Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

DLA KIBICA / DLA RODZICA

Witamy w słonecznej Gdyni!

W związku z licznymi pytaniami sympatyków młodzieżowej piłki nożnej, w tym często rodzin piłkarzy, biorących udział w turniejach ARKA GDYNIA CUP, o istotne imprezy, daty, adresy, lokalizacje, itp. utworzyliśmy nową zakładkę FAQ, która na skróty poprowadzi Was po najważniejszych miejscach w Gdyni, zarówno podczas zimowego turnieju, jak i podczas czerwcowej odsłony ARKA GDYNIA SUMMER CUP, w której prym wiedzie edukacja marynistyczna i integracja.

Życzymy wspaniałego każdorazowo pobytu w mieście z morza i marzeń!

MIASTO GDYNIA

- MAPA MIASTA GDYNI                                  - KALENDARZ IMPREZ W GDYNI 2024

- Informacja Turystyczna - m.in. baza noclegowa

- "CUDAWIANKI" - Otwarcie Lata - plaża miejska Gdynia 

- Sport w Gdyni

- Stadion Miejski GDYNIA

- Narodowy Stadion Rugby w Gdyni

- Gdynia Orłowo - perła północnej Polski

- Muzeum Marynarki Wojennej & niszczyciel ORP BŁYSKAWICA

- Oceanarium "Akwarium Gdyńskie"

- OPEN' er Music Festival 2024

- Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej

- Centrum Nauki dla dorosłych i dla dzieci "EXPERYMENT"

- Hala Sportowo Widowiskowa "GDYNIA ARENA"

- GLOBALTICA - Festiwal Muzyki Świata 2024

- Muzeum Miasta Gdyni

- Muzeum Emigracji (dawny Dworzec Morski)

- Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

- Ladies Jazz Festiwal

- repertuar kinowy

- rozkłady jazdy:

                        /ZKM Gdynia/       /SKM 3miasto/     /KOLEJ METROPOLITALNA/

                        /PORT LOTNICZY GDN Rębiechowo/

                        LINIE PROMOWE: /Gdynia - Karlskrona SWE/      /Gdańsk - Sztokholm SWE/

 

CO WARTO ZOBACZYĆ W GDYNI PODCZAS "ARKA GDYNIA CUP" ?

  

Miasto Gdynia posiada wiele walorów turystycznych oraz poznawczych, z których można skorzystać zarówno podczas gorącego lata i turnieju ARKA GDYNIA SUMMER CUP, jak również podczas zimowej edycji turnieju, która odbywa się zawsze na początku każdego roku w Hali Widowiskowej GDYNIA ARENA. Poniżej najciekawsze miejsca, które polecamy zobaczyć podczas AGC, zarówno zawodnikom, trenerom i sympatykom drużyn uczestniczących w turnieju, jak również przybyłym do Gdyni na ten turniej kibicom z innych miast i krajów.

Poniżej mapa Gdyni stworzona specjalnie dla uczestników turnieju ARKA GDYNIA CUP, opis mapy a także zaproszenia do ciekawych miejsc! ZAPRASZAMY!

 

 

 

1/ GDYNIA ARENA - Hala Sportowo Widowiskowa  - w tej charakterystycznej w skali Polski hali przypominającej nieco swym kształtem dinozaura, od 2010 roku rozgrywamy turniej ARKA GDYNIA CUP, wstęp na turniej dla widzów jest bezpłatny.

ADRES: Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 8, 2,5 km od Hotelu MERCURE*** Gdynia i plaży miejskiej

 

2/ HOTEL MERCURE*** Gdynia - (do 2015 roku jako Orbis) od 2010 roku zawsze tam są zakwaterowane drużyny podczas zimowych edycji turnieju ARKA GDYNIA CUP. ADRES: Gdynia Centrum, ul. Armii Krajowej 22, 150 metrów od plaży i Bulwaru Nadmorskiego, 40 metrów od Teatru Muzycznego, 50 metrów od wejścia na Kamienną Górę i punkt widokowy na morze. W hotelu zawsze przebywają gwiazdy polskiej kinematografii podczas corocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

 

3/ STADION MIEJSKI GDYNIA, Główny stadion klubu "ARKA" Gdynia, arena dla 15 139 widzów, posiadająca kategorię UEFA 3 STAR. Tutaj w ciągu poprzednich 9 lat rozgrywano m.in. mecze Polska - Anglia U-18, Polska - Portugalia U-21. Na gdyńskim stadionie trenowała przed meczem z Polską jesienią 2012 roku reprezentacja Urugwaju z Luisem Suarez'em i Edinsonem Cavani'm na czele. Podczas turnieju Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 na gdyńskim stadionie swoją bazę miała reprezentacja Irlandii, której trenerem był słynny Włoch Giovanni Trapattoni.

W czerwcu 2017 roku na gdyńskim obiekcie odbyły się trzy oficjalne mecze Mistrzostw Europy UEFA EURO UNDER 21, POLAND 2017 a w roku 2019 zostanie  na nim rozegranych aż 10 spotkań piłkarskich mistrzostw świata FIFA WORLD CUP U 20 POLAND 2019. Na tymże stadionie ponadto rozegramy wszystkie spotkania finałowe podczas ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2019.

ADRES: Gdynia Redlowo, ul. Olimpijska 5. 3,3 km od plaży miejskiej Gdynia, 0,6 km od hali GDYNIA ARENA

 

4/ NARODOWY STADION RUGBY- arena dla niemal 3000 widzów. Tutaj w ciągu poprzednich 10 lat rozgrywano wiele spotkań narodowej reprezentacji rugby, m.in. z Włochami, Mołdawią, Gruzją czy Belgią.

Od 2013 roku na tym obiekcie, który od jesieni 2018 roku ma najnowocześniejszą sztuczną płytę boiska w Polsce, rozgrywany jest turniej ARKA GDYNIA SUMMER CUP.

ADRES: Gdynia Redlowo, ul. trenera Kazimierza Górskiego 10.

3,1 km od plaży miejskiej Gdynia, 100 metrów od hali GDYNIA ARENA.


 

5/ Restauracja klubu "ARKA" Gdynia "OLIMPIJSKA 5". Tutaj wszyscy zawodnicy i trenerzy drużyn, które uczestniczą w turnieju AGC i AGSC korzystają z gościnności właścicieli lokalu i jedzą smaczne i zdrowe obiady. W restauracji znajduje się ponadto galeria historycznych zdjęć i plakatów meczowych klubu "ARKA" Gdynia z lat 1947 - 2018. Restauracja znajduje się pod trybuną fanatyków "Arki" Gdynia.

ADRES: Gdynia Redłowo, ul. Olimpijska 5, wejście od ul. Stryjskiej, pod trybuną "GÓRKA" na Stadionie Miejskim. 0,8 km od hali GDYNIA ARENA, 3,5 km od Hotelu MERCURE*** Gdynia

 

6/ Centrum Nauki "EXPERYMENT". Nowoczesny ośrodek edukacyjny dla rodziców, dzieci i młodzieży. W Centrum Nauki EXPERYMENT stanowiska są zaprojektowane w sposób interaktywny, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców – amatorów, w którym w sposób namacalny mogą oni na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie, choćby sprawdzić się w symulatorze... trzęsienia ziemi.

ADRES: Gdynia Redlowo, Aleja Zwycięstwa 96. tel.: 58 698 21 37, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Rezerwacji oraz zakupu biletów drużyny oraz kibice dokonują samodzielnie, za pośrednictwem strony internetowej tej placówki. EXPERYMENT znajduje się 0,3 km od Hali Gdynia Arena, 2,8 km od Hotelu MERCURE*** Gdynia

 

7/ GDYNIA INFOBOX - Interaktywne Centrum Obserwacji Zmian, Gdynia Centrum, ul. Świętojańska 30, (100 metrów od Hotelu)

ADRES: InfoBox- Tel./Fax: 58 523 97 69, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

OTWARTE: piątek, godz. 10.00 - 19.00, sobota, godz. 11.00 - 18.00, niedziela godz. 10.00 - 18.00, wstęp dla wszystkich osób jest bezpłatny.

Infobox posiada wielką makietę miasta Gdyni oraz punkt widokowy i księgarnię ze wspaniałymi albumami o Gdyni w kilku językach oraz wiele pamiątek Gdyni. Kawiarnia Infobox-u - CHWILA zaprasza na przepyszne śniadania w stylu francuskim a restauracja MOMENT, zaprasza z kolei na lunch, kolacje oraz muzykę, którą z winylowych płyt można puszczać z gramofonu osobiście! Kawiarnia i restauracja są czynne w weekendy od 8.30 do północy a w niedzielę do 20.00.

 

8/ RIVIERA - największe w północnej Polsce centrum handlowe. Riviera to 250 sklepów i 7 placów zabaw dla małych dzieci, to także miejsce spotkań w restauracjach, barach oraz zlokalizowanym wewnątrz centrum i absolutnie futurystycznie wykończonym kinie HELIOS. Centrum zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie hali GDYNIA ARENA oraz stadionów, na którym odbędą się mecze turnieju ARKA GDYNIA SUMMER CUP, co z pewnością kibicom dopingującym młodych piłkarzy ułatwi... zakupy pozasportową rozrywkę. RIVIERA jest czynna w piątki i soboty w godz. 10.00 - 22.00 oraz w niedziele w godz. 10.00 - 20.00

ADRES: Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 2. Centrum znajduje się 300 metrów od hali GDYNIA ARENA oraz 2,2 km od Hotelu MERCURE*** Gdynia.

 

9/ AKWARIUM GDYŃSKIE - Oceanarium Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni. Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce w centrum miasta. Można tam zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Wstęp dla wszystkich zawodników oraz 2 trenerów z każdej ekipy, uczestniczącej w turnieju jest bezpłatny. Kibice oraz pozostałe zainteresowane osoby zaopatrują się w bilety osobiście w kasie Akwarium. Placówka jest czynna codziennie oprócz poniedziałków w godz. 10.00 - 17.00, wejście oraz zakup biletów do godz. 16.30. Tel.+48 587 326 601, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ADRES: Gdynia Centrum, Aleja Jana Pawła II 1. Akwarium znajduje się 0,9 km od ścisłego centrum Gdyni, około 5 minut spacerem w kierunku morza.

 

10/ KAMIENNA GÓRA - Punkt widokowy i park spacerowy. Jedno z najbardziej ukochanych przez Gdynian miejsc na mapie miasta. To w parku na Kamiennej Górze podczas wiosny i lata pary młode zaraz po, lub tuż przed uroczystościami weselnymi najchętniej wykonują ślubne sesje zdjęciowe. Także z Kamiennej Góry rozpościera się w pogodne dni o każdej porze roku piękny widok na morze i Półwysep Helski oraz portową część miasta. W chwili obecnej trwa budowa kolejki turystycznej, a tymczasem zapraszamy na spacer schodami do tego urokliwego miejsca. Położona na 52 metrze nad poziomem morza Kamienna Góra graniczy niemal bezpośrednio z... bulwarem nadmorskim! Skutek to polodowcowy, który ukształtował to morenowe wzgórze, nadając mu taki piękny i szczególny charakter. Kamienna Góra to także oprócz Orłowa najbardziej luksusowa dzielnica Gdyni, w której zamieszkują znani polscy artyści i biznesmeni. Tamże ponadto zlokalizowana jest ekskluzywna restauracja "Panorama" z pięknymi widokami na morze. Wejdźcie na Kamienną Górę i podziwiajcie okolice z kilku punktów widokowych. Początek schodów do wejścia na szczyt (lub jeśli ktoś woli, to od wagonika kolejki górskiej)  znajduje się 50 metrów od drzwi głównych Hotelu MERCURE*** Gdynia.

FILM o Kamiennej Górze - TUTAJ

11/ BULWAR NADMORSKI a także MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ - Zanim wejdziecie Państwo na 1,5 kilometrowy bulwar i pospacerujecie w kierunku plaży w Redłowie, warto wejść do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, na samym jego początku. Usytuowanie tej placówki zachęca do odwiedzin i obejrzenia zarówno ekspozycji, która znajduje się w gmachu Muzeum, jak i jego plenerowej ekspozycji, odgrodzonej niewielkim płotem od... plaży! Zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej dla wszystkich zawodników i 2 trenerów z drużyny gratis, natomiast kibice i pozostałe osoby zainteresowane nabywają bilety indywidualnie. Po zakończeniu zwiedzania można wypić kawę czy herbatę w nietuzinkowej restauracji, mieszczącej się na ostatnim piętrze muzeum, oczywiście z pięknym widokiem na plażę i... Hel.

Po tych estetycznych i edukacyjnych doświadczeniach warto udać się na spacer na Bulwar Nadmorski, jedno z najbardziej ulubionych przez Gdynian i turystów miejsc relaksu na świeżym powietrzu. Zimą warto zabrać ze sobą karmę dla ptaków lub rozdrobniony chleb lub jego okruchy, by dokarmić ptactwo, które zimę spędza właśnie nad polskim morzem. Jeżeli traficie Państwo na zimowy sztorm na Zatoce Gdańskiej, zimno przeszywa do skóry ale widoki są niespotykane!

ADRES: Muzeum Marynarki Wojennej, Gdynia Centrum, ul. Zawiszy Czarnego 1B, tel. 58 620-13-81; WEJŚCIE NA POCZĄTKU BULWARU NADMORSKIEGO w godz. 10.00 - 16.30. Muzeum jest oddalone 100 metrów od Hotelu MERCURE*** Gdynia - wejście główne na plażę miejską.

 

12/ SKWER KOŚCIUSZKI i plaża miejska - Komu brakuje spacerów i jodu w powietrzu, którego z kolei zimą nad morzem nie brakuje wcale, to zapraszamy do przechadzek wzdłuż Skweru Kościuszki w kierunku Akwarium Gdyńskiego, podziwiając po drodze zacumowane okręty i żaglowce, by następnie odwiedzić gdyńską marinę i zakończyć spacer w jednej w czterech marynistycznych knajpek przy gdyńskiej plaży, delektując się tamże choćby gorącą herbatą z pomarańczami lub lodowym smoothie.

 

13/ ORŁOWO - PERŁA W KORONIE - Chętne osoby zapraszamy także na długi spacer, lub treking brzegiem morza od głównej plaży w centrum aż na malowniczy orłowski klif, jego molo i urokliwą o każdej porze roku Promenadę Królowej Marysieńki. Tamże można także skorzystać z oferty restauracji "Tawerna Orłowska" oraz romantycznej wręcz i pachnącej historią oraz świeżymi wypiekami kawiarenki, zlokalizowanej w domu sławnego polskiego prozaika i dramaturga Stefana Żeromskiego. Do Orłowa na molo można także udać się samochodem lub komunikacją miejską, parkując auto na parkingu przed końcem ul. Orłowskiej lub wysiadając na przystanku ZKM "Orłowska". Molo w Gdyni Orłowie znajduje się 5.5 km od Hotelu Mercure*** Gdynia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1299119
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012