Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Drużyna 14-latków Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA Gdynia dokonała historycznego kroku w historii Klubu, awansując pierwszy raz na szczebel rozgrywek centralnych w kategorii dla lat 15-tu. Boje o awans młodzi gdynianie rozpoczęli z sierpniu br., startując w rozgrywkach wojewódzkich rocznika 2003. W rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów C-1 nie mieli sobie równych, zwyciężając we wszystkich 13 meczach i notując rekordowy bilans bramkowy 91:2!

Pierwszy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 odbył się w sobotę 25 listopada 2017 r., na klubowym boisku SI „ARKA”, w Gdyni Witominie, przy ul. Nauczycielskiej 9. Zawody odbywały się w trudnych dla obu drużyn warunkach, przy padającym niemal ciągle deszczu, jednakże na świetnie od rana przygotowywanym na ten wyjątkowy mecz boisku. Zdeterminowani Arkowcy zasłużyli na zwycięstwo, o które jednakże nie było łatwo. Goście ze Szczecina dłuższymi chwilami nadawali ton grze, próbując z Gdyni wywieźć korzystny wynik. Żółto niebiescy byli jednak zdecydowanie skuteczniejsi pod bramką rywala, trafiając do siatki szczecinian trzykrotnie i nie notując strat po własnej stronie.

Mecz rewanżowy na obiektach szczecińskiej FASE odbył się we środę 29 listopada 2017 r. Gdynianie wyjechali na ten mecz już dzień wcześniej, starając się zapobiec niepotrzebnemu zmęczeniu i lokując się na nocleg pod grodem Gryfa we wtorkowy wieczór. Spotkanie rewanżowe zaczęło się dobrze ale… dla gospodarzy, którzy w 9 minucie objęli prowadzenie. Arkowcy rzucili się do odrabiania strat i już w 19 minucie po rzucie rożnym Mateusz Trela nogą skierował piłkę do bramki FASE. Rezultat 1:1 premiował gdynian, jednakże nie zaprzestali oni atakować bramki  gospodarzy, czego efektem stało się prowadzenie, które Arkowcy objęli w 30 minucie po strzale głową Kamila Skręty. Taki też wynik utrzymał się do przerwy spotkania.

Po zmianie stron gospodarze starli się odrobić dystans atakując bramkę gdyńskiego bramkarza Wojtka Miłaszewskiego, jednakże ten uzdolniony goalkeeper podobnie jak w pierwszym spotkaniu w Gdyni, swoimi skutecznymi interwencjami wprowadzał spokój w szeregi drużyny żółto niebieskich a zawodnikom FASE… wybijał z głowy skuteczność w ataku. Szczecinianie z każdą chwilą wyraźnie słabli, tracąc kolejne bramki. Dla Arki kolejne trafienia zaliczyli Borys Karbowiak dwukrotnie oraz Mario Zamarippa i Jakub Bruhn. Wynik 6:1 na zachodniopomorskiej ziemi mówi wszystko, ciesząc Zarząd Stowarzyszenia oraz sztab szkoleniowy z osiągniętego celu, zaś wszystkim kibicom Arki daje sygnał, iż kolejni zdolni wychowankowie, którzy zdążają ku 1-szej drużynie są już nad przedprożu piłkarskiej kariery.

Historyczny awans na szczebel centralny stał się więc faktem i w 14-letnij historii Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA, oprócz wyszkolenia wielu zawodników – wychowanków na poziom Ekstraklasy czy 1. Ligi, właśnie niniejszy sukces notabene 14-letnich zawodników stanowi jak dotąd największe zespołowe osiągnięcie Klubu.

GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW, TRENERÓW I SPONSORÓW!

DO BOJU ARKOWCY - ZA CIOSEM PO KOLEJNE SUKCESY!

 

BARAŻE O AWANS  do Centralnej Ligi Juniorów U-15, sezon 2017/2018

1. mecz/

SI ‘ARKA” Gdynia – FASE Szczecin 3:0 (2:0)

Bramki: Zaryczański (k.), Trela, Soboczyński

Skład SI „ARKA” Gdynia:

Miłaszewski, Łukowicz - Bruhn, Skręta, Tandecki, Zaryczański, Karbowiak, Nikielski, Pyrek, Trela, Zamarippa, Skóra, Dusza, Kozłowski, Formella, Soboczyński, Wojciechowski, Skrzypczak.

2. mecz/

FASE Szczecin - SI „ARKA” Gdynia  1:6 (1:2)

Bramki dla Arki: Trela, Skręta, Karbowiak 2 x, Bruhn, Zamarippa

Skład SI „ARKA” Gdynia:

Miłaszewski, Łukowicz - Bruhn, Skręta, Tandecki, Zaryczański, Karbowiak, Nikielski, Pyrek, Trela, Zamarripa, Skóra, Dusza, Wołczyński, Formella, Soboczyński, Wojciechowski, Kozłowski.

Sztab szkoleniowy SI „ARKA” Gdynia U 15:

I trener MAREK LESZCZYŃSKI

Asystent trenera JACEK SACHAJKO

Trener bramkarzy ARKADIUSZ ZAGÓRSKI

Trener przygotowania motorycznego DAWID JUSZCZYK

Trener psycholog KSAWERY SOWIŃSKI

Trener koordynator DARIUSZ MIERZEJEWSKI

Kierownik zespołu BARTOSZ ZARYCZAŃSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 902057
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012