Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Fantastyczne wiadomości przesyłamy z Gniewina z wyjątkowo silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju piłkarskiego HOTEL MISTRAL SPORT CUP 2013. Drużyna rocznika 2001 Arki Gdynia zajęła w zawodach III miejsce! O godzinie 17.00 kapitan Arki Szymon Czyż uniósł w górę okazały puchar i w niedzielne popołudnie wszyscy młodzi Arkowcy oraz ich kibice wracają z hiszpańskiej bazy na UEFA EURO 2012 z wielkimi uśmiechami na twarzy.

 

Pierwszego dnia turnieju Arkowcy zremisowali z Lechią Gdańsk 0:0, następnie pokonali reprezentację pomorskiego ZPN 2:1 oraz ulegli Sportingowi Lizbona 0:1. Te wyniki pozwoliły naszej młodzieży awansowac do grupy półfinałowej D, w której czekały Hannover 96 oraz FC EVERTON Liverpool. Żółto niebiescy sprostali temu wymagającemu zadaniu i zajmując w grupie półfinałowej D drugą lokatę awansowali do finału o brązowe medale. Ale po kolei...

W pierwszym meczu niedzielnej grupy półfinałowej nasi młodzi piłkarze zmierzyli się z utytułowanym angielskim Evertonem. Ku zdziwieniu wielu kibiców to Arka dominowała na boisku, stwarzając wiele doskonałych okazji do zdobycia bramek. Zemściła się w końcu ta strzelecka indolencja i mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1 a bramkę dla gdynian zdobył Kacper Antkowiak.

W drugim meczu grupy pólfinałowej Arkowcy ulegli świetnie wyszkolonemu technicznie i dynamicznemu zespołówi HANNOVER 96 1:2. W pierwszej połowie dominowała niemiecka drużyna prowadząc do przerwy 2:0. Zmęczeni po poprzednim boju z Anglikami młodzi gdynianie do ciężkiej pracy zabrali się w drugiej odsłonie spotkania. Kontaktową bramkę po pięknej zespołowej akcji zdobył ponownie Kacper Antkowiak. W ostatniej minucie Arka miała doskonałą okazję do wyrównania stanu spotkania ale ostatecznie wygrali Niemcy 2:1.

Osiągnięte rezultaty pozwoliły Arce awansowac do meczu z czeską Slavią "o brąz" i tą okazję nasza drużyna wykorzystała w 100 %, broniąc honoru polskiej piłki nożnej, bowiem pozostałe krajowe kluby zamykały stawkę od miejsca VII do XII. Spotkanie o III miejsce w tym świetnie zorganizowanym turnieju przysporzyło wielu emocji. Najpierw po golu na 1:0 Kacpra Wiśniewskiego Arkowcy zeszli na przerwę z jednobramkową przewagą. Po przerwie mimo wielu świetnych interwencji bramkarza Arki - Mateusza Michniewicza to SLAVIA Praga strzeliła dwie bramki i wyszła na prowadzenie 2:1. Ostatnie słowo w regulaminowym czasie gry "powiedział" Marcel Brodnicki, doprowadzając stan meczu do wyniku 2:2 i tym samym do dogrywki w postaci rzutów karnych. Te lepiej wykonywali gdynianie i zwyciężając 4:3 pogrążyli Czechów w młodzieńczej sportowej rozpaczy. Decydującą bramkę w samo okienko zdobył Oskar Bohm.

Radość była ogromna! Ale to nie koniec emocji. W finale spotkali się nasi turniejowi przeciwnicy. Hannover 96 ostatecznie zwycieżył Sporting Lizbona 2:1. Podczas uroczystości zamknięcia zawodów odbyła się dekoracja najlepszych 7-miu zawodników turnieju. W zespole DREAM TEAM, znalazło się aż dwóch Arkowców!

Najlepszym bramkarzem turnieju został MATEUSZ MICHNIEWICZ a wśród zawodników z pola laureatem został także waleczny i błyskotliwy w grze SZYMON CZYŻ.

 

 

Drużyna Arki zagrała w składzie: Michniewicz Mateusz, Rejman Oskar, Kamil Talaśka, Oskar Bohm, Kowalski Marcin, Czyż Szymon, Brodnicki Marcel, Krystian Faltyński, Wiśniewski Kacper, Antkowiak Kacper, Gibaszek Igor.

Trenerzy: Marek Leszczyński, Jacek Sachajko, Dariusz Schwarz.

 

 

 

KOLEJNOŚC KOŃCOWA:

1. HANNOVER 96

2. SPORTING Lisbona

3. ARKA GDYNIA

4. SLAVIA Praga

5. FC EVERTON Liverpool

6. PANATHINAIKOS Ateny

7. WARTA Poznań

8. LECHIA Gdańsk

9. LEGIA Warszawa

10. REPREZENTACJA Pomorskiego ZPN

11. POGOŃ Szczecin

12. ZAGŁĘBIE Lubin

 

Za zaproszenie na zawody oraz gościnę na najwyższym poziomie składamy podziękowania Organizatorom Turnieju oraz obsłudze Hotelu Mistral Sport w Gniewinie.

  

Kto z kibiców młodzieży Arki ma jednakże jeszcze za mało sportowych emocji, to zapraszamy jutro, tj w poniedzialek na godzinę 16.00 na gdyński stadion GOSiR. Arka 2001 zmierzy się już na dużym boisku z angielskim FC EVERTON Liverpool.

Do zobaczenia.

Chcesz wiedziec więcej o turnieju HOTEL MISTRAL SPORT CUP? KLIKNIJ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1080061
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012