Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Doczekaliśmy się kolejnego wychowanka Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA, który najprawdopodobnie wystąpi w polskiej Ekstraklasie. MACIEJ AMBROSIEWICZ bo o nim mowa, w niedzielę 04 czerwca 2017 roku wraz z drużyną 14-krotnego Mistrza Polski - GÓRNIK'A Zabrze awansował na najwyższy szczebel rozgrywkowy w naszym kraju. Maciej w żółto niebieskich barwach trenował i grał w drużynie rocznika 1998 prowadzonej przez trenera mgr Marka Leszczyńskiego i jego trenera-asystenta Jacka Sachajkę od 2006 r aż do wiosny 2014 roku, przenosząc się następnie do czeskiej Karviny. Latem 2016 roku Maciej został zakontraktowany w KS GÓRNIK Zabrze, debiutując w jego barwach 10 sierpnia 2016 roku w zwycięskim dla zabrzan meczu Pucharu Polski z Legią Warszawa.

 

 

 

 

Gratulujemy Maciejowi i jego obecnej drużynie awansu do Lotto Ekstraklasy i życzymy wielu udanych w niej spotkań oraz powołań do młodzieżowych kadr Polski.

ARKA - GÓRNIK w Ekstraklasie może już latem?

Do zobaczenia na stadionie!

 

Wychowankowie ARKI Gdynia w Ekstraklasie (zgodnie z przepisami FIFA):

- MICHAŁ MARCJALNIK

- PAWEŁ WOJOWSKI

- DARIUSZ FORMELLA

- MICHAŁ NALEPA

- SEBASTIAN BARTLEWSKI

- KRYSTIAN ŻOŁNIEREWICZ

- FILIP MODELSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 824851
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012