W sobotę turniej oficjalnie otworzył wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk i legenda żółto-niebieskich Janusz Kupcewicz.
Na otwarciu obecni byli Prezes SSA Arka Wojciech Pertkiewicz oraz Prezes SI Arka Krzysztof Rybicki a także pomysłodawca imprezy i jej Dyrektor - Tomasz Bobryk.
Jak zwykle ceremonię otwarcia uświetniły występy artystyczne, tym razem przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury i jego Panią Dyrektor - Elżbietę Cupiał.
W sobotę odbywały się gry eliminacyjne w grupach. Wygrały je z kompletem zwycięstw Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin i Bałtyk Koszalin. Aż trzy z nich zajęły w turnieju czołowe miejsca.Rozstrzygnęła o tym niedzielna rywalizacja finałowa o poszczególne miejsca.W jednej z grup (o miejsca 9-16) mieliśmy także żółto-niebieskie derby, gdzie młodszy zespół Arki (2008) przegrał 1:3 z Arką 2007 III i 0:2 z Arką 2007 II. W meczu między III i II lepsza okazała się ta druga wygrywając 2:0.Najbardziej zacięta była rywalizacja w grupach półfinałowych, gdzie o czołowych miejscach decydowały ostatnie mecze.
Bliska awansu do finału była Arka 2007 I, która po wygranych z Radunią 2:1 i Zagłębiem 1:0 oraz remisie 2:2 z Bałtykiem Koszalin, czekała na rozstrzygnięcie meczu Bałtyku z Zagłębiem. Wygrał 3:0 Bałtyk i awansował do finału, wyprzedzając Arkę lepszą różnicą bramek.
1. Bałtyk K. 7 pkt, br. 7-2
2. Arka 2007 I 7 pkt, br. 5-3
3. Zagłębie L. 3 pkt, br. 1-4
4. Radunia 0 pkt, 1-5
W drugiej grupie półfinałowej o miejsca 1-8 wygrał z kompletem zwycięstw Śląsk, który w bezpośrednim meczu pokonał Pogoń 2:0.
1. Śląsk 9 pkt, br. 9-1
2. Pogoń 6 pkt, br. 7-2
3. Widzew 3 pkt, br. 2-12
4. Champion 0 pkt, br. 2-5
Mecz o 3 miejsce:Pogoń Szczecin - Arka 2007 I 2:0
Finał: Bałtyk Koszalin - Śląsk Wrocław 3:1
Puchary najlepszym wręczali Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska, Janusz Kupcewicz i wiceprezes SI Arka Gdynia Jarosław Kopański.
Nagrody indywidualne otrzymali:
Najlepszy bramkarz: Adam Idziaszek (Arka Gdynia)
Najlepszy napastnik: Adrian Przyborek (Bałtyk Koszalin)
Najlepszy zawodnik turnieju: Oskar Gerstenstein (Śląsk Wrocław)
KOLEJNOŚĆ W TURNIEJU:
1. BAŁTYK KOSZALIN - Mistrz AGC 2019
2. ŚLĄSK WROCŁAW - Wicemistrz AGC 2019
3. POGOŃ SZCZECIN
4. ARKA GDYNIA I
5. WIDZEW ŁÓDŹ
6. ZAGŁĘBIE LUBIN
7. RADUNIA STĘŻYCA
8. CHAMPION WARSZAWA
------------------------------------------
9. LECHIA GDAŃSK
LICYTACJA CHARYTATYWNA PIŁKARSKICH PAMIĄTEK I KOSZULEK, AKTYWNA DO 31 01 2019,
NA RZECZ CIĘŻKO POSZKODOWANEGO KIBICA ARKI GDYNIA, ANDRZEJA:
PARTNER STRATEGICZNY ARKA GDYNIA CUP 2019 - MIASTO GDYNIA
PARTNERZY GŁÓWNI : OPEC Gdynia oraz MERCURE HOTEL GDYNIA
PARTNERZY :
Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni
Polski Związek Piłki Nożnej
Pomorski Związek Piłki Nożnej
Ekstraklasa SA
NO 10
AMB 24
SUPRA SPORT
CRIST
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni
Studium Fotografii FRAMES Gdynia
Psychosportica
ARKA - TV
oraz wspaniały Zespół Organizacyjny - WOLOTEAM!
FOTORELACJE I TV na naszym profilu
ZAPRASZAMY DO GDYNI NA
ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2019
kategorie wiekowe Under 11- rocznik 2008 oraz Under 09 - rocznik 2010