarskie typu TURF, jak również piłkarskie buty z białą lub tradycyjną kauczukową podeszwą na tej wykładzinie zachowują się tak samo dobrze, zaś piłka nie traci na dynamice odbić od podłoża. SUPRA SPORT jest organizacją, która przeprowadza z wykorzystaniem takiej nawierzchni wiele imprez, z których najważniejsze to STREETBALL Lublin, strefa futbolu w strefie kibica UEFA EURO 2012, turniej AMBER CUP, mecz mini futbolu amerykańskiego POLSKA - SZWECJA, który odbył się w łódzkiej ATLAS ARENIE, European Parliament President's CUP oraz oczywiście nieprzerwanie od 2011 roku nasz turniej ARKA GDYNIA CUP.


Oficjalna strona firmy SUPRA SPORT znajduje się obok.

 

Kooperantem SUPRA SPORT jest CRIST

UWAGA - już wkrótce super ciekawa informacja na temat kolejnej imprezy, na którą wspólnie z SUPRA SPORT zaprosimy Was w tym roku!

ZAPRASZAMY kibiców, trenerów, zawodników do licytacji bardzo atrakcyjnych piłkarskich pamiątek!
Wszystkie środki finansowe zasilą konto Hospicjum dla dzieci w Gdyni!
https://allegro.pl/uzytkownik/inicjatywaarka?order=m
Jeśli są osoby, które chciałyby przekazać na licytację równie wspaniałe pamiątki - to zapraszamy do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dosłownie w światowym towarzystwie w dniach 22 - 25 czerwca 2018 r. zostanie przeprowadzony Autorski Projekt Sportowo Edukacyjny pod nazwą XIX ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018. Patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. AGSC 2018 to kolejne rekordowe przedsięwzięcie. W obecnej edycji wystąpi aż 68 drużyn, w których zagra łącznie ponad ośmiuset 9-cio a także 11-letnich piłkarzy, reprezentujących sześć krajów, tj. Chiny, Japonię, Łotwę, Rosję, Wielką Brytanię oraz Polskę. Sam turniej to 398 meczów na 11 boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu oraz SI "ARKA" na gdyńskim Witominie. Wspomagać organizatorów będzie także rekordowa liczba ponad 50 wolontariuszy, w tym rodziców młodych piłkarzy Arki Gdynia. W światowym towarzystwie obracać się będą również trenerzy, którzy zapiszą się na III edycję organizowanej przez nasze Stowarzyszenie konferencji metodycznej, pn. ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS. W sobotę 23 czerwca 2018 w audytorium Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości a także na Stadionie Miejskim głównymi prelegentami będą autorytety brytyjskiej myśli szkoleniowej, tzn. Colin Reid - trener edukator Brytyjskiej Federacji Piłkarskiej oraz Chris Mc Ginn - wykładowca klinik trenerskich FC "REAL" Madryt. Przewodnim tematem tegorocznego kongresu będzie "Kształtowanie decyzyjności - innowacyjne metody treningowe w grupach młodzieżowych i juniorskich".

Tego samego dnia, tj. w sobotę 23 czerwca duże walory edukacyjne będzie za sobą także nieść EDUCATION DAY. Tego dnia uczestnicy Projektu wezmą udział w prawdziwym maratonie poznawczym, korzystając m.in. z oferty ekspozycyjnej Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Miasta Gdyni, gdyński InfoBox a także Marynarki Wojennej RP, która na nabrzeżu przy Skwerze Kościuszki, oprócz tradycyjnie ORP BŁYSKAWICA, udostępni do zwiedzania pokłady aż trzech innych wojennych okrętów. Co prawda w rejsie dookoła świata jest obecnie Dar Młodzieży, ale chętni będą mogli skorzystać z ofert innych otwartych pokładów żaglowców oraz samych klubów żeglarskich. Zainteresowani biciem oficjalnego Rekordu Guiness'a w gotowaniu i jedzeniu zupy truskawkowej mogą o 15-tej ruszyć na Skwer Arki Gdynia by osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu a także kibicować młodym pięściarzom, uczestniczącym w turnieju bokserskim. Popołudnie i wieczór to z kolei mnóstwo atrakcji kulturalnych i muzycznych, w koncertem otwarcia lata Cudawianki 2018 oraz świętojańską paradą żeglarską na czele.

Sam turniej piłkarski, którego będzie to już XIX edycja a w którym to dotychczas zagrały aż 203 kluby z 10 różnych krajów, poprowadzi 15 sędziów każdego z dwu dni rozgrywkowych a wszystkie mecze półfinałowe oraz finałowe zostaną rozegrane na głównej płycie Stadionu Miejskiego.

ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018 to także FAMILY FUN ZONE'a, czyli stanowiska relaksacyjne, edukacyjne, zabawowe i gastronomiczne. W oba dni rozgrywkowe, czyli 24 i 25 czerwca zlokalizowana będzie obok parkingu przed budynkiem Gdyńskiego Centrum Sportu.  Atrakcje dla dzieci, czyli samych zawodników oraz maluchów i ich rodziców, którzy kibicują małym piłkarzom przygotował Młodzieżowy Dom Kultury. Nie zabranie Intelektualnej strefy kibica, czyli gier stolikowych i wytężających umysł a także... ekologicznych słodyczy.

Także w niedzielę 24 czerwca o godzinie 18.00 rozpocznie się oficjalna Ceremonia Otwarcia oraz piłkarska Fun Zone'a ale już na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej.

W poniedziałek 25 czerwca o godz. 15.00 także na Stadionie Miejskim udekorowani zostaną najlepsi zawodnicy imprezy oraz najlepsze cztery drużyny w każdej kategorii wiekowej.

PLAN ROZGRYWEK - TUTAJ

Partnerem Strategicznym Projektu jest miasto Gdynia a Partnerami Głównymi są OPEC Gdynia oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Projekt wspomagają także:

- Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni,

- Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni,

- NO10,

- ADIDAS,

- AMB 24,

- PSYSCHOSPORTICA,

- RESTAURACJA ON OFF,

- Wytwórnia Lodów Prawdziwych U LODZIARZY,

- NESCAFE - AUTOMATY,

- FOOTGOLF

- sklep z oficjalnymi pamiątkami I LOVE GDYNIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1197702
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012