Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

imgPięciu trenerów Arki Gdynia: Robert Wilczyński - Trener Koordynator SSA ARKA Gdynia oraz Arkadiusz Zagórski, Maciej Dragosz, Tomasz Kożuchowski i Robert Ustarbowski - trenerzy grup piłkarskich Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA Gdynia, przebywali w ub. tygodniu na stażu trenerskim w TSV Bayer 04 Leverkusen. Przez tydzień mieli okazję obserwować treningi, począwszy od I zespołu do najmłodszych grup treningowych. Dzięki uprzejmości Sławomira Czarneckiego - koordynatora sportowego Bayeru Leverkusen, mieli możliwość porozmawiania i wymiany doświadczeń w każdej kategorii wiekowej.

 

Warto wspomnieć, że jest to kolejna - trzecia wizyta trenerów Arki Gdynia w klubie z Niemiec. Zawsze mogliśmy liczyć na uprzejmość trenera Sławomira Czarneckiego, który wiele razy wizytował Gdynię, m.in. przy okazji turnieju Arka Gdynia CUP.

Były zawodnik Arki Maciej  Gomuła także wspierał trenerów z Gdyni, a dzięki jego kontaktom trener Robert Wilczyński miał możliwość obserwacji meczów Ligi Mistrzów Anderlecht-Celtic U-17 oraz Anderlecht-Celtic (seniorzy).

Komentarz koordynatora grup młodzieżowych SSA ARKA, Roberta Wilczyńskiego:

"Dla nas to kolejne doświadczenie. Mogliśmy spotkać się z trenerami Bayer Leverkusen. Każdy ma swoje spojrzenie na piłkę i muszę przyznać, że trenerzy Arki są wykwalifikowaną kadrą. Niestety o budżetach klubowych nie ma co rozmawiać, gdyż Bundesliga jest europejską czołówką, nie wspomnę tutaj o bazie treningowej z naturalnymi oraz sztucznymi boiskami.

Jeżeli w Gdyni nie powstanie wiele boisk naturalnych możemy zapomnieć o postępach w rywalizacji sportowej. Przestańmy się oszukiwać, gra na naturalnym i sztucznym boisku to "dwie różne dyscypliny".

tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 867209
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012