Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Wraz z początkiem 2018 roku, w którym obchodzimy 15-lecie działalności Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA, wdrażamy nowy i absolutnie innowacyjny program rozwoju naszego Klubu! Do życia została powołana Akademia ARKA GDYNIA UK Ltd. Zespół właścicielsko-organizacyjny tworzą osoby związane m.in. ze sportem, w tym trójmiejskim - Jan Jaźwiński oraz Dominik Nowowiejski. Team uzupełniają Martyna Gąska, Aleksandra Kocot i Szymon Kamiński. Akademia obecnie zaczyna tworzyć grupy treningowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 4-ech do 15-tu lat, z którymi pracować będą trenerzy posiadający uprawnienia szkoleniowe UEFA oraz FA.

Obecne lokalizacje to:

NOTTINGHAM

COVENTRY

LEICESTER

NORWICH

BRIHTON

a w najbliższym czasie także w Londyn i Manchester.

Krzysztof Rybicki - Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA, o zawartej umowie umożliwiającej oficjalne otwarcie Akademii Arki Gdynia w Wielkiej Brytanii mówi:

"Chcemy rozpowszechnić Arkę jako klub i Gdynię jako miasto. Wydaje nam się, że byłoby dobrze, żeby dzieci z brytyjskiej Polonii grały w rzeczywistych polskich klubach z ekstraklasy, zamiast małych szkółek. Wszystko ma być identycznie prowadzone tak jak w Gdyni – od ubioru trenerów, po program treningowy – i mamy nadzieję, że w przyszłości trafią do Arki zawodnicy wychowani w takich szkółkach".

Artykuł w niniejszym temacie opublikowało Radio Gdańsk - TUTAJ

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA AKADEMII AG UK

https://www.arkagdynia.co.uk/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 916698
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012