Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Rekordowa liczba 360 dzieci w wieku 6 - 10 lat stawiła się wraz ze swoimi rodzinami na piłkarskim DNIU MŁODEGO ARKOWCA, który w niedzielę 11 IX 2016 r. zorganizowaliśmy wspólnie z Fundacją "Nigdy nie zostaniesz sam" na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu. Młodzi kandydaci na piłkarzy, którzy przybyli  z Gdyni, sąsiadujących z nią miejscowości oraz odległej o 189 km ... Lubawy podzieleni zostali na 4 kategorie wiekowe i w godzinach 08.30 - 18.30 rywalizowali w małych grach, mini meczach, sprawdzali swoje umiejętności koordynacyjne oraz motoryczne. Wszystko to na profesjonalnie przygotowanych stanowiskach, na boisku treningowym GCS oraz w hali lekkoatletycznej. W czasie gdy maluchy odbywały swoje zajęcia, ich rodziny uczestniczyły w przygotowanych na tą okoliczność spotkaniach z kadrą menedżersko - merytoryczną, które przeprowadziliśmy na sektorze VIP Stadionu Miejskiego w Gdyni.

Rodzice maluchów dowiedzieli się o idei, jaka przyświeca wprowadzonym zmianom - to integracja społeczna środowiska głównie Północnych Kaszub w oparciu o jedność, związaną z sympatyzowaniem z Arką Gdynia i naszym miastem. Zaprezentowaliśmy ponadto stanowisko, z prośbą o przekazywanie jej dalej wśród swoich rodzin i znajomych zamieszkujących Gdynię i ościenne powiaty, że KAŻDE dziecko może spróbować swoich sił w naszym Klubie!

Wprowadzane zmiany ponadto mają poprawić jednocześnie możliwość uczestniczenia w życiu sportowym Klubu, na poziomie przystosowanym do rozwoju mentalnego i fizycznego młodych adeptów futbolu. Wskazaliśmy, że wzorujemy się na najlepszych szkołach piłkarskich w Europie, w tym na klubie bardzo dla nas przyjaznym i otwartym - BAYER 04 Leverkusen. Daliśmy ponadto wyraźny przekaz, że każde dziecko jest ważne dla naszej gdyńskiej i klubowej społeczności, a każdy z rodziców może się aktywnie włączyć w działanie na rzecz Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA czy Fundacji NIGDY nie zostaniesz sam.

Osobną część każdego ze spotkań z rodzicami poświęciliśmy na omówienie BUDŻETU OBYWATELSKIEGO Gdyni, on bowiem daje mieszkańcom realną szansę na decydowanie o budowie obiektów sportowych w dzielnicach, w których zamieszkują. Zachęcamy do głosowania - które od 12 do 25 września będzie trwało, ku realizacji najlepszych ze 140 projektów w każdej z 22 dzielnic Gdyni.STRONA BUDŻETU W GDYNI oraz jego sportowych projektów TUTAJ

Jedna z najważniejszych kwestii dotyczyła pokonywania poszczególnych szczebli w sportowej karierze małych piłkarzy, dlatego dla przypomnienia informujemy, iż każdy kto obecnie szkoli się w tzw. grupie zasadniczej A lub będzie członkiem grupy zasadniczej B, nie został tam powołany na stałe. Dzieci w swoim rozwoju notują jak wszyscy wzloty i obniżki dyspozycji, motywacji czy zmiany zachodzące w ich rozwoju wraz ze zmianą wieku. Każdy może z niższych grup osiedlowych czy grup szkoleniowych B, awansować do grup A.

Najważniejsze aby dzieci po każdych zajęciach wracały do domu uśmiechnięte i pytały rodziców:

"... Kiedy znów jedziemy na Arkę?! ..."

Ogłoszenie list personalnych, z podziałem na grupy treningowe - we środę 14 IX do godz. 21.00, NA WSZYSTKICH STRONACH KLUBU ARKA GDYNIA!

UWAGA - dla łatwiejszego - zarówno dla rodziców jak i grup szkoleniowych - dostosowania planu tygodnia do zachodzących zmian, informujemy, iż NOWY PLAN TRENINGOWY dla SI "ARKA" oraz Szkółek Piłkarskich Arki Gdynia prowadzonych przez Fundację Nigdy nie zostaniesz sam, BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ OD WTORKU 20 września br!

Do niedzieli 18 września  - mimo publikacji we środę 14 IX nowych list personalnych dla każdej z grup - trenujemy w swoich tzw. STARYCH GRUPACH, według aktualnie obowiązującego planu zajęć.

WSZYSCY w poniedziałek 19 września o godz. 18.00 widzimy na się na Stadionie Miejskim w Gdyni na meczu przyjaźni Ekstraklasy  ARKA GDYNIA - CRACOVIA KRAKÓW, na który każde dziecko otrzymało w niedzielę podwójne bezpłatne zaproszenie!

Od wtorku 20 IX - wszystkie dzieci trenują w NOWYCH GRUPACH - dokładny plan zajęć opublikujemy we środę 14 IX wraz z listami personalnymi wszystkich grup.

Dzieci z roczników 2010 oraz młodsze mogą od dziś zgłaszać się do swoich dzielnicowych i regionalnych ośrodków - prowadzonych TYLKO przez SZKÓŁKI AG!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PODZIĘKOWANIA!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM 26 trenerom, zaangażowanym w realizację projektu DZIEŃ MŁODEGO ARKOWCA 2016!

BARDZO dziękujemy ponadto 10 wolontariuszkom i wolontariuszom z gdyńskich szkół i trójmiejskich uczelni, za duże wsparcie przy organizacji tego wydarzenia, w tym ŚLEDZIOWI Łukaszowi - naszej klubowej maskotce!

Szacunek ponadto dla pracowników Gdyńskiego Centrum Sportu, za skuteczną współpracę oraz dla piłkarzy Ekstraklasy Arki Gdynia, za liczną obecność na evencie i uśmiech dla każdego małego Arkowca!

SZCZEGÓLNE GRATULACJE za wielki wysiłek w przygotowanie i przeprowadzenie wydarzenia dla specjalisty psychologii sportu i p.o. Trenera Koordynatora grup B w S.I "ARKA" - mgr Ksawerego Sowińskiego - brawo!

FOTORELACJA Z DNIA MŁODEGO ARKOWCA T U T A J

RELACJA TVP 3 Gdańsk w Panoramie Sport T U T A J

Czytajcie nasze newsy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 937739
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012