Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

22555367 1666071983455748 1702968149837779520 o

11 listopada Gdynia tradycyjnie bardzo uroczyście świętuje 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Gdyńskie Urodziny Niepodległej będą jak zawsze patriotyczne, wzruszające i zarazem radosne. Jednym z głównych akcentów gdyńskich obchodów jest Parada Niepodległości. Rozpocznie się ona o godz. 12:00. Z uwagi na prowadzone prace remontowe Parada przejdzie nową trasą. Biało-czerwony korowód wyruszy z Placu Gdynian Wysiedlonych. Dalej przejdzie ulicami Starowiejską, 3 Maja, 10 lutego, aż do Skweru Kościuszki. Tam, pod Płytą Marynarza Polskiego, około godziny 13.00 odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz Miasta, dowództwa Marynarki Wojennej i delegacji organizacji społecznych. Czoło parady, podobnie jak w latach ubiegłych, otworzy Orkiestra Marynarki Wojennej, a tuż za nią podążą przedstawiciele licznych instytucji, stowarzyszeń, grup oraz szkół, które poprzez udział w tym wydarzeniu będą mogły okazać swoje zaangażowanie w tematy niepodległościowe i patriotyczne.

W tym roku już po raz czwarty do świętowania Urodzin Niepodległej aktywnie włącza się także nasz klub. Spotykamy o godzinie 11:30 na Placu Gdynian Wysiedlonych (dokładne miejsce podam w tygodniu ale raczej będzie to tradycyjne czyli vis a vis dworca SKM). Obowiązuje sprzęt klubowy tzn. dresy i kurtki  oraz biało – czerwone bądź żółto – niebieskie szaliki. Naszą młodzież i dzieci zachęcamy też,aby zabrali na Paradę rodziców, dziadków oraz przyjaciół!

Bardzo wskazane akcenty patriotyczne typu kotyliony, chorągiewki.... Zabierzmy tez flagi rocznikowe.

 Pokażmy się mieszkańcom Gdyni zaprezentujmy godnie Nasz Klub !!! 

Tak było w ubiegłym roku

 Pokażmy się mieszkańcom Gdyni zaprezentujmy godnie Nasz Klub !!! 

program

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 881838
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012